Mango afrykańskie w diecie

W dzisiejszych czasach szczupła sylwetka jest jednym z najważniejszych czynników wyznaczających atrakcyjność fizyczną. Dla wielu osób to ogromny problem, gdyż mimo prób nie potrafią schudnąć. Na szczęście w ostatnich latach odkryto mnóstwo metod na szybkie zrzucanie kilogramów. Jednym z nich jest wprowadzenie do diety afrykańskiego mango.

Owoc ten robi niesamowitą furorę, o jego skuteczności dyskutuje się w mediach na całym świecie. Uważany jest za jeden z najszybszych i najskuteczniejszych sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów. Ile prawdy jest w tym stwierdzeniu? Czy warto włączać mango afrykańskie do swojej diety? Postaram się odpowiedzieć na te pytania w poniższym artykule.

Spis treści

Jak działa afrykańskie mango?

Początkowo badacze zainteresowali się afrykańskim mango, żeby zbadać jego skuteczność przy obniżaniu cholesterolu. Przeprowadzone eksperymenty zszokowały naukowców. Okazało się, że owoc ten nie tylko działa pozytywnie w kwestii cholesterolu, ale też doprowadza do znacznej utraty wagi, średnio o 6 kilogramów w ciągu dwóch miesięcy. Kolejne badania potwierdziły, że owoc ten może być bezpiecznie stosowany w diecie. Jakie są pozytywne efekty stosowania afrykańskiego mango?

afrykańskie mango efekty

Spalanie tłuszczu

Mango afrykański sprawdza się świetnie przy spalaniu tłuszczu, nawet z brzucha. Przyspiesza metabolizm, ale w przeciwieństwie do wielu innych środków, energię czerpie właśnie z tłuszczu, a nie z mięśni czy zapasów wody. Dzięki temu będą te „właściwe” kilogramy. [1]

Supresant apetytu

Leptyna uważana jest za jeden z hormonów odpowiedzialnych za powstawanie otyłości. Mówi on Twojemu organizmowi, kiedy jesteś głodny. Niski poziom leptyny doprowadza do zwiększonego łaknienia i w rezultacie do częstszego przyjmowania posiłków. Afrykańskie mango świetnie działa jako supresant apetytu, podwyższa ilość leptyny w organizmie, co doprowadza do zmniejszenia uczucia głodu. Dzięki temu możesz jeść rzadziej, a posiłki będą mniejsze.

nieodpowiednia dieta

Spowolnienie trawienia

Afrykańskie mango wydłuża proces trawienia, co oznacza, że jedzenie dłużej będzie znajdować się w organizmie. Dzięki temu dłużej będziesz czuł się pełniejszy i rzadziej będziesz miał ochotę jeść.

Świetne źródło błonnika

Wysoka zawartość błonnika również ma zbawienny wpływ na ograniczenie łaknienia. Poza tym działa on oczyszczająco dla organizmu, pomaga w usunięciu toksyn i metali ciężkich. Ogranicza również osiadanie cholesterolu, obniża ciśnienie krwi.

Stosowanie afrykańskiego mango

Jak to często bywa przy nowinkach w zakresie żywienia, owoc ten jest właściwie niedostępny w Polsce w naturalnej postaci. Na szczęście istnieje wiele środków na odchudzanie, których skład został oparty na działaniu właśnie tej rośliny. Jednym z nich jest African Mango firmy Key Player Ltd. Testy kliniczne potwierdziły skuteczność preparatu. U osób zażywających kapsułki przez miesiąc, zauważono średni spadek masy ciała o ponad pięć procent. Mało który sposób odchudzania może zagwarantować takie wyniki.

african mango

Czytaj na oficjalnej stronie producenta!

Co dalej?

Samo zażywanie afrykańskiego mango to nie wszystko. Należy pamiętać, żeby być konsekwentnym w działaniu, inaczej nawet najlepsze produkty Ci nie pomogą. Afrykańskie mango tylko wspomaga prawidłową dietę, pozwala na ułatwienie przejścia przez nią. Poza tym warto uprawiać jakiś typ aktywności fizycznej oraz rzucić nałogi. Należy także ograniczyć stres, może on doprowadzić do zwiększenia masy.

Podsumowanie

Afrykańskie mango to istny cud branży dietetycznej. Włączenie samego owocu albo kapsułek zawierających jego wyciąg do diety pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów szybko i skutecznie. Naprawdę ogranicza łaknienie i sprawia, że nie będziesz miał ochoty dużo jeść. Nic dziwnego, że roślina ta cieszy się tak olbrzymim powodzeniem za oceanem, gdzie problem otyłości stał się czymś normalnym. Jeśli chcesz zmienić swoje życie, afrykańskie mango może być Twoim wyborem!


  1. Nangue TJ, Womeni HM, Mbiapo FT, Fanni J, Michel L. Irvingia gabonensis fat: nutritional properties and effect of increasing amounts on the growth and lipid metabolism of young rats wistar sp. Lipids Health Dis. 2011;10:43. Published 2011 Mar 4. doi:10.1186/1476-511X-10-43