Skuteczne sposoby na detoksykację

Warto ją przeprowadzić niezależnie od poru roku, chociaż zwykle wiosną jest ona nam najbardziej potrzebna. Skuteczne sposoby na detoksykację pozwolą „odświeżyć” organizm. Bo szkodliwe substancje, które się w nim gromadzą, mogą zrobić sporo złego.

Spirulin Plus

Spis treści

Dlaczego detoksykacja jest przydatna?

I od poznania do czego może prowadzić nadmiar szkodliwych substancji warto zacząć. Dostają się one do organizmu między innymi z otoczenia. Ale oczywiście nie tylko. Sami również dostarczamy toksyny z pożywieniem, ale też lekami, alkoholem i papierosami. W sytuacji w której jesteśmy zdrowi, a przede wszystkim w dobrym stanie jest nasza wątroba, organizm właśnie dzięki jej pracy, pozbywa się szkodliwych substancji. To jednak sytuacja rzadka. Przede wszystkim dlatego, że wątrobę bardzo mocno obciążamy. Nadmiar toksyn objawia się na wiele sposób. Skupimy się na tych najczęściej występujących.

Nadmiar toksyn powoduje:

 • Zmęczenie, brak energii
 • Częste i długotrwałe bóle głowy
 • Zmiany skórne (m.in. wysypki)
 • Nadmierne wypadanie włosów
 • Poszarzała, sucha cera
 • Problemy ze snem
 • Nadwaga
 • Problemy z odchudzaniem
 • Drażliwość i problemy z koncentracją

odkwaszanie organizmu

Sporo tego, a to jedynie wycinek tego, co może spowodować nadmiar toksyn w organizmie. Już tylko te objawy powinny nas zmobilizować do ich pozbycia się.

Skuteczne sposoby na detoksykację – zmiany w diecie

Zaczniemy od zmian w codziennym jadłospisie. Na początek warto sobie zrobić swoistego rodzaju rachunek sumienia. Jak wygląda nasze menu? Czy przykładamy wagę do tego co ląduje na naszych talerzach? Jak często pozwalamy sobie na niezdrowe jedzenie? Na te pytanie, zanim zaczniemy detoksykację organizmu, trzeba sobie odpowiedzieć.

To jak bardzo jesteśmy sobie w stanie zaszkodzić przez niezdrowy jadłospis jest zależna od wielu – bardzo często – indywidualnych czynników. Chociażby od naszego wieku i zdrowia. Natomiast wcale nie tak rzadkie są przypadki, że już po kilku dniach menu opartego o „chemię”, pojawiają się pierwsze symptomy. Zwykle to gromadzenie się nadmiaru wody (obrzęki) i zaparcia.

post przerywany oczyszczanie organizmu

Jak więc powinien wyglądać jadłospis, który można polecić jako skuteczny sposób na detoksykację? Przede wszystkim należy usunąć z niego wszelki produkty wysoko przetworzone. Na czas procesu usuwania szkodliwych substancji tłuste mięso również powinno się znaleźć „na cenzurowanym”.

Menu w czasie detoksykacji powinno być oparte o warzywa i owoce. To właśnie dzięki nim będzie można cały proces skutecznie przeprowadzić. Kolejnym istotnym elementem menu jest podejście do płynów. W czasie, gdy chcemy pozbyć się szkodliwych substancji, należy pić około 2 litrów wody. Odstawiamy kawę (koniecznie!), herbatę i – co oczywiste – wszelkie napoje gazowane. Za to na ich miejsce „wskakują” soki warzywne i owocowe, które są jednym ze znaków rozpoznawczych detoxu.

detox

Bardzo ważnym elementem takiego jadłospisu będzie, to co zjemy na początek dnia. Tutaj najczęściej pojawiają się dwa rozwiązania. Jednym z ich jest owsianka. Dzień można zacząć również od kefiru. Oba mają podobne działanie. Wpływają pozytywnie na pracę jelit.

W czasie walki z nadmierną ilością szkodliwych substancji w naszym organizmie, należy zrezygnować ze smażonych potraw. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest gotowanie na parze.

Zioła jako sposób na detoksykację

To kolejna po zmianie diety droga nad którą warto się zastanowić. Wybór roślin, które mogą być przydatne, jest naprawdę spory. Skupmy się na tych najczęściej polecanych.

Babka plesznik

Babka plesznik

To jedna z częściej wymienianych w kontekście oczyszczania organizmu roślin. Babka plesznik jest bogata między innymi w fitosterele. I to właśnie one (chociaż nie tylko) wspomagają detox. Roślina ta zaczyna cały proces w jelitach. A w zasadzie można powiedzieć, że na nich skupia się przede wszystkim. Ale dzięki temu pomaga oczyścić cały organizm. Babka plesznik ma również inne właściwości. Między innymi wymienia się ją w kontekście walki z artretyzmem. – podaje poradnikzdrowie.pl

Czystek

czystek

Co prawda swoją największą popularność roślina ta ma już za sobą, wciąż jednak posiada grono zwolenników. Czystek ma sporo ciekawych właściwości. Jest chociażby polecany jako wsparcie odchudzania. Przede wszystkim dzięki wspomaganiu metabolizmu. Czystek zaliczany jest również do skutecznych sposobów na detoksykację. Roślina ta stanowi bardzo dobre źródło przeciwutleniaczy. – podaje portal.abczdrowie.pl

Koniczyna czerwona

koniczyna czerwona

To roślina o silnych właściwościach moczopędnych. I właśnie dlatego jest przydatna w czasie pozbywania się z organizmu szkodliwych substancji. Ciekawostką jest to, że czerwona koniczyna jest wykorzystywana w walce z trądzikiem hormonalnym i tym wywoływanym właśnie przez nadmiar toksyn.

Karczoch zwyczajny

karczoch zwyczajny

To jedna częściej wymienianych roślin w kontekście detoxu. Walczy na kilku frontach. Po pierwsze ma działanie żółciopędne. Ma również właściwości przeczyszczające. Wspiera pracę wątroby. Karczoch zwyczajny przyda się w sytuacji, gdy nadmiernie eksploatujemy tę ostatnią. Chociażby przez alkohol.

Spirulina

spirulina

To alga, która w ostatnim czasie robi zawrotną karierę. Jest bogata w minerały i witaminy. Dzięki temu ma naprawdę dużo właściwości. Wspomaga pracę poszczególnych układów w naszym organizmie. Jest polecana jako sposób na skuteczną detoksykację organizmu – podaje zdrowie.wprost.pl. Dostępnych jest wiele preparatów zawierających spirulinę. W rankingach tych najpopularniejszych liderem jest Spirulin Plus. Więcej o nim można znaleźć na stronie producenta tego rozwiązania.

spirulin plus tabletki

Czytaj więcej tutaj!

Preparaty wspierające detoksykację – na co zwrócić uwagę?

Jeśli już wspomnieliśmy o takim rozwiązaniu, to przyjrzymy się mu nieco dokładniej. Można powiedzieć, że rynek pęka w szwach od ilości produktów, których zadaniem ma być wspomaganie usuwania szkodliwych substancji. Jeśli się na takie zdecydujemy, powinniśmy pamiętać o paru istotnych kwestiach.

Jedną z nich jest skład. Jego naturalność zapisujemy po stronie zalet. Warto uważnie go przestudiować, również pod kątem bezpieczeństwa i ewentualnych skutków ubocznych. Co oczywiste brak tych ostatnich, to bardzo dobra informacja. Im więcej możemy dowiedzieć się na temat samego produktu ze strony jego producenta, tym – w domyśle – większa jego wiarygodność. Bo ten aspekt jest równie istotny przy wyborze preparatu wspierającego detoksykację. Chociażby w kontekście zwrotu, jeśli taki produkt nie spełni naszych oczekiwań.

Jednym z najczęściej wybieranych suplementów detoksykujących jest Fibre Select. Jest on można powiedzieć modelowym przykładem w związku z opisanymi wyżej kwestiami na jakie trzeba zwrócić uwagę.

Po pierwsze jest oparty wyłącznie o naturalny skład. Ma w sobie kilka źródeł błonnika witalnego. Nie tylko wspierającego usuwanie szkodliwych substancji, ale też pomagającego w odchudzaniu. Fibre Select jest bezpiecznym rozwiązaniem (był badany pod tym kątem) i pozbawionym skutków ubocznych. Producent nie ukrywa niczego na temat tego produktu. Na oficjalnej stronie można znaleźć o nim wiele informacji. Jest także aż 90-dniowa gwarancja zwrotu.

Korzyści z wyboru Fibre Select:

 • Bezpieczna i skuteczna detoksykacja
 • Ustąpienie objawów charakterystycznych dla nadmiaru toksyn
 • Dobre samopoczucie i dawka energii
 • Przyspieszony metabolizm
 • Łatwiejsze i szybsze odchudzanie
 • Młodszy wygląd skóry

Zobacz, dlaczego warto stosować Fibre Select!