Naturalne sposoby na walkę z trądzikiem – Przegląd

Jest ich naprawdę wiele i można się w tym gąszczu pogubić. Niniejszy przegląd zawiera skuteczne naturalne sposoby na walkę z trądzikiem. Są one również bezpieczne. I jest to warte podkreślenia.

Nonacne

Spis treści

Czym są naturalne sposoby na walkę z trądzikiem?

To kilka grup rozwiązań jakie warto uwzględnić w czasie zmagania się z tą dolegliwością. Od co najmniej kilkunastu lat nie jest ona już jedynie domeną osób wchodzących w dorosłość. Coraz więcej dwudziesto kilkulatków, a nawet ludzie po 30 cierpią na trądzik. W grupie rozwiązań, które pozwolą się jej pozbyć, są między innymi zmiany w diecie, ale i codziennym funkcjonowaniu. To także pewne domowe sposoby (maseczki, peelingi) wpływające na stan skóry. Są oczywiście rozwiązania na pryszcze. Do naturalnych sposobów na trądzik zalicza się też preparaty oparte o ziołowe wyciągi. Działają one na przyczyny tej dolegliwości. Nie chodzi o jedynie o „zaleczanie” problemu, poprzez ingerencję jedynie w objawy.

Dieta przeciwtrądzikowa – jak ma wyglądać?

Od niej zaczniemy. W tym wypadku zasady są bardzo proste. Jadłospis musi być zdrowy, czyli pozbawiony wszelkich produktów szkodliwych z punktu widzenia prawidłowego funkcjonowania organizmu. Mowa tutaj nie tylko o jedzeniu przetworzonym (Fast Food, dania „w pięć minut”), ale też o tłustych mięsiwach. Menu w dużym stopniu powinno być oparte o rośliny strączkowe, warzywa, ryby oraz drób.

dieta przeciwtrądzikowa

Oddzielną kwestią są produkty mogące nasilać trądzik, lub tworzyć warunki sprzyjające rozwojowi tej dolegliwości. W tej drugiej grupie znajdują się na przykład ostre przyprawy. Mogą one nasilać pracę gruczołów łojowych. Konsekwencją będzie ich zatykanie i pojawienie się pryszczy. W grupie produktów bezpośrednio wpływających na nasilenie trądziku zwykle wymienia się mleko, czekoladę, niezdrowe przekąski. Nie można zapomnieć o cukrze i białej mące. Warto mieć jednak na uwadze, że nie w każdym przypadku działają one w taki sposób.

Domowe maseczki na trądzik

To bardzo obszerna grupa rozwiązań, które zwykle są dość proste i tanie w przygotowaniu. Na początek jedna dość istotna kwestia. Te domowe, naturalne sposoby na trądzik skupiają się na objawach problemu. Pozwolą one pozbyć się pryszczy, zniwelować natłuszczenie skóry, ale nie uderzają w przyczyną. Z tym radzą sobie konkretne preparaty na trądzik. O nich nieco później.

  • Truskawki – to mocno sezonowy sposób, ale warto w okresie letnim z niego korzystać. Truskawki wystarczy rozgnieść i nałożyć na skórę. Skąd pomysł, by te owoce stosować na pryszcze? Zawierają one w sobie salicylany. Związki chemiczne wykorzystywane w maściach na trądzik.
  • Czosnek – tutaj jedna uwaga. Lista zawiera bezpieczne sposoby, ale i wśród nich zdarzają się wyjątki, które u niektórych osób mogą wywołać problem. Tak jest właśnie z czosnkiem. Jego przykładanie do skóry w miejscu, gdzie znajduje się pryszcz, zmniejsza wielkość tego ostatniego. Niestety może powodować pieczenie, a nawet czasowe zaczerwienie. Lepiej sprawdzić wcześniej czosnek na skórze dłoni.
  • Pomidory – kolejny tani i naturalny sposób na trądzik. Z pomidorów można przygotować łatwą maseczkę. Wystarczy je po prostu rozgnieść. Zawierają one w sobie bardzo dużo likopenu. To składnik niezbędny dla skóry. Dzięki niemu można poprawić wygląd, ale również strukturę tej ostatniej.
  • Miód – często wymieniany jako rozwiązanie wspierające nawilżenie skóry. I to też przyda się w kontekście walki z pryszczami. Najważniejszą jednak właściwością miodu jest jego przeciwbakteryjność. Pozwala pozbyć się problemu, który bardzo mocno przyczynia się do nasilenia zmian trądziku. Nadmiaru bakterii. Miód zwykle jest jednym ze składników domowych maseczek na trądzik. Zwykle miesza się z oliwą i żółtkiem.

Nonacne

Odrębną grupę takich domowych sposobów stanowią maseczki ziołowe. Z roślin przygotowuje się również parówki, które działają od zewnątrz na skórę. Zioła można również pić. W walce o zdrową i piękną skórę wykorzystuje się między innymi bratka polnego, pokrzywę i skrzyp. Często również poleca się cykorię. Nie można nie wspomnieć o rumianku. Pomaga on nie tylko z pryszczami. Roślina ta bardzo pozytywnie wpływa na kondycję skóry. Nawilża ją, a przy okazji chroni przed podrażnieniami. Rumianek świetnie też sprawdza się jako naturalny sposób wspomagający gojenie ran.

Na co zwrócić uwagę w czasie walki z pryszczami?

Wspomniana została dieta, ale to niejedyna istotna sprawa. Jeśli zmagamy się z trądzikiem, konieczne będą zmiany w pielęgnacji skóry. I nie chodzi tutaj jedynie opisane wyżej domowe maseczki. Pierwszą sprawą jest wybór odpowiednich (czytać niepodrażniających) kosmetyków do mycia twarzy. Najlepiej aby były one oparte o naturalne składniki. Jeśli dodatkowo zawierają zioła pomagające w walce z pryszczami – jeszcze lepiej. To może być na przykład nagietek, albo fiołek trójbarwny.

Bardzo ważnym elementem jest peeling, czyli usuwanie martwego naskórka. Powinien być regularny, ale też z drugiej strony nie za częsty. Przy cerze trądzikowej lepiej unikać preparatów o silnym działaniu złuszczających. Peeling można sobie przygotować w domu. Na przykład wykorzystując w tym celu płatki owsiane, lub fusy z kawy.

Kolejnym ważnym aspektem jest odpowiednie nawilżenie skóry. Nie można w żadnym wypadku doprowadzić do jej przesuszenia. Mimo, że wydaje się to dobrym rozwiązaniem, bo pryszcze faktycznie na jakiś czas znikną. Niestety szybko wrócą i to większym nasileniu. O odpowiednie nawilżenie trzeba dbać zwłaszcza zima, kiedy zwykle przegrzewamy mieszkania.

Latem natomiast, jeśli zmagamy się z trądzikiem, musimy unikać nadmiernej ekspozycji skóry na słońce. Ono też pomaga na pryszcze tylko pozornie.

Preparat na trądzik – jaki wybrać?

Wiele osób na grupach facebookowych i forach dyskusyjnych szuka pomocy i zadaje właśnie takie pytanie. Odpowiedź na nie jest złożona. Pierwszą sprawą jest skład preparatu. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się te oparte o Naturę. Ale i w tej grupie warto dokładnie przyjrzeć się składnikom. Czy ich działanie jest potwierdzone chociażby przez badania naukowe.

tabletki na trądzik

Druga, bardzo ważna sprawa to bezpieczeństwo stosowania. To czy taki produkt posiada jakieś skutki uboczne. Niestety istnieje pewna grupa preparatów na trądzik, które mogą takowe wywoływać. Ich lepiej unikać. Tym bardziej, że dostępne są bezpieczne zamienniki. Taki preparat powinien oczywiście działać bezpośrednio na przyczyny trądziku. Objawy znikną przy okazji jego stosowania.

Wszystkie powyższe wymogi spełnia najchętniej obecnie wybierany naturalny sposób na trądzik – preparat Nonacne. Oparty wyłącznie o sprawdzone wielokrotnymi badaniami składniki. To między innymi Sarsaparilla (działanie antybakteryjne) i czerwona koniczyna (przede wszystkim ogranicza wydzielanie łoju, czyli przetłuszczanie skóry). To produkt w pełni bezpieczny bez stwierdzonych skutków ubocznych. Więcej na jego temat można znaleźć na stronie producenta.

Jakie korzyści przynosi wybór Nonacne:

nonacne

  • Zwalczanie wszystkich przyczyn trądziku
  • Wyraźnie zdrowsza cera
  • Regulacja pracy gruczołów łojowych
  • Koniec z pryszczami!
  • Poprawa kondycji skóry
  • Bezpieczny w użyciu.

Sprawdź najlepsze promocje na Nonacne!