Wypadanie włosów i jego leczenie

Problem wypadających włosów dotyka znaczny odsetek mężczyzn w wieko około trzydziestu, czterdziestu lat. Duża część osób, którym zaczynają wypadać nadmiernie włosy, stara się proces ten odwrócić albo chociaż powstrzymać. Nic dziwnego, każdy z nas chciałby cieszyć się młodością jak najdłużej, a wypadające włosy są jedną z pierwszych oznak starzenia się.

Profolan

Całe szczęście istnieją sposoby, aby zapobiec nadmiernemu wypadaniu włosów. W niektórych przypadkach da się nawet wymusić ich ponowny porost. Nie spodziewaj się jednak cudownych rezultatów, jeżeli już mocno świecisz łysiną, raczej tego nie zmienisz, co najwyżej zmniejszysz ten efekt. Od stuleci szuka się sposoby na leczenie łysienia, prawdziwy boom w tej dziedzinie rozpoczął się dopiero kilkadziesiąt lat temu, gdy zaczęła rozwijać się medycyna kosmetyczna. Naukowcy opracowali wiele środków pozwalających przywrócić porost włosów. W poniższym artykule postaram się przybliżyć część z nich.

Spis treści

Dlaczego łysiejemy?

Wypadanie włosów jest normalnym zjawiskiem. Codziennie tracimy ich około setki, ale jednocześnie nowe odrastają. Problem zaczyna się w momencie, gdy ilość traconych włosów nie równoważy już odrastających. Wtedy mamy do czynienia ze zjawiskiem łysienia. Jest ono zazwyczaj spowodowane uwarunkowaniami genetycznymi. Rozejrzyj się po starszych członkach rodziny, jeśli nie maja włosów, istnieje wielkie ryzyko, że też to odziedziczysz. Do innych czynników wpływających na łysienie należą między innymi nadmierny stres, nieodpowiednia dieta, różnego rodzaju schorzenia.

łysienie u kobiet

Domowe sposoby na wypadające włosy

Warto przyjrzeć się sposobom stosowanym przez naszych przodków. Właściwie w każdym domu znajdziemy składniki przydatne przy leczeniu łysienia. Weźmy na przykład jajka. Wcieranie surowego jajka we włosy i skórę głowy przyspiesza proces regeneracji włosa. – podaje zagraniczny serwis healthline.com

jajka przeciwko łysieniu

Oliwa z oliwek dostarcza włosom niezbędnych składników odżywczych i sprawia, że stają się silniejsze.

oliwa z oliwek

Napar z drożdży spożywczych (lepsze są nawet piwowarskie, ale takie są mniej dostępne) przyspiesza porost włosów. Pamiętaj jednak, aby drożdże wcześniej zabić przy pomocy wrzątku, gdyż potrafią one wyrządzić wiele szkód. – według badań napar z drożdży to dobry wybór.

drożdże

Uważa się, że również czosnek posiada właściwości lecznicze w przypadku łysienia. To tylko kilka przykładów z bogate listy składników dostępnych w domu.

czosnek

Stosowanie preparatów na łysienie

Są osoby, które wcale nie mają ochoty bawić się w robienie naparów, wolą one zakupić jakiś gotowy środek. Ich potrzeby są aż nadto zaspokojone, na rynku znajdziesz dziesiątki produktów przydatnych przy wypadaniu włosów. Moim zdaniem najlepiej decydować się na preparaty oparte wyłącznie na naturalnych składnikach, będą wtedy zupełnie bezpieczne i nie powstanie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Warto też zwrócić uwagę na fakt, czy dany preparat nie ingeruje zbytnio w gospodarkę hormonalną, wiele środków doprowadza do osłabienia libido. Tylko tego brakuje łysiejącemu mężczyźnie z obniżoną samooceną, żeby utracił sprawność w łóżku.

Zaawansowana technologia w leczeniu łysienia

W ciągu ostatnich kilkunastu lat doszło do kilku przełomów w dziedzinie leczenia łysienia. Według mnie największym z nich jest zastosowanie lasera niskoenergetycznego na porost włosów. Dotychczas zabiegi takie były oferowane wyłącznie w specjalistycznych klinikach, od niedawna możesz kupić tego rodzaju urządzenie. Największą popularność a tej dziedzinie zdobył grzebień laserowy ViviComb.

Profolan

Jego działanie opiera się na laserze LLLT, zabiegi są banalnie proste, po prostu dwa, trzy razy w tygodniu przeczesujesz się grzebieniem z włączoną wiązką światła. Dzięki temu dotrze do skóry głowy, nie będzie musiał przebijać się przez włosy. ViviComb znacznie wydłuża fazę wzrostu włosa, sprawia, że stają się one grubsze i gęstsze. Mogę śmiało stwierdzić, że ViviComb to najlepsze urządzenie na porost włosów, z jakim miałem okazję się spotkać.