Szybkie i skuteczne sposoby leczenia łysienia

Szacuje się, że do 35 roku życia co trzeci mężczyzna ma problemy z łysieniem. Wypadające włosy potrafią być straszliwą zmorą, w wielu przypadkach obniżają znacznie atrakcyjność fizyczną i mogą być przyczyną kompleksów i zaniżonej samooceny. Dla znacznego grona mężczyzn utrata włosów jest symbolem pożegnania pewnej epoki, kojarzy im się z końcem młodości a początkiem wieku średniego. Z tego powodu wielu mężczyzn zrobi wiele, aby powstrzymać proces łysienia.

Profolan

Całe szczęście, na przełomie ostatnich kilkudziesięciu lat doszło do wielu ważnych odkryć w dziedzinie leczenia łysienia. W poniższym artykule opiszę pokrótce najlepsze moim zdaniem sposoby na szybką kurację. Wcześniej jednak opiszę pokrótce przyczyny pojawienia się łysienia.

Spis treści

Przyczyny łysienia

W zdecydowanej większości przypadków winę za łysienie ponoszą uwarunkowania genetyczne. Spójrz na swoich rodziców i dziadków, jeżeli występuje u nich nadmierne wypadanie włosów, Ciebie też prawdopodobnie będzie to dotyczyć. Zacznij się leczyć tuż po zobaczeniu pierwszych objawów, istnieje wtedy wielka szansa, ze uda Ci się powstrzymać ten proces.

przyczyny łysienia

Do innych czynników mogących wywołać łysienie należy między innymi nadmierny stres, dieta uboga w witaminy z grupy B i minerały, a także przebyta niedawno choroba. Jeżeli wydaje Ci się, że jeden z tych czynników może mieć wpływ na Twoje wypadające włosy, postaraj się ograniczyć jego działanie. W innych przypadkach zastosuj jedną z metod opisanych niżej.

Leczenie farmakologiczne

Osoby cierpiące z powodu łysienia dziedzicznego najczęściej korzystają z pomocy różnego rodzaju leków dostępnych w aptekach. Zazwyczaj są oparte na kortyzolu, niezwykle silnej substancji powstrzymującej nadmierne wypadanie włosów. Lek jest dostępny w dwóch formach – pod postacią kapsułek oraz maści do stosowania miejscowego.

tabletki na porost włosów

Leczenie kortyzolem jest niezwykle skuteczne, niestety istnieje olbrzymie prawdopodobieństwo wystąpienia groźnych skutków ubocznych. Maść może doprowadzić do pojawienia się trądziku, a kapsułki są jeszcze gorsze. Ryzyko obniżenia libido, zaburzenia wagi, problemy ze wzrokiem, to tylko niektóre z możliwych skutków ubocznych stosowania kortyzolu.

Profolan

Preparaty na porost włosów

Lepszą alternatywą od stosowania radykalnych leków jest kuracja jednym z dostępnych na rynku preparatów na porost włosów. Przy wyborze odpowiedniego środka radzę zwracać uwagę na jego etykietę. Staraj się wybierać wyłącznie produkty, do których stworzenia użyto wyłącznie naturalnych składników, dzięki temu unikniesz ryzyka pojawienia się niepożądanych skutków ubocznych. Poza tym ważne jest, aby dany środek nie obniżał libido.

preparat na porost włosów

Przykładem takiego preparatu jest zestaw Procerin, w którym znajdziemy kapsułki mające na celu powstrzymanie nadmiernego wylatywania włosów oraz piankę aktywną, która stymuluje ponowny ich porost. Połączone działanie sprawia, że już po trzech miesiącach kuracji będziesz cieszyć się pełnią rezultatów.

Laser niskoenergetyczny LLLT

Jeszcze lepszym sposobem na leczenie łysienia jest zastosowanie urządzenia wykorzystującego moc niskoenergetycznego lasera LLLT. Takim przyrządem jest na przykład laserowy grzebień ViviComb. Urządzenie jest banalne w obsłudze, wystarczy używać go trzy, cztery razy w tygodniu po 10-15 minut. Już po dwóch miesiącach będziesz cieszyć się bujną czupryną. Jak to działa? Światło lasera odwraca proces miniaturyzacji włosa oraz wydłuża okres wzrostu włosów, dzięki czemu stają się znacznie gęstsze i silniejsze. Porost włosów jest znaczący, odrastają nawet w miejscach, gdzie już dawno świeciła łysinka.

Profolan