Najczęstsze przyczyny łysienia i ich powstrzymywanie

Problem łysienia dotyczy dużej rzeszy mężczyzn. Część z nich potrafi się z tym pogodzić, nie starają się tego ukrywać. Reszta wolałaby swoją naturalną czuprynę utrzymać jak najdłużej, jest dla nich symbolem młodych lat, nie chcą jej tracić, gdyż to oznaka wkraczania w wiek średni. Dawniej nie było na to sposobu, teraz na szczęście istnieje wiele metod walki z łysieniem.

Profolan

Sposób, który wybieramy przy niwelowaniu wypadania włosów, zależy głównie od tego, z jakim rodzajem łysienia mamy do czynienia. Najczęściej jest to łysienie androgenowe, występuje ono w blisko 95% przypadków. W poniższym artykule skupię się na kilku czynnikach wywołujących wypadanie włosów i postaram się dać kilka rad, jak się z nimi rozprawić.

Spis treści

Nieodpowiednia dieta

Niewiele osób o tym wie, ale nieodpowiednia dieta może być przyczyną wypadania włosów. Przekonać się mogą o tym szczególnie osoby, które przechodzą restrykcyjne diety. Długotrwała głodówka sprawia, że organizm nie posiada potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania substancji odżywczych. Spotkałem się kiedyś z sytuacją, gdy osobie w trakcie diety włosy zaczęły wypadać garściami.

nieodpowiednia dieta

Co zatem należy jeść, aby włosy były piękne i zdrowe? Według poradnikzdrowie.pl, Szczególnie ważny jest magnez, fosfor, żelazo, cynk oraz witaminy A, C, E i te z grupy B. Włącz do swojej diety dużo jajek, gdy smażysz, korzystaj z oliwy z oliwek. Przyprawy doprawiaj dużą ilością czosnku. Zamiast mięsa przerzuć się na ryby, są bogate w zdrowe tłuszcze i kwasy. Ogólnie rzecz biorąc ciężko jest doprowadzić do łysienia poprzez nieodpowiednią dietę, warto jednak zastosować się do powyższych rad, poprawisz nie tylko stan włosów, ale i skóry.

Nadmierny stres

Coraz częściej mówi się o szkodliwości nadmiernego stresu. Człowiek jest wiecznie podenerwowany, rozdrażniony, czuje się zagrożony. Nic dziwnego, że stan ten potrafi doprowadzić do licznych problemów, w skrajnych przypadkach do nadmiernego wypadania włosów bądź przyspieszonego siwienia. Staraj się zrelaksować, nie bierz wszystkiego śmiertelnie poważnie, zwolnij trochę ze swoim życiem, tylko w taki sposób dasz radę ograniczyć stres. – dzieli się z Internatami abczdrowie.pl

stres

Łysienie dziedziczne

Najczęściej spotykaną odmianą wypadania włosów jest łysienie androgenowe. Ma ono podłoże dziedziczne, jeżeli w Twojej rodzinie często spotykasz tę przypadłość, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że dotknie również Ciebie. Według badań przeprowadzonych przez OBOP, ponad połowa mężczyzn do pięćdziesiątego roku życia wyłysiała. Prawie wszystkie przypadki są związane z łysieniem androgenowym. W jaki sposób postępuje ten rodzaj łysienia? Z pewnością znasz objawy. Wyróżnia się dwa typy schorzenia. W jednym włosy zaczynają wypadać na czole i skroniach, dochodzi do cofnięcia się linii włosów. W drugim to czubek głowy jest zalążkiem łysienia. Nieco rzadziej zdarza się, że oba rodzaj występują jednocześnie.

łysienie dziedziczne

Winowajcą za pojawianie się łysienia androgenowego ponosi DHT. Jest to szkodliwa pochodna testosteronu. Doprowadza do miniaturyzacji włosa oraz skraca fazę jego wzrostu. Większość metod walki z łysieniem polega na powstrzymaniu działania DHT.

Laserowy grzebień na łysienie

Miałem okazję przetestować mnóstwo różnych środków na łysienie, najlepiej sprawdziło się wykorzystanie nowoczesnych technologii. Według licznych badań klinicznych, zastosowanie niskoenergetycznego lasera LLLT jest optymalnym rozwiązaniem w leczeniu łysienia. Tego rodzaju laser znajduje się w grzebieniu ViviComb.

Profolan

Zasada działania ViviComb jest banalnie prosta. Po włączeniu urządzenia wystarczy wykonywać zabiegi podobne do czesania włosów, laser dotrze wtedy bezpośrednio do mieszków włosowych. Wydłuża on fazę wzrostu włosów oraz odwraca proces miniaturyzacji, dzięki temu stają się grubsze i gęstsze. ViviComb to najlepsze urządzenie do leczenia łysienia, jakie testowałem.