Mango afrykańskie – rewolucja w dziedzinie odchudzania?

Mango afrykańskie zdobyło w ostatnich latach olbrzymią popularność. Wiele osób twierdzi, że stosując środki na odchudzanie z wyciągiem z tej rośliny mogły zrzucić niepotrzebne kilogramy bez większego wysiłku. Owoc wychwalany jest w prasie, telewizji i internecie. Z drugiej strony nie brak i zupełnie odmiennych opinii. Ich autorzy są przekonani o tym, że wzmianki o mango to sztuczny szum wywoływany przez producentów środków na odchudzanie tylko po to, by wepchnąć nieświadomym klientom kolejny nieskuteczny suplement. Kto ma rację?

afrykańskie mango efekt

Spis treści

Pochodzenie afrykańskiego mango

Mango afrykańskie to niezwykle rzadko występujący owoc. Rośnie w południowej części Afryki. Właściwie się go nie eksportuje, gdyż nie jest to opłacalne. Zazwyczaj spotyka się wyciąg z rośliny dostępny w formie tabletek lub kapsułek. Przez tradycyjne afrykańskie plemiona mango jest znane od stuleci, na Zachodzie to dość świeża rzecz. Skuteczność jego działania została odkryta przez przypadek podczas badań na temat obniżenia cholesterolu. – https://pl.wikipedia.org/wiki/Irvingia_gabonensis

W jaki sposób mango afrykańskie wspomaga odchudzanie?

Zażywanie wyciągu z mango afrykańskiego pozwala na przyspieszenie metabolizmu. Organizm potrzebuje do działania więcej energii, pobiera ją z zalegającego tłuszczu. Już po pierwszym miesiącu można zauważyć spadek masy tłuszczowej nawet o piętnaście procent. Co ciekawe, nie zostaje naruszona masa mięśniowa, dzięki czemu można zachować zdrowy i piękny wygląd.

W jaki sposób mango afrykańskie wspomaga odchudzanie

Metabolizm nie jest jednak głównym czynnikiem, dzięki czemu mango afrykańskie jest tak skuteczne. Działanie owocu opiera się głównie na ograniczeniu łaknienia. W jaki sposób udaje się to osiągnąć? Trzeba zrozumieć mechanizm tworzenia się głodu. Odpowiedzialna za ten proces jest leptyna- hormon wytwarzany w organizmie. Gdy jego poziom spada, zaczyna odczuwać się głód. Mango afrykańskie utrzymuje wysokie stężenie leptyny, co pozwala na dłuższe przerwy między posiłkami.

Ponadto, stosowanie produktów zawierających mango afrykańskie pozwala na obniżenie cholesterolu oraz usunięcie toksyn z organizmu, a to dzięki wysokiej zawartości błonnika. Roślina nie powoduje uczucia osłabienia i apatii, dość częstego przy korzystaniu z podobnych środków.

Rewolucja czy nie?

No dobrze, wymieniliśmy mnóstwo pozytywnych efektów występujących przy włączeniu mango afrykańskiego do diety, ale czy to wystarczy, żeby nazwać tę roślinę rewolucyjną? Według mnie to trochę za daleko wysunięte określenie. Określiłbym raczej produkty zawierające wyciąg z mango jako pomocną dłoń w drodze do szczupłej sylwetki. Owoc pozwala kontrolować apetyt, dzięki niemu będziesz w stanie ograniczyć ilość jedzonych posiłków oraz ich wielkość. Należy jednak samemu zadbać o dobór odpowiedniego jedzenia, wpisującego się w dietę zbilansowaną. Poza tym warto spróbować aktywności fizycznej, nic tak nie wspomaga odchudzania, jak odrobina wysiłku każdego dnia.

Skuteczne i bezpieczne odchudzanie

Gdzie dostać mango afrykańskie?

Jak już wspomniałem wyżej, mango afrykańskie dostać można właściwie wyłącznie w postaci kapsułek odchudzających. W takie środki najlepiej zaopatrzyć się za pośrednictwem internetu, w normalnych aptekach i sklepach mocno przepłacisz. Moi znajomi zachwalali African Mango, preparat ten pozwolił na zrzucenie nawet ośmiu kilogramów w ciągu miesiąca. Chyba warto spróbować.

Podsumowanie

Mango afrykańskie jest przedmiotem dyskusji dietetyków na całym świecie. Co do jego działania jest wiele wątpliwości, jedno jest pewne- owoc ten oferuje niezwykłe rezultaty w dziedzinie odchudzania. Czy jednak można nazwać to rewolucją? Ja bym raczej użył określenia „ewolucja”, gdyż działa podobnie do innych supresantów diety, jednak daje lepsze wyniki.

African Mango

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Jeśli masz pytania odnośnie prezentowanych produktów – skontaktuj się z nami!