Odchudzanie – zioła po które warto sięgnąć

Jeśli chcemy szybko pozbyć się nadmiaru kilogramów. Odchudzanie dzięki nim będzie prostsze. Ziół po które warto sięgnąć jest naprawdę dużo. Mają one też wiele ciekawych innych właściwości.

Piperinox

Spis treści

Odchudzanie i zioła – czy są jakieś zastrzeżenia?

Generalnie rzecz biorąc zwykle w kontekście stosowania roślin w medycynie naturalnej podkreśla się to, że są one bezpieczne i pozbawione skutków ubocznych. Nie zawsze tak jest i warto mieć tego świadomość. Stosować takie zioła z rozwagą. Również w czasie odchudzania. Przyda się wiedza na temat poszczególnych roślin. Wiele z nich naprawdę nie ma stwierdzonych skutków ubocznych. Nie oznacza to jednak, że można je wykorzystywać „bezkrytycznie”. Jeśli jest podana jakaś konkretna dawka, to nie warto jej przekraczać.

Kolejna sprawa to stosowanie ich w czasie ciąży. Lekarze i eksperci dość jednoznacznie wskazują, aby unikać odchudzania i pomocy ziół w tym czasie. Jak również w okresie karmienia piersią. I co oczywiste ich stosowanie przez dzieci jest niewskazane.

Odchudzanie – zioła wspomagające ten proces

Jak zostało wspomniane działają one na różne aspekty związane z procesem zrzucania kilogramów. Część roślin uderza bezpośrednio w nagromadzoną tkankę tłuszczową, wspomagając proces jej spalania. Są rośliny pomagające usunąć toksyny z organizmu. To zdecydowania ułatwia proces odchudzania. Jeszcze inne przyspieszają metabolizm. Są też takie, które działają na kilku płaszczyznach. Wspierają odchudzanie w sposób kompleksowy.

1. Mięta pieprzowa

To rośli znana przede wszystkim ze swojego łagodzącego wpływu w przypadku przejedzenia. I rzeczywiście najczęściej jest wykorzystywana właśnie w taki sposób. Jak mięta pieprzowa wspiera odchudzanie? Zioło to wspomaga metabolizm. Dzięki temu można usprawnić cały proces. A bez tego zrzucanie kilogramów będzie drogą przez mękę.

2. Lubczyk lekarski

Kolejna roślina kojarzona raczej z innymi właściwościami, niż ze wspierania odchudzania. Zioło to jest znane przede wszystkim z tego, że jest bardzo mocnym afrodyzjakiem. Lubczyk lekarski pomaga też walczyć z „oponką”. Ma pozytywny wpływa na pracę całego układu pokarmowego. Ze szczególnym uwzględnieniem jelit. Między innymi zapobiega nadmiernej fermentacji w tych ostatnich. Warto również wiedzieć, że lubczyk łagodzi dolegliwości żołądkowe, takie jak wzdęcia.

lubczyk lekarski

3. Fiołek trójbarwny

To zioło, które wspomaga odchudzanie na poziomie związanym z obecnością toksyn w organizmie. Te ostatnie nie tylko negatywnie wpływają na funkcjonowanie, ale mogę bardzo utrudnić zrzucenie nadmiaru kilogramów. Fiołek trójbarwny ma działanie moczopędne. Skutecznie wspomaga detoksykację organizmu. I właśnie dlatego przyda się spalaniu tkanki tłuszczowej. – podaje zdrowie.tvn.pl

Fiołek trójbarwny

4. Zielony jęczmień

Hit wśród osób, które się odchudzają. Zielony jęczmień to bogactwo składników mineralnych i witamin. Stąd wynikają jego liczne właściwości. Roślina ta między innymi przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej. Ale to nie wszystko. Zielony jęczmień wspomaga detoksykację, a także jest stosowany jako rozwiązanie na cellulit. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów z zielonym jęczmieniem. Przy wyborze trzeba wziąć pod uwagę stężenie głównego składnika. Im większe, tym lepsze efekty. W tym momencie najwyższym stężeniem może się pochwalić Green Barley Plus. Więcej o nim na oficjalnej stronie producenta.

Zielony jęczmień

5. Mniszek lekarski

Kolejne w tym zestawieniu zioło, które z odchudzaniem na pierwszy rzut oka nie ma nic wspólnego. Ale to nieprawda. Faktem jest, że mniszek lekarski bywa przede wszystkim wykorzystywano jako lek. Znany od wieków medycynie naturalnej. To sposób na wzmocnienie odporności, ale też i na choroby skóry. W przypadku walki z nadmiarem kilogramów najważniejszymi jego właściwościami są wspomaganie trawienia i ograniczenie łaknienia. Warte wspomnienia są również jego zdolności wykorzystywane przez osoby zmagające się z cellulitem. – pisze portal kobieta.wp.pl

Mniszek lekarski

6. Krwawnik pospolity

Działanie tej rośliny skupia się przede wszystkim na zwiększaniu wydzielania soków trawiennych. W ten sposób zioło to wspomaga odchudzanie. Przy okazji krwawnik zwiększa skuteczność przyswajania poszczególnych składników mineralnych i witamin z pożywienia. To bezcenna właściwość. Nie tylko na diecie. W kontekście krwawnika pospolitego warto podnieść kwestie bezpieczeństwa. To roślina, która niestety może uczulać. Skutkiem zwykle jest wysypka na skórze.

Krwawnik pospolity

7. Szałwia lekarska

Jest ona wykorzystywana jako przyprawa. Szałwia lekarska jest również składnikiem wielu kosmetyków (przede wszystkim tych pielęgnujących skórę). Stosuje się ją na trądzik i egzemę. Jest naturalnym sposobem zmniejszającym dolegliwości związane z menopauzą. Zioło to wspomaga odchudzanie. W jaki sposób? Reguluje pracę jelit – to pierwsza umiejętność. Szałwia lekarska zwiększa również wydzielanie soków żołądkowych.

Szałwia lekarska

8. Skrzyp polny

To roślina, która w tym zestawieniu odpowiada za spalanie tkanki tłuszczowej. I właśnie dlatego zalicza się ją do ziół wspomagających odchudzanie. Ma również pewne działanie moczopędne. Wspomaga w ten sposób usuwanie toksyn z organizmu. Oczywiście najbardziej skrzyp polny znany jest z pozytywnego wpływ na stan fryzury. To efekt obecności krzemionki. Roślina ta dzięki swojej zawartości ma działanie przeciwreumatyczne. Posiada właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

9. Czarny pieprz

Chodzi o zawartą w niej piperynę. Działa ona na kilku płaszczyznach. Po pierwsze przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Ogranicza również apetyt. A o tym, że to w czasie odchudzania kwestia niezbędna, nikogo nie trzeba przekonywać. Czarny pieprz dzięki zawartości piperyny pozwala też wychwytywać glukozę w mięśniach. To pozwala zwiększyć wydolność energetyczną kosztem lipogenezy.

Czarny pieprz

Tabletki odchudzające o naturalnym składzie – czy warto je stosować?

Tak postawione pytanie bardzo często pojawia się na forach internetowych „Health and Beauty”. Odpowiedź na nie brzmi następująco. Podstawą skutecznego odchudzania są zmiany nawyków żywieniowych i więcej ruchu. Preparaty są elementem wspierającym. Chociażby w przypadku, gdy cały proces ma przebiec szybciej.

Na pewno tabletki odchudzające o naturalnym składzie są zdecydowanie lepszym wyborem niż preparaty oparte o „chemię”. Szczególnie tą zakazaną i groźną dla zdrowia. Zwykle takie preparaty kupuje się nielegalnie.

Suplementy wspierające odchudzanie oparte o naturalne składniki są po prostu bezpieczniejsze. Warto zwrócić uwagę na te, które posiadają specjalne certyfikaty bezpieczeństwa. To dodatkowy sygnał, że przy ich prawidłowym stosowaniu unikamy problemów.

Najchętniej obecnie wybieranym preparatem wspomagającym odchudzaniu o całkowicie naturalnym składzie jest Piperinox. Znajduje się w niej wspominana Piperyna – tutaj w wydaniu „Bio”. Jeszcze sprawniej spełniająca swoje główne zadania. Piperinox to aż 7 składników. Pełny skład można znaleźć na oficjalnej stronie producenta.

Piperinox

Korzyści z wyboru Piperinox:

Przeczytaj, dlaczego warto stosować Piperinox!