Domowe sposoby na wypadanie włosów

Stopniowe łysienie to normalna rzecz u wielu mężczyzn. Część z nich się z tym godzi, uważają oni, że włosy wcale nie są im potrzebne do życia, a ich brak nie ujmuje im męskości. Inna grupa mężczyzn z kolei jest zdania, że wypadające włosy są pierwszą oznaką starzenia, starają się więc proces ten za wszelką cenę odwrócić. Ciężko im jest pogodzić się z myślą, że już nie są nastolatkami, lecz powoli wkraczają w wiek średni.

Naukowcy z całego świata starają się znaleźć sposób na powstrzymanie łysienia. Udało im się opracować niezwykle dużo metod na wypadające włosy, niektóre z nich są bardziej skuteczne, inne mniej. W poniższym artykule chciałbym przedstawić szereg rad dla mężczyzn, którzy chcą ratować włosy, a które można zastosować w domowym zaciszu. Na początku jednak omówię ogólne przyczyny wypadania włosów. Im więcej wiesz o tej przypadłości, tym łatwiej będzie Ci zrozumieć sposoby walki z nią.

Spis treści

Przyczyny wypadania włosów

Najogólniej rzecz biorąc, Każdy włos w pewnym momencie wypadnie, mają one określoną żywotność. U większości osób w miejsce starego włosa wyrasta nowy, gorzej jest, gdy nie nadążają one rosnąć. Uważa się, że człowiek przeciętnie traci sto włosów dziennie. Jeśli norma ta zostanie przekroczona, stopniowo dochodzi do przerzedzania się włosów. Przyczyn może być wiele: przebyta choroba, nadmierny stres, okres osłabienia. Najczęstszym winowajcą łysienia są jednak uwarunkowania genetyczne. Jeśli poradzisz sobie z czynnikami wyżej, a włosy dalej będą wypadać, oznacza to, że jest to problem o podłożu dziedzicznym. W takim przypadku należy zastosować inne środki.

przyczyny wypadania włosów

Czarna rzodkiew

 

czarna rzodkiew

Korzeń czarnej rzodkwi ma właściwości regenerujące. Należy sok z rośliny wcierać przez kilka minut w skórę głowy. Sposób ten stosuje się również w przypadku nadmiernego łupieżu i łojotoku. Poza właściwościami regenerującymi czarna rzodkiew świetnie poprawia krążenie krwi w skórze. Jeśli nie masz urządzenia do wyciskania soku, możesz utrzeć korzeń rośliny na tarce i powstałą miazgę wetrzeć w lekko wilgotne włosy. – czytamy na polki.pl

Oliwa z oliwek

oliwa z oliwekOliwa od setek lat jest wykorzystywana jako jeden z najbardziej skutecznych kosmetyków. Zawiera mnóstwo substancji odżywczych, między innymi witaminy c, E, te z grupy B, a także dużą dawkę fosforu i żelaza. Wcieranie oliwy z oliwek w skórę głowy działa odżywczo, chroni także suche włosy.

Drożdże

drożdżeJuż od wielu lat wiadomo, że zwyczajne drożdże używane przy pieczeniu mają dobry wpływ na stan naszej skóry. Jeśli dokucza Ci łysienie, polecam wypić mieszankę drożdżową (pamiętaj, aby je wcześniej przegotować, żywe drożdże mogą narobić szkód w Twoim układzie pokarmowym). Możesz także zastosować maseczkę drożdżową bezpośrednio na włosy. Drożdże zawierają kompleks witamin z grupy B oraz proteiny przydatne przy odbudowie struktury włosa.

Pokrzywa

pokrzywaLiście z pokrzywy bogate są w witaminy z grupy B, a także witaminę C i K, wapń, krzem, fosfor, siarkę i magnez. Według zdrowie.tvn.pl napar z liści pokrzywy działa wzmacniająco, zapobiega także łupieżowi. Wiele osób jest przekonanych o właściwościach leczniczych pokrzywy w przypadku wypadających włosów, ale na razie nie przeprowadzono badań naukowych potwierdzających tę tezę.

A może skusisz się na profesjonalny zestaw leczący łysienie?

Jeżeli nie masz czasu bądź ochoty na robienie naparów na wypadające włosy, może skusisz się na jeden z licznych środków dostępnych na rynku kosmetycznym? Wiele z produktów zawiera wyłącznie naturalne składniki, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne i nie wpłyną na Twój poziom libido. Gdy przyjrzysz się składowi poszczególnych produktów, być może zauważysz składniki identyczne jak te wymienione wyżej.

Profolan