Najlepsza kreatyna – idealny wybór dla Ciebie!

Która kreatyna jest najlepsza? Dopasuj ją do potrzeb swojego ciała wiedząc, że:

  • osobom rozpoczynającym dopiero przygodę z kulturystyką kreatyna jest niepotrzebna,
  • z czasem można zacząć stosować dowolny monohydrat kreatyny, jednak sportowcy marzący o osiągnięciu maksymalnych przyrostów powinni wybierać kreatynę w sposób nieco bardziej przemyślany i (w zależności od oczekiwań) łączyć stosowanie monohydratu z fosforanem i pirogronianem kreatyny.

Mass Extreme

Spis treści

Najlepsza kreatyna dla początkujących

Kreatyna jest jednym z najbezpieczniejszych suplementów wspomagających budowę masy mięśniowej, ale początkującym sportowcom jest zbędna z jednego prostego powodu: sam trening i zmiana diety na lepiej dopasowaną do potrzeb aktywnego organizmu powodują na początku znaczne przyrosty masy. Fachowcy twierdzą wręcz, że takich przyrostów nie da się osiągnąć bardziej zaawansowanym sportowcom choćby eksperymentowali oni z metodami treningowymi, dietą i suplementami. Na początku organizm wykorzystuje swój własny potencjał i z suplementacją należy poczekać do momentu, w którym tempo przybierania na masie zaczyna stopniowo spadać.

najlepsza kreatyna

Reasumując: o najlepszej kreatynie w przypadku osób zaczynających przygodę z siłownią trudno w ogóle mówić. Na tym etapie kreatyna nie jest potrzebna, a jeśli już upierasz się przy niej wybierz dobry jakościowo monohydrat lub kombinację kilku kreatyn pozwalającą na skrócenie cykli kreatynowych i działającą przy krótkich treningach.

Ważne: podstawowe znaczenie dla przyrostów, w każdym stopniu zaawansowania, ma prawidłowa technika wykonywania ćwiczeń, odpowiednie rozłożenie treningów oraz dieta perfekcyjnie dopasowana do potrzeb organizmu.

Nutrigo Lab Mass

Najlepsza kreatyna dla zaawansowanych

Wybierając kreatynę należy przede wszystkim zwracać uwagę na jakość. Każdy suplement powinien być wyprodukowany:

  • legalnie
  • z dbałością o zachowanie norm i wytycznych określanych m.in. przez FDA lub GMP.

kreatyna dla kobiet

Kolejnym kryterium wyboru jest skład i tu pojawiają się pewne rozbieżności. Część fachowców uważa, że nieistotna jest forma kreatyny, ważne by był to czysty, dobry jakościowo monohydrat. Fachowcy ci podpierają się badaniami, z których wynika, że efekty używania monohydratu są identyczne z efektami stosowania innych form kreatyny.

Już przeprowadzone i wciąż przeprowadzane badania tej tezy (teraz już hipotezy) tego nie potwierdzają.

I tak:

  • badania przeprowadzone na kreatynie wykazały, że fosforan kreatyny działa trzykrotnie szybciej i mocniej od monohydratu, a to dzięki dodatkowi fosforanu, który opóźnia pojawienie się zmęczenia. Praktycy to potwierdzają uważając fosforan kreatyny za najlepszą kreatynę dla osób ćwiczących krótko i intensywnie. W takich przypadkach fosforan działa szybko i skutecznie, znacznie lepiej niż monohydrat,
  • z badań nad pirogronianem kreatyny (creatine pyruvate) wynika, że niezależnie od stopnia wytrenowania ta forma kreatyny działa szybciej niż monohydrat, znacząco poprawiając wydzielanie ATP.

Teoretycznie należałoby uznać, że najlepszą formą kreatyny jest pirogronian lub fosforan. W praktyce ich działania (podobnie jak działanie monohydratu) mogą się nieco różnić i wzajemnie uzupełniać. Dlatego też osoby wytrenowane (niezależnie od stopnia zaawansowania) powinny raczej stosować suplementację różnorodnymi związkami kreatyny.

Nutrigo Lab Mass

W tym kontekście dobre uzasadnienie ma próba połączenia trzech wiodących form kreatyny (monohydratu, fosforanu i pirogronianu) w ramach jednej suplementacji.

Suplementem łączącym je w całość jest Creadrene produkcji Newton Everett . Czy Creadrene to najlepsza kreatyna? Z doświadczeń użytkowników wynika, że tak.