Czy suplementy wspomagające odchudzanie są bezpieczne?

Pokusa, by podczas kuracji odchudzającej sięgnąć po suplementy diety, które przyspieszą znikanie zbędnych kilogramów jest ogromna. Wiadomo, że odpowiednio dobrane tabletki ułatwiają szybkie i skuteczne odchudzanie bez efektu jo jo. Wiele osób ma jednak sporo obaw. Czy to na pewno nie zaszkodzi zdrowiu? Czy suplementy wspomagające odchudzanie są bezpieczne?

piperinox

Odchudzanie z suplementami diety na pewno jest szybsze i skuteczniejsze niż bez takiego wspomagania. To nie przypadek, że osoby dbające o perfekcyjną sylwetkę czy sportowcy pracujący nad wynikami często sięgają po profesjonalną suplementację. Jeśli jednak zastanawiasz się, czy tabletki na odchudzanie są w pełni bezpieczne, koniecznie przeczytaj ten tekst – czas obalić mity!

Spis treści

Nowoczesne suplementy diety są bezpieczne

Rzeczywiście, produkty sprzedawane wiele lat temu, a służące odchudzaniu powodowały niekiedy negatywne skutki uboczne. Jednak postęp w tej dziedzinie jest ogromny i środki na odchudzanie nowej generacji są w pełni bezpieczne dla zdrowia. To przede wszystkim efekt szerokiego stosowania w pełni naturalnych składników. Dziś w tabletkach na odchudzanie znajdziesz takie substancje jak wyciąg z jagód Acai Berry, esencje ziołowe czy ekstrakt z zielonej herbaty, a więc są to składniki, które nie mogą wywoływać negatywnych skutków zdrowotnych. Oczywiście, nawet nowoczesne tabletki na odchudzanie są bezpieczne tylko wówczas, gdy przestrzegasz kilku podstawowych zasad.

nowoczesne suplementy diety

Bezpieczne odchudzanie z suplementami diety

Przede wszystkim warto wiedzieć, że tabletki na odchudzanie przeznaczone są dla określonej grupy osób, o czym producent zawsze informuje w ulotce dołączonej do opakowania.

Piperinox

Kto nie powinien korzystać z tego rodzaju preparatów?

Przede wszystkim środki odchudzające nie mogą być stosowane przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Poza tym absolutnie nie powinny po nie sięgać dzieci i nastolatki – tego typu suplementy diety przeznaczone są dla osób dorosłych. Należy też skonsultować się z lekarzem w przypadku przewlekłych chorób, takich jak nadciśnienie czy cukrzyca. Także w przypadku stałego zażywania leków należy przed rozpoczęciem kuracji odchudzającej poradzić się lekarza, bo składniki leków i suplementów mogą wchodzić w niekorzystne relacje.

przeciwwskazania

Stosowanie odchudzających suplementów diety będzie też bezpieczne, jeśli będziesz przestrzegać zaleceń producenta. Przede wszystkim chodzi tu o dawkowaniezwiększenie dawki preparatu na odchudzanie nie sprawi, że szybciej osiągniesz efekty, może za to niekorzystnie odbić się na stanie zdrowia. Ważne jest też, by nie przyjmować jednocześnie różnych środków odchudzających – to także nie poprawi ich skuteczności, a może prowadzić do skutków ubocznych.

Bezpieczne suplementy diety: jak je kupić?

Kupując tabletki na odchudzanie musisz uważać, by nabyć rzeczywiście bezpieczny produkt. Na rynku nie brakuje bowiem oszustów, którzy wprowadzają do obiegu szkodliwe dla zdrowia podróbki znanych środków odchudzających lub po prostu sprzedają nielegalne środki, które nie przeszły odpowiednich badań i nie mają certyfikatów jakości. Jak uniknąć takiego zakupu? Przede wszystkim kupuj wyłącznie w sprawdzonych sklepach internetowych i aptekach, wystrzegaj się natomiast zakupów z ogłoszenia czy na aukcjach internetowych osób prywatnych.

kupowanie suplementu

Pamiętaj, ze do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej dopuszczane są wyłącznie preparaty z załączoną ulotką w języku polskim. Zwracaj też uwagę na cenę. Oczywiście, bardzo korzystne promocje zdarzają się, szczególnie w sklepach internetowych z suplementami diety, jednak cena znacząco niższa niż innych punktach sprzedaży powinna obudzić Twoją czujność.

piperinox

Uwaga: suplementy diety na odchudzanie to nie leki!

Wszystkie informacje dotyczące bezpieczeństwa stosowania tabletek na odchudzanie odnoszą się do suplementów diety, czyli preparatów dostępnych bez recepty. Jakiekolwiek eksperymentowanie z lekami odchudzającymi bez nadzoru lekarza może mieć bardzo negatywne konsekwencje.