Odchudzanie ze wspomaganiem czy bez?

W każdej aptece czy sklepie z suplementami diety znajdziesz całe półki zastawione tabletkami na odchudzanie. Czy rzeczywiście warto skorzystać z takiego wspomagania i sięgnąć po odchudzające suplementy diety? A może to zbędny wydatek i wystarczy ćwiczyć oraz przestrzegać diety, by pozbyć się nadprogramowych kilogramów?

Piperinox

Podstawą skutecznego odchudzania jest uzyskanie tak zwanego ujemnego dziennego bilansu energetycznego, czyli zużywanie większej ilości kalorii, niż się zjada. Oczywiście, aby osiągnąć taki efekt niezbędna jest właśnie dieta oraz aktywność fizyczna – to zdecydowanie najistotniejsze elementy kuracji odchudzającej. Dlaczego jednak nie zawsze to wystarcza? Jaką rolę mogą odegrać odchudzające suplementy diety?

Spis treści

Tabletki na odchudzanie pomagają przestrzegać diety

Wiele jest skutecznych diet odchudzających, ale działają one tylko wówczas gdy… przestrzegasz ich zaleceń, a z tym często jest problem. Najtrudniej przyzwyczaić się do mniejszych posiłków, a także zrezygnować z kalorycznych i słodkich smakołyków. I właśnie w pokonaniu tych przeszkód mogą pomóc suplementy diety.

suplement diety

Jeśli trudno Ci zapanować nad głodem, a dietetyczne porcje wydają się zbyt małe, sięgnij po supresanty apetytu. Najlepiej sprawdzają się naturalne preparaty, na przykład na bazie wyciągu z kaktusa Hoodia Gordonii. Zawarte w nim substancje łagodnie, ale bardzo skuteczne hamują apetyt i sprawiają, że uczucie sytości utrzymuje się jeszcze długo po jedzeniu, co zapobiega podjadaniu między posiłkami.

hoodia gordonii

W przypadku, gdy na drodze do wymarzonej sylwetki stoi zamiłowanie do słodkości, wybierz tabletki na odchudzanie z wysoką zawartością chromu. Suplementacja tego pierwiastka sprawia, że apetyt na słodki smak maleje i łatwiej przestrzegać zaleceń dietetycznych.

piperinox

Tabletki na odchudzanie poprawiają metabolizm

To nie przypadek, że niektórzy jedzą naprawdę dużo, a ich sylwetka pozostaje szczupła. To zasługa szybkiej przemiany materii. Niestety, nie każdy może cieszyć się szybkim metabolizmem i w takiej sytuacji na efekty odchudzania trzeba czekać długo. Z pomocą mogą przyjść właśnie suplementy diety, które stymulują przemianę materii. Jednym z najskuteczniejszych składników o takim działaniu jest wyciąg z jagód Acai Berry. Dobre efekty dają też preparaty odchudzające na bazie zielonej herbaty. Dzięki takiemu wspomaganiu, rezultaty diety odchudzającej pojawią się znacznie szybciej.

acai berries

Lepsze efekty treningu

Aktywność fizyczna jest absolutnie niezbędna podczas kuracji odchudzającej, bo nie tylko pozwala spalać kalorie, ale też modelować ciało i zmniejszać ilość tkanki tłuszczowej. Niezależnie jednak od tego, warto skorzystać ze wspomagania suplementów diety, które mogą podnieść efektywność treningów. Jak to możliwe? Są substancje, które podnoszą tzw. termogenezę organizmu, czyli sprawiają, że podczas wysiłku wydatkujesz więcej energii, a spalanie kalorii wzrasta. Spalacze tłuszczu zawierające takie składniki jak kofeina czy guarana sprawiają, że podczas ćwiczeń organizm czerpie energię w pierwszej kolejności z tkanki tłuszczowej, dzięki czemu jest ona spalana szybciej, a trening zyskuje na efektywności.

trening odchudzający

Odchudzające suplementy diety skuteczne jak osobisty trener!

piperinox

Co ciekawe, badania wykazały, że tabletki na odchudzanie działają nie tylko na ciało, ale też na psychikę. Jak to możliwe? Otóż rozpoczęcie kuracji z suplementami diety sprawia, że cały proces odchudzania traktujemy poważniej. Osoby korzystające z tego rodzaju wsparcia rzadziej przerywają dietę i nie odkładają jej rozpoczęcia na „od poniedziałku”. Wkładają też więcej wysiłku w ćwiczenia odchudzające. Te wszystkie czynniki sprawiają, że odchudzanie z suplementami diety jest po prostu efektywniejsze i łatwiejsze. W naszym rankingu wyselekcjonowaliśmy spośród wielu różnych produktów – najskuteczniejsze suplementy, które pomagają w odchudzaniu.