Zioła na wypadanie włosów – lista najbardziej skutecznych

W większości wypadków należą one również do najbardziej popularnych roślin, stosowanych w pielęgnacji fryzury. Część z nich może jednak być dla Was zaskoczeniem.

locerin

Spis treści

Zioła na wypadanie włosów

1. Pokrzywa

pokrzywa

To akurat roślina bardzo często wymieniana w kontekście ratowania fryzury. Serwis kobieta.wp.pl podaje, że pokrzywa zawiera w sobie między innymi duże ilości krzemionki. I to właśnie dzięki niej posiada właściwości pozwalające ograniczyć nadmierne wypadanie włosów. Pokrzywę można wykorzystać w ochronie fryzury na wszystkie 3 wyżej opisane sposoby.

2. Skrzyp polny

skrzyp polnyKolejna często wymieniana roślina na wypadanie, ale przede wszystkim zapewniająca porost włosów. Skrzyp to też ogromna ilość krzemionki. Jeśli chcecie skutecznie zawalczyć o piękną fryzurę, to możecie sobie przygotować swoistego rodzaju kombo. Ze skrzypu i pokrzywy. Do naparu wystarczy po jednej łyżeczce obu roślin (najlepiej w postaci suszu).

3. Korzeń łopianu

Korzeń łopianu

To z kolei roślina, która znana jest przede wszystkim weterankom walk o piękną fryzurę. Dlaczego korzeń łopianu zaliczany jest do ziół na wypadanie włosów? Przede wszystkim dlatego, że ma pozytywny wpływ na skórę głowy. Po pierwsze reguluje pracę gruczołów łojowych. To bardzo dobra informacja dla osób zmagających się z przetłuszczającą się fryzura. Korzeń łopianu chroni również przed łupieżem. Ogranicza on też nadmierne wypadanie włosów.

4. Bambus zwyczajny

Bambus zwyczajny

Roślina, która jest bardzo bogatym źródłem wspominanej już wyżej krzemionki. Dlatego bambus zwyczajny jest zaliczany do najbardziej skutecznych ziół na wypadanie włosów, ale też wspomagających ich porost. Roślina ta zmniejsza również łamliwość. To w bezpośredni sposób przekłada się na stan i to jak wygląda fryzura.

5. Lucerna siewna

Lucerna siewna

A jeśli jesteśmy przy wyglądzie, a także strukturze włosów, to obecność tej rośliny jest bezdyskusyjna. Lucerna siewna przede wszystkim chroni fryzurę przed osłabieniem. Wzmacnia ona strukturę poszczególnych włosów. Dzięki temu hamuje nadmierne wypadanie. Lucerna wspomaga również zachowanie naturalnego koloru włosów. To między innymi dzięki obecności miedzi. Jest więc sposobem na siwienie.

6. Uczep trójlistkowy

Uczep trójlistkowyNie należy on do najczęściej wymienianych ziół na wypadanie włosów. A to błąd. Uczep trójlistkowy ma bowiem bardzo istotne właściwości, które pomogą ochronić fryzurę. Przede wszystkim ma silne działanie oczyszczające. Podobnie więc jak opisany wyżej łopian pomoże w przypadku przetłuszczającej się fryzury. Jest to roślina, która jest również polecana osobom zmagających się z łupieżem. Uczep trójlistkowy przede wszystkim więc swoje działanie opiera na normalizowaniu stanu skóry głowy. I właśnie w taki sposób powstrzymują nadmierne wypadnie włosów.

7. Tatarak

tatarak

Tak dokładnie – chodzi o roślinę bujnie porastające nasze zbiorniki wodne. Na początek ciekawostka. Tatarak jest rośliną jadalną. Jego żucie (dokładniej rzecz biorąc suszonego kłącza) ma pomagać… w rzuceniu palenia. Tatarak wykazuje działanie moczopędne i napotne. Dlaczego jest w grupie ziół na wypadanie włosów? PoradnikZdrowie.pl podaje, że wspomaga ochronę skórę głowy przed takimi problemami jaki jej przesuszenie. Jest to też naturalny sposób na łupież. A ten ostatni – w nadmiernych ilościach – zalicza się do grupy przyczyn problemów z fryzurą.

8. Rumianek lekarski

Rumianek lekarski

Zioło to posiada dużo ciekawych właściwości. Zawiera w sobie sporo przeciwutleniaczy. Rumianek lekarski szeroko wykorzystuje się w medycynie naturalnej. Roślina ta chroni między innymi trzustkę. Pomaga również pozbyć się uciążliwych biegunek. Rumianek wspomaga odżywienie skóry głowy. Dzięki temu między innymi ochrania przed nadmiernym wypadaniem włosów. Roślinę tę poleca się jako naturalny sposób na rozjaśnienie fryzury. W tym ostatnim wypadku wystarczy przygotować napar z rumianku.

9. Bazylia

Bazylia

Ta roślina budzi zwykle zdziwienie, ale zalicza się do grupy najskuteczniejszych ziół na wypadanie i porost włosów. Jest to przecież przede wszystkim przyprawa. Ale pomaga też fryzurze. Wynika to chociażby ze względu na swój wpływ na krążenie krwi w skórze głowy. Wspomaga je, a dzięki temu powoduje, że substancje odżywcze szybciej docierają do mieszków włosów. Bazylia wspiera również pracę tych ostatnich. Płukanka z tej rośliny dodaje blasku fryzurze.

10. Rozmaryn

Rozmaryn

Lista najskuteczniejszych ziół na wypadanie włosów nie byłaby kompletna bez tej rośliny. Rozmaryn ma wiele ciekawych właściwości. Pozwala między innymi złagodzić bóle żołądka. Wspomaga też pracę wątroby. Olejek rozmarynowy jest często polecanym rozwiązaniem wspomagającym odporność organizmu. W jaki sposób roślina ta przyda się fryzurze? Pomaga ją ochronić przed problemami skóry głowy, takimi jak łupież i nadmierny łojotok. Dzięki temu korzystnie wpływa na kondycję fryzury. Rozmaryn stymuluje porost włosów. Roślina ta ma bardzo witaminy C. Przeciwutleniacza, który korzystnie wpływa na stan skóry głowy.

Tabletki o naturalnych składzie na wypadanie włosów – czy warto?

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które mają pomagać w ochronie i pielęgnacji fryzury. Zasadne więc wydaje się być pytanie czy w ogóle warto je stosować. Odpowiedź brzmi – oczywiście, ale nie wszystkie. Na co więc zwrócić uwagę wybierając takie suplementy na wypadanie włosów?

Przede wszystkim na skład i bezpieczeństwo. Jeśli występują nich ekstrakty z opisanych wyżej ziół na wypadanie włosów, to zdecydowana zaleta. Takie preparaty są również bezpieczne. Pozbawione skutków ubocznych, a to bardzo istotna kwestia.

Jednym z obecnie najpopularniejszych preparatów na wypadanie włosów dla kobiet jest Locerin. To suplement zawierający aż 16 składników. Każdy z nich ma konkretne zadanie do wykonania. Razem natomiast tworzą kompleksowe rozwiązanie, zwalczające najczęściej występujące przyczyny nadmiernego wypadania włosów. W składzie między innymi lucerna siewna i bambus. Pełny asortyment tego preparatu jest dostępny na oficjalnej stronie producenta.

Korzyści z wybory Locerin:

Locerin

  • Zahamowanie nadmiernego wypadania włosów
  • Piękna, pełna życia fryzura
  • Porost nowych włosów
  • Zdrowa skóra głowy
  • Ochrona przed chorobami skóry głowy (łupież, łojotok)
  • Naturalny kolor włosów (ochrona przed siwieniem)

Sprawdź aktualne promocje na oficjalnej stronie producenta!