Skuteczne sposoby na przyspieszenie metabolizmu

Dzięki nim cały proces odchudzania, pozbywania się nadmiaru tkanki tłuszczowej będzie szybszy i łatwiejszy. Na jakie sposoby na przyspieszenie metabolizmu warto zwrócić szczególną uwagę? Wybraliśmy dla Was te najlepsze.

Green Barley Plus

Spis treści

Sposoby na przyspieszenie metabolizmu – zmiana nawyków

To w zasadzie grupa pewnych dość prostych rzeczy o których zwykle nie pamiętamy. A dzięki ich wprowadzeniu do codziennego życia, możemy po pierwsze usprawnić funkcjonowanie całego układu pokarmowego. Dzięki temu wiele zyskamy. Chociażby będziemy mogli zapomnieć o dolegliwościach takich jak biegunka, czy uporczywe zaparcia. Po drugie przyspieszymy metabolizm.

Co więc należy zrobić? Po pierwsze liczba posiłków. Zwykle wygląda to tak, że jemy, kiedy możemy, a nierzadko omijamy też na przykład śniadanie, albo obiad. Jeśli sytuacja jest powtarzalna, cierpi na tym przemiana materii. Jedzmy więc 4 do 5 posiłków w ciągu dnia. Najlepiej o w miarę stałych porach. Jeśli chcemy się odchudzić nie przesadzajmy z ilością tego, co wyląduje na talerzu.

Śniadanie to nasz obowiązek wobec organizmu. Ten po nocnej przerwie, potrzebuje energii. To po pierwsze. Po drugie dzięki niemu „rozbujamy” nasz metabolizm. Zasada jest prosta. Chcesz się odchudzić – nie zapominaj o śniadaniu.

Ostatni nawyk jakim się zajmiemy, jest podjadanie „byle czego”. Zwykle w biegu łapiemy co nam podejdzie pod rękę. Żebyś coś zjeść w drodze do pracy, bo nie zdążyliśmy ze śniadaniem. Na taką sytuację lepiej się przygotować wcześniej. Tak by te przekąski miały wartość odżywczą, dostarczały niezbędne witaminy i pierwiastki. Były po prostu zdrowe. To też sposób na przyspieszenie metabolizmu. Naprawdę skuteczny.

Sposoby na przyspieszenie metabolizmu – postaw na te produkty w diecie

Oprócz pewnych ogólnych zmian, jakie należy wprowadzić w jadłospisie, jeśli chcemy pozbyć się tkanki tłuszczowej, trzeba zrobić jeszcze jedno. Postawić na pewne produkty, których zadaniem jest przyspieszenie metabolizmu.

Po pierwsze kwasy tłuszczowe Omega. Mają one niebagatelny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu (są chociażby istotne dla pamięci i koncentracji). Kwasy tłuszczowe wspomagają przemianę materii. Gdzie je znajdziemy? Jednym z lepszych ich źródeł są ryby (między innymi sardynki, dorsze i śledzie). Obecne są one również w owocach morza. Do jadłospisu warto włączyć orzechy (na przykład włoskie) i olej lniany.

dieta na cere

Kolejnym produktem, a w zasadzie grupą, jest jedzenie z pełnowartościowym białkiem. To ostatnie znacząco przyspiesza metabolizm. Odradzamy diety białkowe, bo te szkodzą organizmowi. Natomiast pewne produkty powinny się w menu znaleźć. To między jajka (w rozsądnych ilościach), chude mięso, wspomniane ryby i nabiał. I rośliny strączkowe. Te ostatnie oprócz białka posiadają też istotne z punktu widzenia odchudzania witaminy z grupy B.

greenbarleyplus

A na koniec jeszcze warzywa bogate w błonnik. Ten ostatni nie dość, że skutecznie przyspiesza metabolizm, to chroni przed największym wyzwaniem w czasie odchudzania – ciągłym odczuwaniem głodu. Osoby walczące o smukłą sylwetkę bardzo często wybierają preparaty z błonnikiem witalnym. To nie tyle droga na skróty, co sposób na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej. Jedno z chętniej wybieranych rozwiązań, to Fibre Select (preparat o w pełni naturalnym składzie. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na stronie producenta: fibreselect.pl

Zioła przyspieszające metabolizm

To kolejna grupa sposobów, jakie warto wziąć pod uwagę w czasie odchudzania. Pisząc „zioła” mamy na myśli rośliny, ale też i przyprawy, które urozmaicą smak potraw, a jednocześnie przyspieszą metabolizm.

 • Imbir – znany przede wszystkim ze swojego działania powstrzymującego wymioty. Pomoże również w czasie odchudzania. Zalicza się go do termogeników. Podnosi więc temperaturę ciała, a przez to przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. [1]
 • Kardamon – zwykle w grupie ziół i przypraw przyspieszających metabolizm wymienia się chili. Ale z termogeników mamy imbir. A dlaczego warto włączyć do diety kardamon? Bo ma w sobie olejki eteryczne wspierające pracę układu pokarmowego. Przyspieszają jego działanie w tym również pozbywanie się nadmiaru kilogramów.
 • Bazylia – doskonale wzbogaca smak potraw. Bazylia zawiera w sobie składniki wspomagające pracę jelit. Dzięki temu można usprawnić metabolizm. Warto również dodać, że roślina ta jest świetnym rozwiązaniem dla osób, zmagających się z przewlekłymi zaparciami.
 • Mniszek lekarski – ta roślina podchodzi nieco inaczej do procesu odchudzania, ale jest oczywiście zaliczana do skutecznych sposobów na przyspieszenie metabolizmu. Mniszek lekarski przede wszystkim wspomaga detoksykację organizmu. Nadmiar szkodliwych substancji jest bardzo często hamulcem do skutecznego pozbycia się nadmiaru kilogramów. [2]
 • Mięta pieprzowa – ta roślina, którą tak chętnie stosujemy na bóle brzucha i przejedzenie? Tak. I to właśnie między innymi dzięki tym właściwościom. Liście mięty pieprzowej przede wszystkim wspomagają wytwarzanie żółci. Usprawniają one również pracę jelit. I właśnie dlatego miętę zalicza się do skutecznych sposobów na przyspieszenie metabolizmu.
 • Zielony jęczmień – bezsprzeczny hit wśród osób odchudzających się, ale też zmagających się z nadmiarem toksyn. Zielony jęczmień jest bogatym źródłem witamin i pierwiastków niezbędnych dla organizmu. Roślina ta ma wiele właściwości. Nie tylko wspomaga metabolizm, ale też funkcjonowanie układu pokarmowego. I jest sposobem na detoksykację. [3]

Preparaty na przyspieszenie metabolizmu

Wiele osób stosuje takie rozwiązanie. Dzięki niemu można wesprzeć proces odchudzania i być bardziej pewnym wyników. Odrębnym i bardzo ważnym tematem jest to, czym kierować się przy wyborze tabletek na odchudzanie. Jest kilka bardzo istotnych kwestii.

Po pierwsze sprawdzony i naturalny skład. Najlepiej wybierać suplement w którym znajdują się ogólnie znane składniki. To pewność działania, ale też i bezpieczeństwa. Bo ten ostatni aspekt jest niezwykle ważny. Chcemy się pozbyć nadmiaru kilogramów, ale nie w sposób zagrażający zdrowiu.

Pokarmy, które zwiększają metabolizm i spalają tłuszcz

Bezpieczeństwo i brak skutków ubocznych to kolejny wyznacznik dobrego preparatu na przyspieszenie metabolizmu. Składa się na to kilka kwestii. Po pierwsze tabletki muszą być legalne. Po drugie należy je nabywać ze sprawdzonego źródła. To może być na przykład strona producenta. Należy unikać podejrzanie wyglądających ogłoszeń w sieci, a także aukcji.

Rozwiązaniem spełniających powyższe wymogi, do tego bardzo popularnym jest Green Barley Plus. Jego skład oparty jest o opisany wyżej zielony jęczmień, ale również Garcinia Cambogię. Roślinę o bardzo silnym działaniu spalającym tkankę tłuszczową. Połączenie tych dwóch składników dało preparat skutecznie wspomagającym odchudzanie. Działa na kilka płaszczyznach, które wspólnie prowadzą do upragnionego celu. Pozbycia się nadmiernej kilogramów. I to bez efektu jo-jo. Więcej informacji na jego temat można znaleźć na oficjalnej stronie producenta. Akurat trwa (bardzo ograniczona w czasie) oferta specjalna na Green Barley Plus.

green barley plus

Czytaj na oficjalnej stronie producenta!


 1. The effects of ginger intake on weight loss and metabolic profiles among overweight and obese subjects: A systematic review and meta-analysis of randomized controlled trials.
  Maharlouei N, Tabrizi R, Lankarani KB, Rezaianzadeh A, Akbari M, Kolahdooz F, Rahimi M, Keneshlou F, Asemi Z.
  Crit Rev Food Sci Nutr. 2019;59(11):1753-1766. doi: 10.1080/10408398.2018.1427044. Epub 2018 Feb 2.
  PMID: 29393665
 2. Wirngo FE, Lambert MN, Jeppesen PB. The Physiological Effects of Dandelion (Taraxacum Officinale) in Type 2 Diabetes. Rev Diabet Stud. 2016;13(2-3):113–131. doi:10.1900/RDS.2016.13.113
 3. Lahouar, Lamia & El Bok, Safia & Achour, Lotfi. (2015). Therapeutic Potential of Young Green Barley Leaves in Prevention and Treatment of Chronic Diseases: An Overview. The American journal of Chinese medicine. 43. 1-19. 10.1142/S0192415X15500743.