Sprawdzone sposoby na cellulit

To problem przede wszystkim estetyczny. Jednak w swojej najbardziej zaawansowanej formie – to dolegliwość zdrowotna. Cellulit to problem z którym można skutecznie walczyć. Przydadzą się w tym sprawdzone sposoby.

greenbarleyplus

Spis treści

Czym jest cellulit?

Zanim zabierzemy się za walkę z tym problemem, warto poznać wroga. Jest on często – aby go zobrazować – określany jako pomarańczowa skórka. Cellulit powstaje w sytuacji w której pojawia się zbyt dużo wody i tłuszczu. Zaraz pod skórą. Wyróżnia się dwa typy tego problemu estetycznego. Mamy cellulit wodny i tłuszczowy. Pierwszy z nich jest określany jako twardy. Drugi mianem miękkiego. – https://pl.wikipedia.org/wiki/Cellulit

Chociaż cellulit kojarzy się z osobami, które nie kontrolują utrzymania prawidłowej wagi, to nie zawsze tak jest. Pierwszy z wymienionych rodzajów występuje właśnie w sytuacji w której waga jest odpowiednia. Przyczyną jest nagromadzenie się wody, ale również toksyn. Efektem tego jest powstanie cellulitu.

Czym jest cellulit

Jak to wygląda w przypadku drugiego rodzaju tego dolegliwości? Bezpośrednią przyczyną jest rozrost komórek tłuszczowych. Powstają przez to specyficzne „grudki”. Dochodzi do ucisku naczynek, co między innymi utrudnia usuwanie toksyn. Ten rodzaj cellulitu może wystąpić u osób, które bardzo szybko straciły na wadze. W wyniku operacji czy poważnej choroby.

Czynniki zwiększające ryzyko pojawienia się cellulitu:

  • Płeć (problem dotyczy głównie kobiet)
  • Wiek (ryzyko zwiększa się w okolicach trzydziestki
  • Dieta
  • Brak aktywności fizycznej
  • „Zawirowania” hormonalne (np. związane z ciążą)

To nie wszystkie możliwe przyczyny, ale te najczęściej występujące. I to właśnie na nie trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Sposoby na cellulit – po pierwsze dieta

Codzienny jadłospis musi ulec zmianie. Oczywiście przy założeniu, że do tej pory był daleki od zdrowego. Dieta jest jednym ze sposobów na walkę z cellulitem, ale jest też bardzo często stosowana jako element profilaktyki.

Jedną z podstawowym zasad jest pozbycie się toksyn z organizmu. To oznacza między innymi większą ilość warzyw. Generalnie dieta do walki z cellulitem da też jeszcze inny efekt. Spadek kilogramów. Jadłospis powinien być oparty o warzywa, rośliny strączkowe, chudy mięso i nabiał. Z menu „wylatują” tłuste potrawy. Należy też ograniczyć smażenie. Kolorowe napoje, produkty w proszku (te „gotowe w pięć minut). A jak z tłuszczem? Warto postawić na te pochodzenia roślinnego. I koniecznie w menu muszą znaleźć się ryby. Zapewnią one dostawę bardzo istotnych kwasów tłuszczowych Omega. [1]

dieta na cere

Mamy już w diecie ryby, przyda się też chude mięso. W jadłospisie musi więc być obecny drób. Doskonale sprawdzi się też cielęcina. Co ważne – trzeba kontrolować ilość mięsa w diecie. I oczywiście jego jakość. Zresztą dotyczy to również obecności innych produktów w menu.

Słodkości i słone przekąski (chipsy, krakersy) najlepiej będzie zastąpić pewną dawką owoców. Bardzo ważnym składnikiem z punktu widzenia jadłospisu mającego „walczyć” z cellulitem jest witamina C. Bierze ona w produkcji kolagenu. Ma znaczenie dla elastyczności skóry.

Aktywność fizyczna a cellulit

Jeśli do tej pory ruch nie był obecny w naszym życiu, to czas na zmiany. Na szczęście nie musi to być ogromny wysiłek fizyczny. Na pewno jednak musi być on regularny. To bardzo ważne w czasie walki z cellulitem, ale przede wszystkim z punktu widzenia zdrowia. Ruch pobudza krążenie, wspomaga usuwanie toksyn z organizmu.

Jaką aktywność wybrać? Przede wszystkim taką która będzie nam odpowiadać. Jej wykonywanie ma dawać przyjemność. Bez tej ostatnio bardzo szybko po prostu z aktywności zrezygnujemy. Po drugie trzeba ją „dostosować” do naszych możliwości (kondycji, wieku itp.). Dzięki temu zmniejszamy ryzyko kontuzji. – healthline.com

Możemy zdecydować się na przykład na bieganie, albo jazdę na rowerze. Dobra forma aktywności to też ćwiczenia w domu. Wcale nie trzeba od razu wykupować karnetu w siłowni czy klubie fitness.

Domowe sposoby na cellulit

To ogólne określenie dla pewnych rozwiązań, które możne stosować w zaciszu swojego „Em”. Jednym z częściej polecanych sposobów jest ciepło-zimny prysznic. Poprawia on szczelność naczyń krwionośnych. To rozwiązanie może być wykorzystywane do walki z cellulitem, ale również jak element profilaktyki. Zabieg taki najlepiej przeprowadzać codziennie. Jest on dość prosty. Przez kilkanaście sekund skórę polewamy ciepłą wodą. Następnie zimną (przez ten sam czas). A potem znowu ciepłą. Ten trójstopniowy proces należy „za jednym podejściem” powtórzyć 5 do 10 razy. W każdym miejscu w którym pojawił się cellulit.

masaż antycellulitowy

Masaż to kolejny domowy, często polecany sposób. Powinien być on energiczny. Warto w jego czasie szczypać skórę. Bolesne, ale pomocne. Podobnie jak prysznic, masaż pobudza krążenie krwi Wspomaga usuwanie szkodliwych substancji z organizmu. Koniecznie trzeba też pamiętać o regularnym złuszczaniu skóry. Peeling można przygotować w domu, lub zdecydować się na gotowe produkty dostępne w sklepach.

Cellulit – profesjonalne rozwiązania

To między innymi zabiegi w salonach kosmetycznych i medycyny estetycznej. W walce z „pomarańczową skórką” wykorzystuje się chociażby laser. Co pewien czas pojawiają się nowe rozwiązania, które stają się elementem nowych zabiegów na cellulit. Wybór jest naprawdę ogromny. Na jaki zabieg się zdecydować? W tym wypadku pomogą konsultacje. Zwykle są one bezpłatne. Warto wybrać się do placówki w której takie zabiegi są wykonywane. Znaleźć je można nie tylko w dużych miasta. Niestety trzeba się nastawić na spory koszt. Takie zabiegi nie są tanie. Często też wymagają kilku wizyt.

Kolejnym profesjonalnym rozwiązaniem na cellulit są preparaty do walki z nim. W tej grupie wydziela się co najmniej kilku rodzajów rozwiązań. Po pierwsze – kosmetyki antycellulitowe. Wybór takich preparatów jest naprawdę dużo. Wiele z nich stawia na składniki wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej. To istotne w walce z cellulitem. Do takich substancji zalicza się między innymi kofeinę i karnitynę. Kolejna grupa składników wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne( na przykład rutyna). Bardzo istotne jest też pobudzenia krążenia.

rozwiązania na cellulit

Istnieje również spora grupa tabletek na cellulit. Przy ich wyborze najlepiej kierować się dwoma kwestiami. Mają być one skuteczne i bezpieczne. Takie tabletki na cellulit to przede wszystkim odpowiednio dobrany skład.

Jednym z najpopularniejszych obecnie rozwiązań jest Green Barley Plus. To preparat przeznaczony dla osób, które chcą się odchudzić, a także pozbyć cellulitu. Jest również polecany jako element profilaktyki.

Green Barley Plus oparty jest o dwa składniki, które zdobyły – przez swoją skuteczność – wielkie uznanie wśród ekspertów i użytkowniczek. To zielony jęczmień (hit na detoksykację i cellulit) i Garcinia Cambogia (skuteczne odchudzanie). Więcej na temat obu z nich można znaleźć na stronie producenta Green Barley Plus. To preparat w pełni bezpieczny.

Co zyskujemy, wybierając Green Barley Plus:

Czytaj na oficjalnej stronie producenta!


  1. Marques, N & Soares, Juliana & Guadanhim, Lilia & Sternberg, F & Fa, & Picosse, F & Samira, Yarak & Bagatin, Ediléia. (2016). Does A Controlled Diet Improve Cellulite?:. International journal of Nutrition. 2. 25. 10.14302/issn.2379-7835.ijn-16-986.