Walka ze zmarszczkami pod oczami

Starzenie się skóry to poważny problem dla wielu kobiet. Próby oszukania czasu nie zawsze się powodzą, zmarszczki stają się coraz głębsze, powstają kolejne przebarwienia, skóra się wysusza. Wszystko zaczyna się wcześnie, bo jeszcze przed trzydziestką. Zazwyczaj pierwszym obszarem, na którym widać oznaki starzenia się skóry, są okolice oczu.

CollagenSelect.com

To właśnie wokół oczu widać pierwsze zmarszczki, do tego często dochodzi do ich przebarwień pod postacią popularnych worków po oczami. Bardzo ciężko jest walczyć z defektami w tych okolicach, istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów. W poniższym artykule postaram się przedstawić najlepsze naturalne metody walki ze zmarszczkami pod oczami, a również omówię krótko przyczyny starzenia się skóry wokół oczu.

Spis treści

Przyczyny powstawania zmarszczek pod oczami

Zmarszczki wokół oczu to pierwszy symptom starzenia się. Część winy za ten stan ponoszą hormony, a mianowicie spadający poziom estrogenów. Większość, bo aż 80% winy ponoszą czynniki zewnętrzne. Największym zagrożeniem dal cery jest szkodliwe działanie promieni ultrafioletowych. Aby zapobiegać ich wpływowi, należy na co dzień stosować krem do twarzy z filtrem UV. Nie należy palić papierosów, doprowadzają one do przyspieszonego niszczenia się cery. Unikaj także alkoholu i kosmetyków na nim opartych. Warto pić duże ilości wody, w ten sposób poprawisz nawilżenie okolic oczu. Dobrze się wysypiaj, worki pod oczami i opuchnięte powieki są zwykle skutkiem braku snu. Jeśli zastosujesz się do powyższych rad, znacznie zmniejszy się ryzyko powstawania zmarszczek wokół oczu. – czytamy na zdrowie.tvn.pl

zmarszczki pod oczami

Naturalne sposoby walki ze zmarszczkami

Walka ze zmarszczkami nie musi od razu oznaczać dużych nakładów finansowych. Czasem wystarczy znać po prostu parę sprawdzonych, domowych sposobów. Istnieją maseczki, dzięki którym zlikwidujesz obrzęki oraz spłycisz zmarszczki. Polecam wykorzystanie plasterków ogórka. Okład wykonuje się przez piętnaście minut. Kwasy organiczne doprowadzają do przywrócenia skórze naturalnej barwy. Wiele osób stosuje zużyte torebki po herbacie. – takie informacje podaje między innymi wiarygodny serwis healthline.com

maseczka z ogórka

Warto je wcześniej schłodzić, dzięki temu dochodzi do skurczenia się naczynek krwionośnych i w rezultacie do zniknięcia obrzęków. Maseczka z banana pozwala dostarczyć skórze niezbędnych do prawidłowego rozwoju składników, między innymi kompleksu przydatnych witamin, cukrów, białek czy kwasu jabłkowego. Polecam również masaż przy wykorzystaniu kostek lodu, dzięki temu odświeżysz i odmłodzisz skórę. Nie nakładaj kostek bezpośrednio na oczy, zabieg wykonuj przez szmatkę.

Kosmetyki naturalne

Genialnym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnych kosmetyków zawierających naturalne składniki. Ich formuła nie powoduje podrażnień, są one całkowicie bezpieczne. Przy wyborze kremu pod oczy kieruj się jego skaldem, im więcej aktywnych składników, tym lepiej. Dobry preparat powinien zlikwidować wszelkie oznaki starzenia się bądź zmęczenia. Znikną zmarszczki, worki pod oczami i ciemne powieki. Skóra stanie się odmłodzona i nawilżona.

Przykładem takiego preparatu jest krem Collagen Select. Firma Key Player Limited jest jednym z największych producentów kosmetyków naturalnych. Regularne stosowanie kremu pozwala na całkowite usunięcie zmarszczek i innych wad. Zawarty w nim niacynamid zapewnia skórze nawilżenie, usuwa także wszelkie przebarwienia. Już po kilku tygodniach stosowania Collagen Select zauważysz znaczącą poprawę w wyglądzie oczu.

Collagen Select

Dowiedz się więcej o Collagen Select!