Męska potencja – jak ją wspomóc?

Problemy z nią mają ogromny wpływ na psychikę i samoocenę. Męska potencja to złożony „koncept”. Wpływ na nią ma wiele czynników. W przypadku problemów z nią przydadzą się poniższe rozwiązania.

Spis treści

Męską potencja – co wpływa na jej obniżenie

Od tego należy zacząć walkę o podniesienie libido. Znajomość przyczyn problemu znacząco ułatwia rozwiązanie go. Wiedząc dlaczego doszło do spadku potencji, będzie można skutecznie przeciwdziałać. Podnieść libido. Czynników, które mogą przyczynić się do obniżenia męskiej potencji jest dużo. Ale można wyróżnić pewna grupę najczęściej występujących powodów spadku libido.

eron plus banner

Co wpływa na męską potencję:

 • Wiek (starszy organizm w pewnym stopniu zaczyna zawodzić)
 • Styl życia
 • Niezdrowa dieta
 • Nadmiar używek (ze szczególnym uwzględnieniem alkoholu)
 • Nadmierny stres
 • Choroby ogólnoustrojowe
 • Depresja
 • Problemy w związku

poprawa potencji

Znamy więc już przyczyny, czas na rozwiązania, które wspomogą męską potencję. W zasadzie wszystkie można wprowadzić bez angażowania osób trzecich. Wstyd związany z niestawaniem na wysokości zadania, to bardzo często hamulec to jakichkolwiek działań. Zrobimy to w domowym zaciszu.

Męska potencja – zmiana diety

Od tego należy zacząć. Męska dieta – nie oszukujmy się – bardzo często jest po prostu niezdrowa. Ma ona negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. A to ma ogromne przełożenie na również na libido. I właśnie zmiana diety będzie pierwszym krokiem do ratowania tego ostatniego.

Będzie się ona opierała na dwóch filarach. Pierwszy z nich to bardzo konkretne zmiany. Przede wszystkim z jadłospisu musi wylecieć wszystko, co jest niezdrowe. Tłuste i ciężkostrawne dania na początek. Z menu muszą zniknąć – w jak największym stopniu – produkty wysoko przetworzone. Dieta wspomagająca męską potencją powinna być pełna warzyw. To po pierwsze. Po drugie produkty wysokobiałkowe i takie, które mają węglowodany złożone. Do tego kwasy tłuszczowe Omega (ryby, orzechy itp.). I tak właśnie powinien wyglądać szkielet menu, które podźwignie męską potencję. [1]

dieta na potencję

Oprócz tego, warto postawić na pewne konkretny produkty, które same wspomagają libido. Mowa tutaj oczywiście przede wszystkim o afrodyzjakach. Do tej grup zalicza się między innymi owoce morza, niektóre przyprawy (takie jak kardamon, szafran), owoce (banany, arbuzy, brzoskwinie) i warzywa strączkowe. Wszystkie w mniejszym, lub większym stopniu pozytywnie wpływają na męskie libido.

Męska potencja – zmiana stylu życia

Dieta jest jednym z kroków, jaki należy zrobić. Ale nie jedynym. Zmiana stylu życia to przede wszystkim większa aktywność. Panowie – nie ma się co oszukiwać. Przekraczając trzydziesty rok życia, zwykle zmienia się tryb na siedzący. Praca, brak ochoty na ruch, to podstawowe grzechy. Efektem końcowym jest nadwaga i osłabiona kondycja. I to ma wpływ na potencje. Dlatego, jeśli chcecie ją wzmocnić, musicie zadbać o odpowiednią dawkę ruchu. Wizyty na siłowni to dobry pomysł, ale niejedyny. Tak naprawdę chodzi o to, aby aktywność była regularna. To dzięki temu można wzmocnić organizm, a co za tym idzie wspomóc potencję.

dieta na potencję dla mężczyzn

Zmiana stylu życia, to również krytyczne spojrzenie na siebie w kontekście wspominanych używek. Nałogowe palenie papierosów i nadużywanie alkoholu to prosta droga do problemów z libido i zaburzeń erekcji. I to, jeśli zależy Wam na podniesieniu potencji, jest krokiem niezbędnym. Najlepiej w jak największym stopniu ograniczyć używki.

Zioła wspomagające męską potencję

Część z nich działa jak afrodyzjaki, ale są one oddzielną grupą sposobów na podniesienie libido mężczyzn. Rośliny te mają również dodatkowe właściwości. Jakie więc zioła wspomagają męską potencję?

 • Żeń-szeń – to jedna z najczęściej wymienianych roślin w kontekście wspomagania libido. To również bardzo silny afrodyzjak. Żeń-szeń pozytywnie wpływa na potencję, a także wspomaga pracę układu krwionośnego. Ta ostatnia kwestia ma ogromne znaczenie dla erekcji. Roślina ta bardzo pomaga ją wzmocnić i ograniczyć zaburzenia z nią związane. – healthline.com
 • Korzeń Maca – kolejna bardzo często wymieniane zioło w kontekście wspomagania męskiego libido. Zawiera w sobie minerały i witaminy niezbędne dla potencji. Zwiększa również popęd płciowy. Korzeń Maca poprawia aktywność seksualną.
 • Lubczyk – to jeden z popularniejszych afrodyzjaków. Do tego dostępny na polskich łąkach i polach. Lubczyk to roślina od wieków stosowana w medycynie ludowej. Ma wiele ciekawych właściwości. Dzięki zawartości wielu olejków eterycznych pozytywnie wpływa na ukrwienie narządów płciowych. Zwiększa doznania seksualne.
 • Buzdyganek naziemny – Jeden z najmocniejszych naturalnych sposobów wspomagających męską potencję i mających wpływ na erekcję. Buzdyganek naziemny to roślina zawierająca bardzo duże ilości witamin,a także pierwiastków istotnych z punktu widzenia organizmu mężczyzny.
 • Guarana – ona z kolei ma wpływ na nieco inny aspekt, niż wymienione wyżej. Nie pozostaje on jednak bez znaczenia z punktu widzenia życia seksualnego. Przyczyną problemów z tym ostatnim bardzo często bywa stres i brak energii. Guarana w naturalny sposób pozwala pozbyć się obu problemów.

Suplementy na męską potencję – jak wybrać ten najlepszy?

Wielu Panów korzysta z takiej pomocy. Chociaż wciąż się z tym kryją, bo uważają to za powód do wstydu. Natomiast w internecie, głównie na forach internetowych anonimowo dzielą się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami na temat wyboru preparatu wspomagającego libido. Na co najczęściej zwracają uwagę mężczyźni?

Po pierwsze – co oczywiste – skład. Na przestrzeni ostatnich kilku lat nastąpiła w tym aspekcie nie mała rewolucja. Coraz więcej rozwiązań opartych jest o naturalne składniki. Bezpieczne i pozbawione skutków ubocznych. Zasłużenie do lamusa odchodzą preparaty, które pomagały (chociaż nie zawsze, ale to już inna sprawa) i szkodziły jednocześnie.
Wybierając tabletki na potencję warto dokładnie przestudiować etykietę. Pod kątem poszczególnych składników, a także ich stężenia. To ostatni jest niezwykle ważne z punktu widzenia działania takiego produktu.

ziołowe tabletki na potencję

Drugi aspekt na który mężczyźni, decydujący się na taką pomoc zwracają uwagę, jest wspominane bezpieczeństwo. Dobre tabletki na męską potencję mają nie tylko pomóc w rozwiązaniu problemów, ale przede wszystkim nie szkodzić. Trzecią kwestią, którą zresztą jest w pewnym stopniu powiązana właśnie z bezpieczeństwem, to sposób zakupu takiego preparatu. Najczęściej powtarzana wskazówka brzmi – tylko ze sprawdzonych źródeł. Kupowanie jakiegokolwiek preparatu z podejrzanych ogłoszeń, czy aukcji internetowych, to „proszenie się” o problemy. W najlepszym razie natrafimy na oszusta i jedynie stracimy kilkaset złotych.

Jeśli chodzi o konkretny preparat polecany przez mężczyzn, to najczęściej pojawia się Eron Plus. To tabletki na męską potencję i zaburzenia erekcji oparte w całości o naturalne składniki (między innymi korzeń maca i buzdyganek naziemny). W pełni bezpieczny i pozbawiony skutków ubocznych. Jest to preparat posiadający odpowiednie certyfikaty, które dopuszczają go do obrotu na bardzo restrykcyjnym pod tym kątem rynku Unii Europejskiej. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie producenta: eronplus.pl.

eron plus

Czytaj na oficjalnej stronie producenta!


 1. Gaskins AJ, Colaci DS, Mendiola J, Swan SH, Chavarro JE. Dietary patterns and semen quality in young men. Hum Reprod. 2012;27(10):2899–2907. doi:10.1093/humrep/des298