Jak zielona kawa wpływa na odchudzanie? Nie uwierzysz!

Nie wyobrażasz sobie początku dnia bez małej czarnej? Pewnie zastanawiasz się, czy ten pyszny początek dnia nie odbije się fatalnie na Twoim wyglądzie. W końcu tyle się mówi o tym, że kawa nie sprzyja szczupłej sylwetce i powoduje cellulit. Na szczęście nie każdej kawy to dotyczy… Zielona kawa nie tylko nie wpływa negatywnie na wygląd ciała, ale dodatkowo stymuluje odchudzanie.

Green Coffee 5K

Spis treści

Jeśli marzysz o zgrabnej sylwetce, to naturalne odchudzanie z zieloną kawą jest receptą dla Ciebie!

Wpływ kawy na odchudzanie od dawna jest przedmiotem spotu pomiędzy dietetykami. Są takie diety, jak na przykład dieta kopenhaska, w której zaleca się rozpoczęcie dnia od filiżanki mocnej kawy. Ma to swoje uzasadnienie: kawa zawiera kofeinę, która jest znanym spalaczem tłuszczu, a także stymuluje metabolizm oraz hamuje apetyt, więc jej picie w czasie odchudzania może pomóc w wytrwaniu na diecie. Z drugiej jednak strony kawa często zwiększa apetyt na słodkości.

zielona kawa

Co więcej, wiele osób pije ją z dodatkiem mleka, śmietanki, słodkich syropów i posypek, a taka kawa, jeśli weźmiemy pod uwagę jej kaloryczność, jest już pełnym posiłkiem, a nie niewinnym napojem. Tych wszystkich dylematów nie mamy, gdy sięgamy po zieloną kawę. Wiadomo już, że zielona kawa ma skuteczne działanie na odchudzanie. Warto poznać ją bliżej.

Czym jest zielona kawa?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że zielona kawa nie jest jakimś specjalnym gatunkiem kawy. Pod ta nazwą kryją się zwyczajne ziarna kawowe, jednak nie są one poddawane procesowi palenia. Dlatego zachowują swój naturalny, zielony kolor, w przeciwieństwie do ciemnobrązowych ziaren po procesie palenia. Taką kawę oczywiście także można przyrządzić w formie napoju, jednak będzie zdecydowanie mniej mocna, aromatyczna i wyrazista w smaku. Jednak to, co dodaje kawie walorów smakowych, niekoniecznie pozytywnie wpływa na jej walory zdrowotne.

kawa palona vs zielona kawa
Po lewej zielona kawa.

Zielona kawa, czyli ziarna przed procesem palenia jest znacznie łagodniejsza, a przez to zdrowsza dla organizmu. Nie powoduje silnego wzrostu ciśnienia, nie ma też drażniącej przewód pokarmowy goryczki. Co więcej, kofeina zawarta w takiej postaci kawy jest znacznie bezpieczniejsza dla układu krążenia. A jednocześnie – wielokrotnie skuteczniejsza, gdy weźmiemy pod uwagę jej siłę odchudzającą.

Zielona kawa, a odchudzanie

Jak to możliwe, że wystarczy zostawić ziarna kawy w naturalnej postaci, by stymulowały odchudzanie? Otóż sekret tkwi w kwasie chlorogenowym i jego połączeniu z kofeiną. Gdy te dwie substancje współpracują, tak jak w przypadku zielonych ziaren kawy, to dochodzi do blokady w przyswajaniu glukozy z pożywienia.

zielona kawa odchudzanie

Ten drobny proces ma ogromne znaczenie: mniejsze przyswajanie glukozy oznacza mniej kalorii realnie pobieranych z jedzenia. W dodatku długotrwałym skutkiem jest też stabilizacja wydzielania insuliny, a więc kończy się koszmar większości odchudzających się osób: nagłe spadki poziomu energii połączone z ogromną chęcią zjedzenia czegoś słodkiego. Poza tym substancje zawarte w zielonej kawie sprawiają też, że zmniejsza się magazynowanie zapasów pobranych z pożywienia w formie komórek tłuszczowych. – podaje researchgate.ne

Co więcej – zielona kawa, dzięki wysokiej zawartości kofeiny, jest też silnym spalaczem tłuszczu. Dzięki temu odchudzanie z zieloną kawą przebiega dwutorowo. Z jednej strony komórki tłuszczowe przestają przyrastać, a więc hamowany jest proces tycia. Z drugiej strony istniejący nadmiar tkanki tłuszczowej jest skutecznie spalany.

Zielona kawa na odchudzanie? Najlepiej w tabletkach

Oczywiście wszystkie te właściwości tkwią po prostu w ziarnach kawy, zanim zostaną one podane procesowi palenia. I jeśli tylko je zaparzymy, na pewno z nich skorzystamy. Ale powszechnie wiadomo, że im wyższe stężenie dobroczynnych substancji, tym lepsze efekty osiągniemy. Dlatego z odchudzających właściwości zielonej kawy najlepiej korzystać, wybierając tabletki na odchudzanie, które zawierają skoncentrowany ekstrakt z ziaren. Takim środkiem jest Green Coffee 5K. Tabletki te są bezkonkurencyjne, gdyż ich bazą jest czysty i stężony ekstrakt z ziaren zielonej kawy. Dzięki temu każda kapsułka z ogromną mocą uderza w nagromadzoną tkankę tłuszczową. Regularne łykanie tabletek Green Coffee 5K podnosi też tempo przemiany materii oraz sprzyja regulacji apetytu.

green coffee 5k

Sprawdź najlepsze promocje na Green Coffee 5K!

Z Green Coffee 5K zapomnisz, czym są niepohamowane ataki głodu, ogromy apetyt na słodycze, spadek energii i brak koncentracji. Dzięki wysokiej dawce łagodnej kofeiny bez żadnej szkody dla zdrowia będziesz przez cały dzień na wysokich obrotach. Co jednak najważniejsze, szybko zaobserwujesz, że Twoja waga spada, a obwody ciała maleją. Dodatkowym skutkiem kuracji odchudzającej bazującej na ekstrakcie z zielonej kawy jest siła i energia do ćwiczeń fizycznych, a jak wiadomo aktywność jest kluczem do sukcesu w trwałym odchudzaniu bez efektu jo jo. Warto przy tym podkreślić, że tabletki z wyciągiem z zielonej kawy są w pełni bezpieczne dla zdrowia, choć ze względu na wysoką zawartość kofeiny nie powinny ich stosować kobiety w ciąży i karmiące oraz młodzież.

Green Coffee 5K