Jaka dieta na trądzik? Prosta i niedroga!

Szczęśliwcem może nazwać się osoba, która nigdy nie miała do czynienia z trądzikiem. Dotyka on ponad połowę osób w okresie dorastania. Rzadziej występuje u osób dojrzałych. Pojawiające się na twarzy, szyi i ramionach wypryski, zaczerwienienia i wągry są naprawdę szpecące i, o ile wśród młodzieży czasem powszechne i nie budzące sensacji, to już w przypadku dorosłych sprawa wygląda inaczej. Na szczęście istnieje wiele metod walki z trądzikiem, w poniższym artykule chciałbym przedstawić, w jaki sposób zmodyfikować swoją dietę, aby jak najskuteczniej z nim walczyć.

Nonacne

Spis treści

Zalety stosowania diety na trądzik

Można powiedzieć, że w czasie leczenia trądziku odpowiednia dieta powinna być bazą do dalszych działań. Dlaczego? Możemy stosować wszelkiego rodzaju zabiegi, zażywać leki czy drogie kosmetyki lecznicze, ale jeśli nie dostarczymy organizmowi odpowiednich składników spożywczych lub nie wyeliminujemy szkodliwych nawyków żywieniowych, wszystkie nasze starania pójdą na marne. Mimo iż zaprezentowany niżej plan żywnościowy jest dość rygorystyczny, warto go stosować, gdyż z pewnością przyniesie efekty. Dieta jest jednak tylko jednym z dwóch fundamentów odpowiedniej kuracji, drugim powinna być dokładna higiena, bez niej również się nie obejdziemy.

dieta na piękną cerę

Co należy jeść?

Pierwszą zasadą diety trądzikowej jest to, aby wszystkie spożywane przez nas produkty były świeże i miały wysoką wartość odżywczą. Dołącz do swojej diety dużą ilość owoców, mogą być pod postacią poobiednich deserów. Szczególnie warto jeść jabłka i cytryny, mają wysoką skuteczność w poprawianiu cery. Unikaj jednak pomarańczy, według niektórych badań podrażniają skórę. Pamiętaj, żeby przed posiłkiem dokładnie myć owoce, gdyż mogą się na nich znajdować bakterie. Niech Twoja dieta będzie bogata w wiele warzyw, zapewniają sporo witamin i minerałów ważnych przy odbudowie struktury skóry – podaje zdrowie.tvn.pl. Produkty pełnoziarniste dostarczą Twojemu organizmowi cynku przydatnego do prawidłowego funkcjonowania skóry. Także oleje roślinne są dobrym wyborem.

dieta na trądzik

Czego unikać?

Wszelkie produkty bogate w tłuszcze zwierzęce mają wpływ na pojawienie się trądziku. Doprowadzają one do nagromadzenia się toksyn pod skórą oraz natłuszczania się twarzy. Koniecznie należy wyeliminować z diety wszelkiego rodzaju fast-foody, to prawdziwe koncentraty złych kalorii. Staraj się, żeby spożywane przez Ciebie produkty nie zawierały sztucznych barwników i aromatów, musisz w związku z tym zrezygnować z wszelkich słodkich napojów i sztucznych soków, odpadają także słodycze.

Nonacne

Picie kawy czy alkoholu także ma zgubny wpływ na cerę, lepiej je ograniczać. Nie nadużywaj pikantnych przypraw, drażnią skórę i mogą doprowadzić do blokowania porów. Zmuś się do rzucenia palenia, dym tytoniowy źle oddziałuje na skórę oraz podwyższa cholesterol.

pikantne przyprawy
Unikaj pikantnych przypraw!

Leczenie naturalnymi sposobami

Zioła w przypadku trądziku były stosowane od stuleci, w ostatnich latach nastała moda na swoisty powrót do korzeni. Przy leczeniu wyprysków poleca się napary z bratka bądź fiołka trójbarwnego. Gotowe herbatki można znaleźć w każdym sklepie zielarskim i niektórych aptekach. Specjalne okłady z korzeni pokrzyw poprawiają krążenie krwi i leczą cerę.

Suplementy diety a leczenie trądziku

W ostatnich latach w Polsce coraz popularniejsze stało się leczenie różnorakimi suplementami diety. Istnieją specjalne produkty nawet na trądzik. Polecam kapsułki, których skład został oparty o naturalne substancje, będziesz mieć wtedy pewność, że taki preparat nie wywoła podrażnień i zapewni Ci całkowite bezpieczeństwo. Mogę zarekomendować tabletki Nonacne, w moim przypadku niezwykle szybko pomogły w wyleczeniu trądziku. Specjalna formuła umożliwia w cztery tygodnie całkowicie zlikwidować wypryski i zaczerwienienia, a profilaktyczne zażywanie pozwala na wyeliminowanie szansy na powrót choroby. Nic dziwnego, że kapsułki te zdobyły w Wielkiej Brytanii tak dużą popularność, od jakiegoś czasu możesz je dostać także w Polsce.

nonacne

Dowiedz się więcej o Nonacne!