Wszystko o afrykańskim mango

Odchudzanie się może być dla wielu osób męczarnią. Restrykcyjne diety sprawiają, że umierasz z głodu, masz złe samopoczucie i brakuje Ci energii. Do tego dochodzi jeszcze groźba efektu jo-jo. Aktywność fizyczna Cię męczy, nienawidzisz się dużo ruszać. Zmiana trybu odżywiania na stałe jest dla Ciebie nie do osiągnięcia. Przypomina Ci to coś? Jeśli tak, to należysz do grona wielu osób, któr

afrykańskie mango efekt

Spis treści

Czym jest afrykańskie mango?

Kilkanaście lat temu naukowcy zwrócili uwagę na pewien owoc występujący w południowej Afryce. Mowa o afrykańskim mango. Podejrzewano, że roślina ta pomaga w obniżeniu poziomu cholesterolu. Szybko okazało się, że to nie jedyny pozytywny efekt jej zażywania. U grupy testowej zauważono znaczący spadek masy ciała. Afrykańskie mango wkroczyło na amerykański rynek i błyskawicznie zdobyło popularność, między innymi dzięki pozytywnym recenzjom w prasie i programach telewizyjnych.

Sekret działania afrykańskiego mango

Na czym polega niezwykła skuteczność afrykańskiego mango? Owoc ten to jeden z najlepszych supresantów apetytu znanych człowiekowi. Doprowadza do podwyższenia poziomu leptyny – hormonu odpowiedzialnego za uczucie głodu. Gdy ilość leptyny w organizmie spada, do mózgu zostaje wysyłany sygnał, że już czas na posiłek. Afrykańskie mango podtrzymuje wysoki poziom hormonu, dzięki czemu mózg zostaje oszukany. Według naukowców to najskuteczniejszy z obecnie znanych sposobów na obniżenie łaknienia.

szybkie odchudzanie

Wpływ na ilość leptyny to nie jedyny pozytywny efekt zażywania afrykańskiego mango. Dodatkowo owoc ten przyspiesza metabolizm . Dzięki temu dochodzi do spalania zbędnego tłuszczu. Co ciekawe, efekt spadku masy nie dotyczy mięśni czy zapasów wody. Pozwala to na zachowanie zdrowej i właściwej sylwetki. – verywellfit.com

Mango afrykańskie pozytywnie wpływa również na ogólny stan zdrowia. Jak już wspominałem na wstępie, obecność rośliny w diecie pozwala na obniżenie ilości cholesterolu, dzięki czemu zmniejszamy ryzyko wystąpienia chorób serca i układu krwionośnego. Wysoka zawartość błonnika pomaga w usunięciu zbędnych toksyn z organizmu oraz obniża ciśnienie tętnicze krwi. Stosowanie mango afrykańskiego nie ma wpływu na samopoczucie, nie obniża też poziomu energii, co często zdarza się przy korzystaniu z innych rozwiązań.

Stosowanie mango afrykańskiego

Jako, że owoc ten występuje jedynie na terenie południowej Afryki, nie jest wykorzystywany raczej w diecie w swojej naturalnej formie, zazwyczaj występuje w różnorakich kapsułkach na odchudzanie w postaci wyciągu. Nie obniża to jego skuteczności, dalej oferuje świetne rezultaty. Ze środków, z których miałem przyjemność korzystać, najbardziej przypadł mi do gustu African Mango, produkt firmy Key Player Ltd. Opakowanie zawiera 60 kapsułek bogatych w wyciąg z afrykańskiego mango. Wysokie stężenie aktywnego składnika pozwala na zrzucenie kilku kilogramów w ciągu miesiąca.

african mango

Czytaj na oficjalnej stronie producenta!

Zwiększenie skuteczności diety

Oczywiście, samo zażywanie tabletek zawierających afrykańskie mango nie sprawi, że magicznie zaczniesz zrzucać kilogramy. Traktowałbym je raczej jako niezwykle pomocną dłoń w drodze do osiągnięcia celu. Działanie polegające na ograniczeniu łaknienia sprawia, że posiłki będziesz jeść rzadziej i będą one mniejsze, należy jednak zadbać o to, żeby były zróżnicowane i zdrowe. Poza tym warto uprawiać jakiś sport, nawet zwykły spacer jest świetnym sposobem na aktywne spędzanie czasu. Po zmianie trybu życia niezwykle szybko będziesz cieszyć się osiągniętymi rezultatami.

Podsumowanie

Afrykańskie mango to chyba największa rewelacja ostatnich lat w dziedzinie odchudzania. Niezwykła popularność preparatów zawierających wyciąg z tej rośliny potwierdza skuteczność tego owocu. Szałowi uległy nawet gwiazdy Hollywood, które specjalnie sprowadzają tę roślinę z Afryki. Nie wiem, czy można gdzieś zdobyć lepszy supresant apetytu od afrykańskiego mango, w każdym razie nie dziś, może kiedyś.