Najlepsze ćwiczenia na odchudzanie – Na pewno Cię zaskoczymy!

Jeśli planujesz zrzucenie zbędnych kilogramów, przyda Ci się plan, którego będziesz przestrzegać. W innym przypadku nie dasz rady utrzymać się w postanowieniu. Przede wszystkim musisz zmienić sposób odżywiania się, zwracaj uwagę na to co jesz. Zrezygnuj z tłustych posiłków i słodkich napojów, przerzuć się na wodę, ryby i chude mięso. Pamiętaj, jesteś tym, co jesz!

Obok zdrowej diety najważniejszym elementem odchudzania się jest aktywność fizyczna. Regularne ćwiczenia pozwolą nie tylko pozbyć się kilogramów, ale także poprawią Twoją kondycję fizyczną i psychiczną. Ruch jest bardzo ważnym elementem życia, nie należy go zaniedbywać. Możesz uprawiać standardowe sporty, na przykład bieganie, pływanie czy sporty drużynowe, alternatywą jest skorzystanie z ćwiczeń przygotowanych specjalnie na odchudzanie. Najlepsze z nich opisuję niżej.

silvets banner

Spis treści

Szóstka Weidera

Najbardziej znanym ćwiczeniem na płaski brzuch jest słynna szóstka Weidera. To zestaw specjalnych ćwiczeń, które sprawią, że szybko zrzucisz tłuszcz z brzucha i ukształtujesz sobie bardzo ładny sześciopak. Pełny cykl trwa czterdzieści dwa dni, bardzo szybko zwiększa się poziom trudności poszczególnych ćwiczeń. Może się okazać, że za pierwszym podejściem nie uda Ci się ukończyć całego treningu, jest to sztuka dostępna raczej tylko dla regularnie ćwiczących osób. Dokładną rozpiskę ćwiczeń możesz znaleźć w internecie.

6-weidera

Domowy aerobik

Na schudnięcie możesz również robić ćwiczenia, do wykonania których nie musisz nawet opuszczać domu. Podstawowym ćwiczeniem są nożyce, jak je wykonywać, pewnie pamiętasz. Kładziesz się na plecach, ręce masz ułożone wzdłuż ciała. Złączone nogi podnosisz i przez dwie minuty wykonujesz ruchy krzyżując je, przypomina to ruch nożyczek. Następnie odpocznij chwilę i znowu powtarzaj ćwiczenie. Wykonuj co najmniej trzy serie dziennie.

Możesz również spróbować wypychania bioder. Leżysz na plecach, uginasz nogi w kolanach i podnosisz biodra w górę. Następnie prostujemy jedną z nóg i również podnosimy. Po chwili zmieniamy nogi. Ćwiczenie powtarzaj po piętnaście razy na każdą nogę.

domowy aerobik

Jeśli szukasz skutecznego ćwiczenia na brzuch, możesz robić zwyczajne brzuszki. Kładziesz się na plecach, nogi uginasz w kolanach. Ręce zaplatasz nad głową. Podnosisz tułów tak mocno, aż łokciami dotkniesz kolan, następnie wracasz do pozycji wyjściowej. Wykonuj około pięćdziesiąt brzuszków dziennie. Aby efekty były jeszcze lepsze, podczas drugiej fazy ćwiczenia nie wracaj do pozycji wyjściowej, lecz zostaw tułów delikatnie nad podłożem, w ten sposób brzuch będzie ciągle pracował, nie zazna chwili odpoczynku.

Trening interwałowy

Trening interwałowy to bardziej skomplikowana wersja biegania. Zanim zaczniesz ćwiczenia, pamiętaj o porządnej, co najmniej pięciominutowej rozgrzewce. Wykonuj krążenie ramionami, biodrami, spróbuj wszelkiego rodzaju skłonów, biegaj w miejscu.

trening interwalowy

Sam trening interwałowy jest bardzo prosty. Po prostu przez półtorej minuty truchtasz, a potem przez dwadzieścia sekund wykonujesz jak najszybszy sprite. Piętnaście minut dziennie i już zobaczysz efekty. Jeśli chodzi o bieganie, to najszybszy sposób na zrzucanie kilogramów.

Kapsułki odchudzające

Jeżeli chcesz wspomóc efekty kuracji, możesz zastosować jeden z wielu preparatów wspomagających odchudzanie. Dzięki temu zrzucisz kilogramy jeszcze szybciej niż w przypadku standardowego treningu. Wybieraj jedynie preparaty oparte na naturalnych składnikach, są całkowicie bezpieczne dla Twojego organizmu.

Ze swojej strony mogę polecić kapsułki Silvets, zawierają aż pięć naturalnych składników aktywnych, w tym niezwykle skuteczną jagodę Acai. Preparat nie tylko zwiększa metabolizm, ale także daje potężny zastrzyk energii, co jest przydatne w trakcie wyczerpujących ćwiczeń.

Silvets

Zobacz, jak wiele korzyści daje stosowanie Silvets!