Na czym polega laserowe usuwanie trądziku?

Sposobów na trądzik jest naprawdę wiele. Pierwsze z nich są stosowane już od setek lat. Mowa o roślinach leczniczych takich jak aloes czy liście pokrzywy. Inne są stosunkowo młodsze. Należą do nich wszelkiej maści kremy, okłady, specjalne mydła. Największą nowinką są laserowe zabiegi usuwania trądziku, nie zdobyły one jeszcze zbyt wielkiej popularności, głównie ze względu na wysoką cenę i opór społeczny. Czy należy obawiać się lasera? A może skorzystanie z jego dobrodziejstw nie jest ryzykowne, a wpłynie korzystnie na stan naszej cery? W poniższym artykule postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Nonacne

Spis treści

Skąd się bierze trądzik?

Zanim przejdę do omówienia skuteczności terapii laserowej, postaram się krótko opisać przyczyny powstawania trądziku. Zazwyczaj wywoływany jest zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie, dlatego występuje głównie wśród młodzieży. To jednak nie jedyna przyczyna wyskakiwania wyprysków. Często trądzik pojawia się, ponieważ nieodpowiednio się odżywiamy. Bogate w tłuszcze posiłki mogą wzmacniać tworzenie się pryszczy. Jeśli mamy cerę przetłuszczającą się, należy zadbać o odpowiednią higienę. Według niektórych badań stres także może być przyczyną trądziku.

laserowe usuwanie trądziku

Charakterystyka terapii laserowej

Stosowanie światła lasera w kosmetyce pielęgnacyjnej stało się niezwykle popularne w ostatnich latach. Poradnikzdrowie.pl podaje, że przy pomocy lasera wykonuje się już praktycznie wszystko: depilację, usuwanie cellulitu, nadmiernej tkanki tłuszczowej, a nawet stymulację mieszków włosowych do ponownego porostu włosów.

Nonacne

Do gamy działań dołączyła także laserowa operacja usuwania trądziku. Światło lasera modeluje strukturę tkanki skóry, wyrównuje jej koloryt oraz eliminuje wągry. Zabiegi należy kilkukrotnie powtarzać dla osiągnięcia pełnej skuteczności. W trakcie kuracji niedozwolone jest opalanie się.

usuwanie trądziku laserem

Według wielu światło lasera usuwa jedynie skutki występowania trądziku. To jednak nie jest prawdą. W trakcie zabiegów zabijane zostają bakterie odpowiedzialne za rozwój choroby. Niestety, taki rodzaj kuracji ma kilka minusów. Po pierwsze, skuteczność laserowych zabiegów jest uzależniona od indywidualnych predyspozycji pacjenta, u niektórych muszą one być wspomagane dodatkowymi środkami. Drugim i chyba największym minusem jest wysoka cena usługi, w Polsce pojedynczy zabieg może kosztować nawet kilkaset złotych.

Alternatywy dla laserowego usuwania trądziku

Mimo zapewnień o bezpieczeństwie lasera, wiele osób nie jest do niego przekonanych. Może także odstraszać wysoka cena. Jeśli szukasz tańszego odpowiednika zabiegów przy użyciu wiązki lasera, polecam zastosowanie suplementów diety działających na trądzik. Produkty te, podobnie jak laser, zwalczają nie tylko widoczne objawy trądziku, ale także przyczyny jego powstania. Ze swojej strony mogę polecić Nonacne, kapsułki te mają w swoim składzie wyłącznie naturalne składniki, dzięki temu są całkowicie bezpieczne dla organizmu nawet przy długotrwałym zażywaniu.

nonacne

Dowiedz się więcej o Nonacne!

Skuteczność zawartych w nich substancji została potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi. Nic dziwnego, że kapsułki Nonacne zdobyły tak olbrzymią popularność wśród klientów z Wielkiej Brytanii. Już po czterech tygodniach regularnego zażywania preparatu widać znaczącą poprawę. Jeśli chcesz się pozbyć trądziku raz na zawsze, to może być wybór właśnie dla Ciebie!