Która kreatyna jest najmocniejsza?

Zastanawiasz się, która kreatyna jest najmocniejsza? Jaki produkt kreatynowy umożliwi Ci najszybszy przyrost masy?

Odpowiedź na te pytania nie jest jednoznaczna: niektórzy znawcy tematu twierdzą, że wystarczy Ci posługiwać się monohydratem. Eksperymentując z dawkowaniem, czasem trwania cykli kreatynowych, dietą i treningami sam monohydrat kreatyny umożliwi Ci osiągnięcie satysfakcjonujących efektów.

Nutrigo Lab Mass

Z drugiej strony jednak część naukowców (tych, którzy pokusili się o przebadanie wpływu na organizm innych niż monohydrat form kreatyny) uważa, że najmocniejsza kreatyna to fosforan lub pirogronian kreatyny. Kogo więc słuchać?

Spis treści

Najmocniejsza kreatyna dla początkujących

Osobom początkującym teoretycznie wystarczy monohydrat kreatyny. Dzięki niemu wyraźnie zwiększa się produkcja ATP, przez co dochodzi do przyrostu i zwiększenia masy mięśni. Monohydrat kreatyny dobrze poprawia regenerację, wydolność organizmu, a oprócz masy – zwiększa siłę.

najmocniejsza kreatyna

Jeśli jednak zależy Ci na maksymalizacji efektów sięgnij po kilka form kreatyny, sprytnie połączono je w Creadrenedecydując się na ten suplement możesz liczyć na zaskakujące przyrosty masy, przeskakując od razu do grupy zaawansowanych kulturystów.

Nutrigo Lab Mass

Z czasem, gdy uznasz, że osiągane przyrosty Cię nie satysfakcjonują – eksperymentuj dalej.

mocna kreatyna

Najmocniejsza kreatyna dla zaawansowanych

Z czasem organizm przestaje reagować na treningi, dietę i suplementację tak entuzjastycznie, jak na początku przygody ze sportem. Zmiana czynników stymulujących jego pracę jest nieodzownym elementem rozwoju. Z chwilą, w której zauważysz, że monohydrat kreatyny nie działa na Ciebie tak, jak dawniej wypróbuj:

  • pirogronian kreatyny , który jest łatwiej przyswajalną formą tego związku, bo do jego wchłaniania dochodzi z pominięciem wątroby. Badania dowiodły, że dzięki temu pirogronian kreatyny działa szybciej i intensywniej niż monohydrat, poleca się go szczególnie sportowcom stosującym krótkie cykle kreatynowe w połączeniu z intensywnymi treningami,
  • fosforan kreatyny, przez część badaczy również uważany jest za lepiej przyswajalną i bardziej efektywną formę kreatyny. Z badań wynika, że kreatyna przyjmowana w tej formie błyskawicznie uzupełnia niedobory ATP, przez co zwiększa wydolność i możliwości treningowe. Uważa się też, że fosforan lepiej niż monohydrat czy pirogronian chroni przed tzw. degradacją przeciążeniową.

Jak widać, w praktyce trudno wskazać jedną najmocniejszą formę kreatyny, bo suplementy kreatynowe (jak wszystko!) należy dobierać do indywidualnych potrzeb każdego kulturysty.

Mass Extreme

Organizmy osób początkujących dobrze reagują na każdą formę kreatyny, organizmy osób wytrenowanych potrzebują bardziej przemyślanej suplementacji. Jeśli właśnie zastanawiasz się nad wyborem suplementu dla siebie sprawdź, jakie kreatyny polecają użytkownicy.