Mango afrykańskie – cud dietetyki czy oszustwo?

W ostatnich latach wszędzie zachwala się wyciąg z afrykańskiego mango jako rewolucyjny sposób na odchudzanie. Dietetycy na całym świecie zachwalają działanie tego owocu. Wspomniany został w największych telewizjach, gazetach czy serwisach internetowych. Od niedawna produkty zawierające mango afrykańskie dostępne są również na terenie naszego kraju, głównie dzięki sprzedaży internetowym. Obiektywnie patrząc, czy jest się czym ekscytować? Czy ten boom nie jest tylko wynikiem działań marketingowych wielkich koncernów? W poniższym artykule postaram się wyjaśnić tę kwestię.

afrykańskie mango efekty

Spis treści

Skąd się wzięło afrykańskie mango?

Roślina ta pochodzi z terenów znajdujących się na południu Afryki, przez miejscowe plemiona była używana od stuleci. Tubylcy zauważyli, że jedzenie wyciągu z owocu afrykańskiego mango pozwala na zmniejszenie uczucia głodu. Naukowcy rośliną zainteresowali się kilkanaście lat temu, przeprowadzili badania dotyczące obniżenia cholesterolu. Byli kompletnie zaskoczeni osiągniętymi wynikami, owoc doprowadził do spadku masy ciała u pacjentów nawet o 5% w skali miesiąca. W krótkim czasie mango afrykańskie zawojowało zachodnie rynki.

Mechanizm działania

Na skuteczność działania mango afrykańskiego składa się kilka czynników. Przede wszystkim działa ono jako supresant apetytu. Co to oznacza w praktyce? Owoc obniża łaknienie, pozwala kontrolować uczucie głodu. Jak to możliwe? Składniki mango pozwalają na utrzymanie podwyższonego poziomu hormonu znanego jako leptyna, którego niedobór jest dla mózgu bodźcem do zasygnalizowania głodu. Stale wysoki poziom leptyny pozwala na ograniczenie potrzeby jedzenia.

skuteczne odchudzanie

Co więcej, mango afrykańskie skutecznie przyspiesza procesy metaboliczne, dzięki temu organizm szybciej spala kalorie. Skoro ograniczamy posiłki, skąd weźmie się dodatkowa energią? Oczywiście z istniejących pokładów tłuszczu. Dzięki połączeniu z działaniem polegającym na obniżeniu apetytu nie tylko mniej jemy, ale też szybciej chudniemy. – webmd.com

Mango afrykańskie poprawia także w pewnym stopniu ogólną kondycję organizmu. Obniża cholesterol oraz pomaga usunąć zbędne toksyny z organizmu. Nie powoduje niepożądanych skutków ubocznych, nie obniża poziomu energii oraz nie męczy. To szczególnie ważne dla osób, które pomimo odchudzania muszą zachować pełnię sił oraz zdolność koncentracji.

Skuteczność w praktyce

No dobra, napisałem już, czego powinniśmy spodziewać się po stosowaniu mango afrykańskiego w teorii, teraz czas na praktykę. Brałem kiedyś udział w badaniach dotyczących działania tego owocu w praktyce. Rezultaty były naprawdę zaskakujące. Regularne stosowanie środków zawierających wyciąg z mango afrykańskiego pozwala na zrzucenie nawet do ośmiu kilogramów miesięcznie, bez zmiany trybu życia! Mimo, iż na początku nie byłem przekonany do skuteczności tego rodzaju środków, gdy zobaczyłem efekty na własne oczy, zmieniłem zdanie. Nie nazwę tego jednak „cudem”, to raczej działanie czystej nauki, chociaż takiej naturalnego pochodzenia.

efektywne odchudzanie

Który środek wybrać?

Jak już wcześniej pisałem, mango afrykańskie jest dostępne właściwie wyłącznie w postaci kapsułek, gdyż eksport owoców nie ma najmniejszego sensu. Preparaty najlepiej kupować w internecie, niewiele aptek ma je na stanie, do tego są wtedy znacznie droższe. Jeśli mógłbym zasugerować jakiś konkretny środek, proponuję spróbować African Mango, jego formuła skutecznie blokuje łaknienie i pozwala na szybkie schudnięcie.

African Mango

Podsumowanie

Jedną rzecz z pewnością mogę stwierdzić- mango afrykańskie działa. Do końca wprawdzie nie wyjaśniono, czego to zasługa, ale myślę, że wskutek postępujących badań niedługo ta zagadka zostanie rozwiązana. To aktualnie chyba najlepszy sposób na ograniczenie łaknienia i szybkie zrzucenie kilogramów. Żeby jednak się przekonać, należy najpierw spróbować, do czego gorąco zachęcam!