Męskie odchudzanie – jak pozbyć się nadmiaru kilogramów?

Nie tylko kobiety chcą pozbyć się nadbagażu. Również mężczyźni coraz częściej chcą zadbać o siebie. Czy męskie odchudzanie wymaga innego podejścia, niż w przypadku kobiet? Z poniższego tekstu dowiecie się, jak pozbyć nadmiernych kilogramów.

Zaczniemy od tego, dlaczego w ogóle Panowie powinniście się na to zdecydować. Zapomnijcie o tym, że duży brzuch, to oznaka dobrobytu. To znaczy, może tak być, ale przede wszystkim to sygnał nadchodzących poważnych problemów zdrowotnych. I warto zdać sobie z tego sprawę.

Nadwaga prowadzi do:

  • Nadciśnienie tętnicze
  • Cukrzyca typu 2
  • Zaburzenia oddychania
  • Zwyrodnienia stawów
  • Choroby nowotworowe
  • Zawał serca

Nie jest to zbyt dobra perspektywa, prawda? I właśnie dlatego musicie coś zrobić ze swoim nadmiarem kilogramów. Zaraz się za to zabierzemy.

Spis treści

Męskie odchudzanie – podstawowe zasady

Pierwsza i podstawowa brzmi „musisz tego chcieć”. Niby to oczywiste, ale jeśli nie będziecie mieć odpowiedniej motywacji, to na efekty próżno liczyć. Do odchudzania może Was przekonać powyższa lista „dolegliwości” do których prowadzi nadwaga. Podobnie bezpośrednia wizyta u lekarza i wystąpienie problemów zdrowotnych. A może po prostu przez nadwagę ciężko wchodzi się Wam po schodach i chcecie to zmienić? Ważne, żeby zacząć.

Druga zasada, już bezpośrednio dotycząca samego procesu męskiego odchudzania brzmi „pozbądź się nadmiaru kcal. To oczywiste, ale wygląda to nieco inaczej niż w przypadku kobiet na diecie. Po pierwsze dlatego, że Panowie potrzebują 300 do 400 kcal więcej, niż Panie. Mamy tutaj na myśli dzienną dawkę. Zacznij więc od ustalenia ilu kcal Twój organizm potrzebuje. Weź pod uwagę takie czynnik jak wykonywana praca, wiek, forma codziennej aktywności fizycznej itd. – healthline.com

Męskie odchudzanie

Teraz zajmijcie się odjęciem około 20% kcal z potrzebnej dawki. Tej dziennej. Dlaczego akurat tyle? Bo jest to ilość, która pozwoli rozpocząć Wam się odchudzić. Jednocześnie nie doprowadzi do problemów z codziennym funkcjonowaniem. Nie narażacie się w ten sposób na osłabienie omdlenia itd.

Kobiety często katują się na diecie, praktyczne nic nie jedząc. Męskie odchudzanie raczej tak nie wygląda. To zwykle przypadki odosobnione. Ale co właściwie można jeść w trakcie walki z nadmiernymi kilogramami?

Męskie odchudzanie – jadłospis

Zaczniemy od produktów, które z menu muszą wylecieć. I to właśnie mężczyznom trudniej się z nimi pożegnać. Dania z których musicie zrezygnować są dość oczywiste. To między innymi te przygotowywane z produktów wysoko przetworzonych. Dla „bezpieczeństwa” procesu odchudzania trzymajcie się jak najdalej od ciężkostrawnych i tłustych („Ale tak smacznych…” wiemy, wiemy) potraw. O ile zjedzenie ich powiedzmy raz na miesiąc w zasadzie nic w całym procesie nie zmieni, o tyle regularność go uniemożliwi. Oczywiście wszelkie przekąski typu chipsy, paluszki wylatują z menu. I znowu – jak w przypadku potraw ciężkostrawnych – jeśli zjecie je raz na jakiś czas, nic strasznego się z Waszym odchudzaniem nie stanie.

Jak przygotować menu? Cóż, przede wszystkim musicie postawić na odpowiednią dawkę warzyw. Nie tylko dlatego, że dzięki nim dostarczycie do organizmu dawki błonnika, który wspomaga kobiece i męskie odchudzanie. Po drugie to również pierwiastki i witaminy wspomagające Wasz organizm. Nie tylko w procesie zrzucania kilogramów, spalania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Męskie odchudzanie – jadłospis

Tłuste mięso będziecie musieli zastąpić chudym. W tym wypadku zwykle pojawia się drób i cielęcina. Do Waszego menu powinny również dołączyć ryby morskie. Nie dość, że są świetnym źródłem białka, to jeszcze zawierają kwasy tłuszczowe Omega. Te ostatnie mają znaczenie w przypadku męskiego odchudzania. Usprawniają cały proces.

Co jeszcze warto jeść na diecie? Na pewno powinniście zadbać o odpowiednią ilość kasz w menu. Między innymi dlatego, że zawierają one magnez. Bardzo istotny dla funkcjonowania organizmu. Oprócz niego mają cały zestaw witamin z grupy B. W tym również tych ważnych z punktu widzenia zrzucania nadmiaru kilogramów. W menu mogą też być obecne rośliny strączkowe. W rozsądnych ilościach, bo mogą one powodować wzdęcia. Wspomagają one odchudzanie.

No i oczywiście owoce. Nie za dużo, ale również powinny być obecne. Zapewniają między innymi zapas witaminy C. To składnik, który jest niezbędny w procesie odchudzania. Nie tylko z z męskiego punktu widzenia.

Aktywność fizyczna w czasie odchudzania

Mamy nadzieję, że macie świadomość, iż bez niej się nie obędzie. Po drugie jesteście nastawieni na zmiany w codziennym funkcjonowaniu, również pod kątem ruchu. Jaką formę wybrać? W zasadzie dowolną, ale ze świadomością swoich ograniczeń. Panowie, bądźmy szczerzy. Jeśli do tej pory głównie siedzieliście przed ekranem telewizora, lub laptopa z nieodłącznym zestawem piwa i chipsów, to Wasza kondycja jest raczej mizerna.

Wizyta na siłowni, to częsty wybór mężczyzn, chcących zadbać o sylwetkę a być może rozbudować masę mięśniową. I to oczywiście dobry pomysł, ale podejdźcie do niego z rozsądkiem. Nie ma sensu rzucać się na głęboką wodę. Jedyne co możecie tym zyskać, to kontuzja. A jej efektem zwykle jest odstawienie zmian na „może kiedyś…”. – cdc.gov

Aktywność fizyczna w czasie odchudzania

Tak naprawdę jednak każda forma aktywności fizycznej wspomoże męskie odchudzanie. Możecie wybrać rower, bieganie czy wizyty na basenie. Ważne, aby aktywność była regularna. To bardzo mocno ułatwi proces zrzucania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Suplementy a męskie odchudzanie

Nie tylko kobiety wybierają takie wspomaganie zrzucania nadmiaru kilogramów. Panowie również szukają preparatów wspomagających odchudzanie. Dobrze widać to na forach internetowych przeznaczonych dla mężczyzn. Natomiast podejście do tematu suplementów jest zwykle nieco inne.

Oprócz tego, że dany produkt powinien wspomagać proces rzucania kilogramów, to dobrze, aby wspierał aktywność fizyczną. Dokładniej rzecz biorąc pewne aspekty z nią związane. Na przykład zwiększać wydajność organizmu.

Jaki powinien być preparat wspomagający męskie odchudzanie? Podobnie jak w przypadku kobiet, bardzo istotnym aspektem jest bezpieczeństwo. Idealne rozwiązanie jest pozbawione skutków ubocznych. Stosując je nie musicie się obawiać, tego, że wystąpią jakieś problemy zdrowotne.

Dobrym pomysłem jest postawienie na produkt oparty o naturalne składniki. Chociażby z tego powodu, że są one bezpieczne, a przy tym skuteczne. Poza tym wystarczającą dużo „chemii” mamy wokół siebie, aby jeszcze się nią dodatkowo truć.

Wielu mężczyzn, którzy postanowili zadbać o swoją sylwetkę, a przy okazji „rozwinąć” swoją aktywność fizyczną, wybiera Nutrigo Lab Burner. Jest on jednym z elementów serii produktów przeznaczonych głównie dla osób aktywnych. Oparty o 6 naturalnych składników, których celem jest ograniczenie gromadzenie tkanki tłuszczowej. Wspomagają one jej spalanie. Oprócz tego wspiera mężczyzn, którzy chcą zbudować swoją masę mięśniową. W składzie Nutrigo Lab Burner znajduje się bardzo silny ekstrakt z biopiperyny. Więcej na temat tego preparatu (również tego co się w nim znajduje) przeczytacie na oficjalnej stronie producenta.

nutrigo lab burner tabletki-spalacz tluszczu

Czytaj od razu na oficjalnej stronie producenta!