Najskuteczniejszy lek na porost włosów

Wypadające włosy są jedną z pierwszych oznak starzenia się u mężczyzny. Nikogo nie powinno dziwić, że wielu z nas stara się ten proces za wszelką ceną powstrzymać. Duża część mężczyzn nie chce się pogodzić z myślą, że młodość zaczyna przemijać i powoli pora wkroczyć w wiek średni. Trzymają się kurczowo swoich młodzieńczych lat, niestety natury nie da się oszukać. A może jednak się da chociaż pod względem łysienia?

Profolan

Wypadające włosy na szczęście nie muszą być wyrokiem, proces ten da się przy odpowiednich staraniach odwrócić. Naukowcy już od lat szukają idealnego sposobu na powstrzymanie łysienia. Można dokonać przeszczepu włosów, skorzystać ze specjalnych urządzeń stymulujących porost włosów, niektórzy próbują tradycyjnych metod wykorzystywanych jeszcze przez naszych dziadków. W poniższym artykule chciałbym się zająć kwestią leków na porost włosów. Na początek jednak postaram się omówić pokrótce przyczyny łysienia.

Spis treści

Przyczyny wypadania włosów

U zdrowego, dorosłego mężczyzny dziennie wypada około sto włosów. W miejsce utraconych pojawiają się jednak nowe. Jeżeli dochodzi do zaburzeń w gospodarce skóry głowy, może dojść do sytuacji, gdy więcej włosów zaczyna wypadać niż wyrastać. Mamy wtedy do czynienia z postępującym łysieniem.

przyczyny wypadania włosów

Przyczyn nadmiernego wypadania włosów może być wiele. Zazwyczaj jest to problem o podłożu genetycznym. Jeżeli większość Twojej rodziny świeci łysinką, istnieje olbrzymie prawdopodobieństwo, że Ciebie również ten problem dotknie. Do innych czynników wywołujących wypadanie włosów mogą należeć: przebyta niedawno choroba, ogólne osłabienie organizmu bądź nadmierny stres.

Profolan

Składniki często wykorzystywane w lekach na łysienie

Preparaty na łysienie często zawierają podobne składniki. Dzieje się tak, ponieważ nasza wiedza na temat wypadania włosów wciąż nie jest wystarczająca, aby w pełni rozprawić się z tym problemem, stąd producenci eksperymentują z mieszankami składników. W praktyce wygląda to tak, że pula substancji aktywnych jest ograniczona, a w każdym produkcie znajdziemy inną ich mieszankę. Do najczęściej wykorzystywanych w lekach na łysienie należą między innymi:

Jagoda Saw Palmetto

Owoc ten posiada unikalną mieszankę kwasów tłuszczowych, phytosteroli i alkoholi. W rezultacie doprowadza do stymulacji porostu włosów. Co ważne, działanie jagody nie wpływa na obniżenie libido, nie musisz się więc obawiać o spadek zdolności seksualnych. – podaje zdrowie.tvn.pl

saw palmetto
Saw palmetto

Kwas azelainowy

Zmniejsza ilość wytwarzanego łoju, w którym przebywa DHT, czyli pochodna testosteronu odpowiedzialna za nadmierne wypadanie włosów.

Kwas azelainowy

Kwas oleinowy

Substancja ta ma na celu przechwytywanie szkodliwego DHT.

kwas oleinowy

Minoksydil

Ciężka artyleria skierowana przeciwko wypadającym włosom. Wikipedia.org podaje, że substancja przedłuża fazę wzrostu włosa, dzięki czemu staje się on grubszy i silniejszy. Jest to jeden z najsilniejszych środków na łysienie znanych obecnie naukowcom.

minoksydyl

Profolan jako świetny przykład środka na porost włosów

Na rynku znajdziesz setki preparatów do walki z łysieniem, ciężko się zdecydować na któryś konkretny. W ciągu ostatnich kilku lat przetestowałem wiele środków mających przywrócić porost włosów. W praktyce najlepiej sprawdzał się zestaw Profolan składający się z suplementu diety w kapsułkach. Tabletki mają powstrzymać wypadanie włosów. W składzie znajdziemy prawie wszystkie wymienione wyżej składniki, a także parę dodatkowych. Wartym uwagi jest fakt, że wszystkie składniki użyte w zestawie Profolan są pochodzenia naturalnego, więc nie ma ryzyka wystąpienia niepożądanych objawów. Jeśli szukasz sprawdzonego środka na łysienie, Profolan jest idealnym wyborem.

Profolan