Zdrowa i skuteczna dieta – idealny sposób dla osób, które nie mogą schudnąć!

Sposobów na odchudzanie można wymienić naprawdę wiele. Niektóre są bardziej skuteczne, inne mniej. Pewne wymagają dużego zaangażowania (zazwyczaj należą do najzdrowszych rozwiązań), inne są proste, lecz istnieje ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych. W drugim przypadku mam na myśli odchudzanie przy użyciu hormonów bądź środków farmakologicznych.

W poniższym artykule chciałbym przedstawić najlepszy sposób na szybkie odchudzanie, mam na myśli zwyczajną zdrową i zróżnicowaną dietę. Nie mówię o głodówce czy krótkotrwałych programach odchudzających, lecz o trwałych zmianach na lepsze. Dzięki temu poczujesz się znacznie lepiej, nie tylko zrzucisz zbędne kilogramy, ale poprawisz również kondycję zdrowotną. Zacznę od przedstawienia ogólnych zasad zdrowej diety, a potem zaproponuję różne jej warianty.

silvets banner

Spis treści

Ogólne rady

Przede wszystkim musisz zrezygnować ze standardowego układu trzech dużych posiłków dziennie, w zamian jedz pięć mniejszych. Dzięki temu organizm będzie na bieżąco zużywał kalorie, odzwyczai się od ich przechowywania. Licz zjadane kalorie, w ten sposób będziesz wiedzieć, ile potrzebujesz do funkcjonowania każdego dnia, nie będziesz jeść za dużo.

liczenie kalorii

Pamiętaj, że Twoja dieta musi być odpowiednio zbilansowana, potrzebujesz wiele składników odżywczych, żeby prawidłowo funkcjonować. Nie możesz doprowadzić do niedoboru cukrów, tłuszczy, witamin, czy białka. Brak którejś z istotnych protein może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Pij dużo wody, odpowiednie nawodnienie jest niezbędne w procesie trawienia, a dodatkowo oczyścisz organizm z toksyn. – podaje serwis polki.pl

Dieta śródziemnomorska

Jedną z najpopularniejszych diet na świecie jest właśnie dieta śródziemnomorska. Jest to niezwykle zdrowy sposób odżywiania, naukowcy są zgodni, że przestrzegając jej zasad masz szansę na wydłużenie życia nawet o kilka lat. Zmniejsza się ryzyko wystąpienia chorób układu krwionośnego bądź serca. Jak się powszechnie mówi, dieta śródziemnomorska to nie tylko sposób odżywiania, ale wręcz styl życia.

dieta śródziemnomorska

Co powinieneś jeść, jeśli chcesz stosować dietę śródziemnomorską? Dominują posiłki lekkostrawne, bogate w warzywa, owoce, makarony i pieczywo pełnoziarniste. Oczywiście nie byłaby to dieta morska, gdyby nie znalazły się w niej ryby i owoce morza. Potrawy są bogato przyprawiane. Nie można jeść tłustego mięsa, wybieraj jedynie chude gatunki. Posiłki zazwyczaj są wzbogacane rozmaitymi sosami, głównie na bazie oliwy z oliwek.

Dieta norweska

Stosowanie diety norweskiej ma na celu przyspieszenie przemiany materii. To jeden z najskuteczniejszych sposobów na szybkie zrzucanie kilogramów, efekty stosowania zauważysz już po miesiącu. Nazwa potrafi być myląca. Jeśli spodziewasz się kolejnej diety zawierającej głównie ryby, to grubo się mylisz, gdyż jadłospis opiera się na dużej ilości jajek i grejpfrutów. Są one wzbogacone o różne kompozycje warzyw i owoców, gotowane mięso, rybę (a jednak!) oraz ciemne pieczywo.

dieta norweska

Jeśli chcesz stosować dietę norweską, musisz zrezygnować koniecznie z przyprawiania potraw solą, wyeliminuj również słodycze. Jeżeli chodzi o napoje, pij jak najwięcej wody mineralnej bądź herbaty.

Preparaty wspierające dietę

Jeżeli chcesz przyspieszyć proces odchudzania, rekomenduję wykorzystanie jednego z wielu preparatów odchudzających dostępnych na rynku. Polecam szczególnie środki oparte na naturalnych substancjach, dzięki temu nie będzie ryzyka wystąpienia skutków ubocznych.

Moim faworytem w dziedzinie naturalnych kapsułek odchudzających są tabletki Silvets, których formuła zawiera między innymi jagodę Acai, zieloną herbatę, guaranę czy paprykę Cayenne. Połączone działanie aktywnych składników pozwala na osiągnięcie lepszych rezultatów niż przy zastosowaniu jakiegokolwiek innego środka. W ciągu miesiąca zrzucisz nawet o osiem kilogramów więcej.

Silvets

Zobacz, jak wiele korzyści daje stosowanie Silvets!