Libido u kobiet – jak je pobudzić w naturalny sposób?

Wiele Pań szuka odpowiedzi na to pytanie. Libido u kobiet to bardzo krucha „sprawa”. Istnieje wiele czynników, które mogą je zaburzyć. Są na szczęście sposoby, aby w naturalny sposób je podnieść.

Spis treści

Libido u kobiet – co przyczynia się do jego spadku?

Bardzo często pojawia się porównanie braku ochoty na seks w przypadku Pań do zagadki, którą ciężko rozwikłać. Abstrahując od samego porównania, to faktem jest, że często trudno wskazać konkretną przyczynę spadku libido u kobiet. A też nierzadka bywa sytuacja w której jest to co najmniej kilku czynników. Skupmy się na tych najczęściej występujących.

Przyczyny spadku libido u kobiet:

 • Wiek
 • Stan zdrowia
 • Choroby przewlekłe (takich jak cukrzyca)
 • Zaburzenia hormonalne (to tak naprawdę oddzielna grupa czynników)
 • Zła dieta
 • Nadmierny stres
 • Poród
 • Depresja
 • Niektóre leki (na przykład na wskazaną wyżej chorobę)
 • Niska samoocena, problemy z akceptacją
 • Problemy w związku

A zostały wymieniane jedynie te najczęściej występujące. Sporym wyzwaniem jest spadek libido związany ze starzeniem się organizmu. Ale i w takiej sytuacji da się coś z tym zrobić.

Jak pobudzić libido u kobiet? Zmień dietę

Od tego należy zacząć. Warto przyjrzeć się codziennemu jadłospisowi. I tutaj zasady jakimi należy się kierować, są proste i ogólnie znane. To, że rzadko stosowane, to już inna sprawa. Jadłospis, który ma pobudzić kobiece libido przede wszystkim jest zdrowy.

I oznacza to nie tylko wyrzucenie szkodliwego jedzenia, takiego jak fast food, tłuste mięso. W zasadzie szerzej – oprócz burgerów, kebabów – należy z diety pozbyć się wszystkich produktów wysoko przetworzonych. Zalicza się do nich też chociażby popularne przekąski, ale również margarynę, czy dania „w pięć minut”.

dieta na libido

Menu, które pozwoli z powrotem czerpać radości z seksu, powinno być oparte o warzywa i produkty zbożowe. Oprócz nich powinny być też źródła białka. Takie jak chude mięso, ryby, ale również produkty pochodzenia mlecznego.

Zdrowy jadłospis to również taki, który nie jest głodowy. Częste i radykalne odchudzanie może bowiem doprowadzić do poważnych problemów z libido. A także niedoborów witamin i pierwiastków potrzebnych zdrowemu organizmowi.

Libido u kobiet – afrodyzjaki w menu

Jest ich na tyle dużo, że warto im poświęcić trochę miejsca. Afrodyzjaki działają nie tylko w bezpośredni sposób na zmysły, ukrwienie narządów intymnych, ale też dostarczają pewnych składników zapewniających zdrowie, dobre samopoczucie i dawkę energii. Oczywiście należy dozować ilość tych produktów w diecie. Niekoniecznie trzeba je jeść codziennie.

Najpopularniejsze afrodyzjaki:

 • Owoce morza (ze szczególnym wskazaniem na ostrygi) – nie bez przyczyny umieszczone na pierwszym miejscu. Myśląc „afrodyzjak” zwykle mówimy właśnie o nich. Są między innymi bogate w cynk. Pierwiastek niezbędny dla kobiecej seksualności.
 • Banany – je zwykle w gronie afrodyzjaków mających pobudzić kobiece libido wymienia się ze względów „skojarzeniowych”. Ale nie chodzi tylko o kształt. Banany zawierają sporo potasu. Minerału ważnego dla całego układu nerwowego. Owoce te dają również szybko dawkę sporej energii – podaje twojezdrowie.rmf24.pl
 • Czekolada – przede wszystkim dzięki zawartości magnezu i tryptofanu. Ten drugi odpowiada za wspomaganie serotoniny. To tak zwany hormon szczęścia. Jego przewlekły niedobór może prowadzić do zaburzeń libido. Magnez wpływa na układ nerwowy. Jest między innymi odpowiedzialny za „likwidację” stresu. Ten ostatni również negatywne wpływa na życie erotyczne.
 • Anyż – często określany jako roślina miłości. Zawiera w sobie składniki, które w korzystny sposób wpływają na libido. Przyprawa ta to również dawka energii i pozytywnego nastawienia.
 • Szafran – kolejna polecana kobietom przyprawa. Wada – cena. Natomiast uznaje się ją za jeden z najlepszych afrodyzjaków. Co ciekawe szafran jest również polecany w przypadku męskich problemów potencją – podaje kuchnia.wp.pl.

femin plus

Zioła wspomagające kobiece libido

To również bogata grupa naturalnych pomocników. Bardzo często są one składnikami preparatów podnoszących libido. O tym nieco później.

 1. Korzeń drzewa malezyjskiego (występuje pod nazwą tongkat) -ta egzotyczna z naszego punktu widzenia roślina posiada bardzo ciekawe właściwości. Wpływa na równowagę kobiecych hormonów. A to między innymi oznacza możliwość czerpania większej przyjemności z seksu.
 2. Liście damiany pustynnej – to jedna z najpopularniejszych roślin podkręcających kobiece libido. Jej zadaniem jest zwiększenie nawilżenia pochwy. Ale tak naprawdę damiana pustynna ma wpływ cały organizm. Niweluje między innymi negatywny wpływ stresu. Dodaje również energii.
 3. Lukrecja gładka – to z kolei zioło skupiające się przed wszystkim na wspomaganiu samopoczucia. To właśnie ono bardzo często stoi za problemami łóżkami i brak ochoty na miłosne igraszki. Lukrecja dodaje również witalności.
 4. Kozieradka pospolita – znana przede wszystkim ze swojego pozytywnego wpływu na włosy. Ale i w przypadku problemów z libido ma wiele do powiedzenia. Nasiona kozieradki (bo to je się wykorzystuje) wspomagają sprawność seksualną. Mają również wpływ na doznania – podaje portal.abczdrowie.pl.
 5. Miłorzęb dwuklapowy – w tym wypadku surowcem zielarskich są liście. Mają one w sobie składniki, które pozytywnie wpływają na samopoczucie. To jedna sprawa. A le przede wszystkim poprawiają krążenie, a przez to ukrwienie narządów płciowych. To zapewnia większą rozkosz.

Preparaty podnoszące kobiece libido – kiedy warto po nie sięgnąć?

Tak naprawdę solidne i sprawdzone rozwiązanie przyda się nawet w sytuacji, gdy problemy nie są jeszcze przewlekłe. Bo niestety, jeśli libido będzie zostawione samo sobie, to prędzej czy później, jego spadek będzie miał taki charakter.

Jeśli już Wasz popęd seksualny jest na bardzo niskim poziomie i trwa to długo, to tym bardziej warto sięgnąć po taki preparat. Pojawia się następne pytanie: „Który z dostępnych produktów (a jest ich naprawdę sporo) będzie najlepszy?”

tabletki na libido dla kobiet

Przy wyborze należy kierować się kilkoma sprawami. Przede wszystkim skład takiego preparatu na kobiece libido. Im bardziej naturalny, tym lepszy. To również bardzo często oznacza produkt bezpieczny i pozbawiony skutków ubocznych. Oczywiście to i tak wymaga dodatkowego sprawdzenia. Pewną wskazówką co do wyboru takiego produktu jest oczywiście jego popularność. Cena też ma swoje znaczenie. W tym wypadku lepiej unikać naprawdę tanich rozwiązań. Zwykle są one po prostu oszustwem.

Jednym z chętniej wybieranych przez kobiety preparatem na libido jest Femin Plus. To rozwiązanie w 100% naturalne. Zawiera w sobie aż 12(!) składników. Działają one w sposób komplementarny. W Femin Plus obecne są 4 z 5 opisanych wyżej ziół wspomagający kobiecy popęd seksualny. Wszystkie składniki zostały przebadane pod kątem bezpieczeństwa i braku skutków ubocznych. Sporo informacji na jego temat można znaleźć na oficjalnej stronie producenta.

Korzyści z wyboru Femin Plus:

femin plus

 • Znacząca poprawa życia seksualnego
 • Większa satysfakcja z seksu
 • Neutralizacja przyczyn problemów z libido
 • Zwiększone nawilżenie pochwy
 • Koniec z wahaniem nastroju w czasie okresu
 • Dodatkowa dawka energii i pozytywnego nastawienia

Dowiedz się więcej tutaj!