Walka z trądzikiem na plecach – skuteczne metody

Większości osobom trądzik kojarzy się z pojawiającymi się na twarzy wypryskami, zaczerwienieniami i wągrami. W większości przypadków mają rację. Jednak to nie jedyna odmiana trądziku, czasem potrafi występować także w innych miejscach. Jeśli do tego dochodzi, to najczęściej chodzi o plecy.

Nonacne

Nie różni się zbytnio od tego na twarzy, objawy są podobne. Zresztą osoby mające trądzik na plecach w prawie stu procentach miały bądź mają go również na twarzy. Cierpią na tę dolegliwość głównie osoby w okresie dorastania, jednak zdarzają się także przypadki wśród dorosłych. Największą groźbą pojawienia się na plecach trądziku jest to, że w tym miejscu łatwiej jest doprowadzić do powstania szpecących blizn, z tego powodu należy jak najszybciej rozpocząć walkę z wypryskami.

Spis treści

Przyczyny powstawania trądziku na plecach

Podobnie jak w przypadku trądziku pospolitego, głównym powodem powstawania trądziku na plecach są zmiany hormonalne zachodzące w organizmie. Powodują one zaburzenie naturalnej gospodarki skóry i zmienienie jej struktur. Ostatecznie doprowadza to do powstawania wyprysków i wągrów. Inną przyczyną takiej postaci rzeczy jest nieodpowiednia higiena. Skóra mająca skłonności do przetłuszczanie się zasługuje na szczególną ochronę, gdyż tłuszcz prowokuje pojawienie się trądziku. Z tego powodu powinno się również zmienić dietę, należy ograniczyć potrawy bogate w tłuszcze zwierzęce, w zamian lepiej jeść warzywa i owoce – podaje poradnikzdrowie.pl. Radzę unikać silnego stresu, powoduje nadmierne pocenie się i może skutkować w pojawieniu się wągrów.

trądzik na plecach

Leczenie trądziku na plecach

Całe szczęście istnieje mnóstwo sposobów na eliminację trądziku na plecach. Od czego zacząć? Polecam modyfikację diety w sposób opisany w akapicie wyżej, choć sama w sobie raczej nie powstrzyma trądziku, to jednak jest szansa na zminimalizowanie objawów. Poza tym należy zadbać o higienę, często zażywać kąpiele, zdrowotny wpływ ma także dobrze przeprowadzony peeling. Można także zastosować któryś ze środków przeciwtrądzikowych dostępnych w aptekach.

peeling

Klienci zazwyczaj wybierają kremy, maści i maseczki. To dobra decyzja, jeśli chcemy jak najszybciej pokonać widoczne wypryski i wągry. Niestety, nakładanie ich na plecach jest trochę niewygodne, zazwyczaj trzeba poprosić o pomoc druga osobę, a nie zawsze chcemy się zdradzać z naszym problemem. Do tego dochodzi fakt, że kremy oferowane w sklepach są raczej stworzone z myślą do stosowania na twarzy, więc ich skład może nie do końca pomóc.

Tabletki na trądzik na plecach

Innym rodzajem środków na trądzik są specjalne suplementy diety. Ich zażywanie ma tę największą zaletę, że w przeciwieństwie do kremów likwidują nie tylko widoczne objawy trądziku, ale także ich przyczyny. Z tego powodu oferują znacznie lepsze wyniki na dłuższą metę. Który środek wybrać? Polecam wszystkie suplementy zawierające wyłącznie naturalne składniki, gdyż są całkowicie bezpieczne dla organizmu.

Przykładem takiego preparatu może być Nonacne, kapsułki te mają w składzie między innymi liść pokrzywy, koniczynę czerwoną czy ekstrakt z pestek winogron. Już po kilku tygodniach regularnego zażywania trądzik na plecach zostaje całkowicie pokonany, a szanse na jego powrót są minimalne.

nonacne

Dowiedz się więcej o Nonacne!