Tabletki czy napój – kiedy zielona kawa działa lepiej na organizm?

Wszystko zależy od tego, jakie efekty chcesz uzyskać. Jeśli zależy Ci na szybkim i efektywnym zgubieniu nadmiarowych kilogramów – wybierz tabletki z zieloną kawą. Jeżeli chcesz przede wszystkim wykorzystać ochronny wpływ zielonej kawy na organizm – wybierz kawę w saszetkach, przy okazji też trochę schudniesz, ale nie uzyskasz takich efektów jak przy pomocy tabletek. Dlaczego?

Green Coffee 5K

Spis treści

Badania nad zieloną kawą

Z badań przeprowadzanych nad zieloną kawą wynika, że jest ona jednym z najsilniejszych naturalnych środków wspomagających odchudzanie i to o długofalowym działaniu. Działaniu, które trwa nawet po zaprzestaniu suplementacji. Wyniki takie osiągnięto u osób, którym podawano suplementy zawierające wyciąg z zielonej kawy, nie sam napój. Okazało się, że ekstrakt zamknięty w kapsułkach przyspiesza spalanie tłuszczu i metabolizm, a jednocześnie reguluje apetyt. Ta sama zielona kawa podawana w postaci napoju nie wykazała aż tak intensywnego działania, choć nie była pozbawiona cennego kwasu chlorogenowego i kofeiny, których połączenie wykazuje silnie energetyzujący i ochronny wpływ na ludzki organizm.

badania

Zastanawiasz się dlaczego? Zielona kawa, czyli kawa przed uprażeniem (paleniem) nie nadaje się do picia, do wszystkich kaw rozpuszczalnych sprzedawanych pod szyldem zielonej kawy dodawany jest ekstrakt pozyskany z ziarenek, bazują one na kawie (lub jej zamiennikach) po uprażeniu. Pijąc kawę dostarczysz organizmowi mniejszej dawki dobroczynnych substancji odchudzających niż połykając skoncentrowane pigułki.

zielona kawa do picia

Skuteczność w odchudzaniu

Skoro interesujesz się zieloną kawą, najprawdopodobniej masz problemy ze schudnięciem lub z odpornością na insulinę, przez co nie możesz zapanować nad nadmiernym apetytem. Pewnie zdarzają Ci się też napady wilczego głodu. Wszystko to nie sprzyja utrzymaniu wagi na przyzwoitym poziomie i na pewno drastycznie utrudnia odchudzanie.

tabletki z zielonej kawy

Jeśli przyznasz, że w tym właśnie tkwi Twój problem nie próbuj nawet kupować zielonej kawy w saszetkach (do przygotowania napoju). Od razu zastosuj terapię szokową, wybierz zieloną kawę w tabletkach. Dzięki temu odchudzające substancje zadziałają szybciej i intensywniej, a Ty szybko zauważysz efekty. Po rozprawieniu się ze zbędnymi kilogramami możesz przejść na suplementację kawą w postaci napoju – jako kuracja podtrzymująca efekty odchudzania napój sprawdzi się idealnie (chyba że uznasz, iż jego smak nie do końca Ci odpowiada – wtedy pozostań przy tabletkach).

Green Coffee 5K

Właściwości zdrowotne

Jeśli chodzi o ochronny wpływ kawy na organizm wybór konkretnej postaci kawy ma niewielkie znaczenie. Wiadomo jest, że nawet kawa palona wykazuje silne działanie pro-zdrowotne, czego dowodzi świetna kondycja wszystkich tych nacji, które tradycyjnie spożywają spore ilości tego czarnego napoju. Kawa obniża ryzyko zachorowania na cukrzycę, ryzyko wystąpienia kamieni żółciowych czy choroby wieńcowej. Zielona kawa jest cenniejsza o tyle, że zawiera znacznie większe ilości kwasu chlorogenowego od kawy palonej.