Jak szybko schudnąć? Metody, które działają!

Chcesz wiedzieć, jak szybko schudnąć? To wcale nie jest skomplikowane! Wystarczy przestrzegać kilku zasad, a zbędne kilogramy znikną raz na zawsze. Aby szybko schudnąć nie wystarczy po prostu zastosować jedną z modnych diet. Szczególnie, że większość z nich ma niewiele wspólnego ze zdrowym odchudzaniem i głównym efektem są powracające kilogramy czyli tzw. efekt jo jo. Zamiast więc katować się głodówkami i dietetycznymi nowinkami, poznaj trzy filary skutecznego i szybkiego odchudzania.

Piperinox

Spis treści

Wprowadź odpowiednią dietę. Jaką?

Choć głodówki i modne diety to zły pomysł, bez rewolucji w sposobie odżywiania się nie obejdzie. To właśnie błędy dietetyczne najczęściej odpowiadają za nadmiar kilogramów i tkanki tłuszczowej. Na szczęście nie zawsze trzeba dokładnie liczyć kalorie. Na początek wystarczy po prostu wyeliminować z jadłospisu najbardziej niezdrowe i kaloryczne dania takie jak fast food, tłuste mięso i słodycze. Na liście zakazanych smakołyków są też napoje gazowane oraz – o czym mało kto wie – gotowe soki owocowe z kartonów, które zawierają mnóstwo cukrów i kalorii, a w zasadzie nie sycą i zwykle nie są wliczane do bilansu kalorii, choć go wydatnie podnoszą. Już sama rezygnacja z najbardziej niezdrowych produktów może sprawić, że wskazówka na wadze przesunie się!

dieta

Równie istotne jest to, jak jesz. Ważne, by dzienną dawkę kalorii podzielić na 5 posiłków – idealnie, by odstępy między nimi nie były dłuższe niż 3 godziny. Regularne jedzenie chroni przed podjadaniem i utrzymuje przemianę materii stale na wysokim poziomie. Aby szybko schudnąć musisz też wyrobić w sobie nawyk jedzenia śniadania. Opuszczanie tego posiłku poważnie zaburza metabolizm i utrudnia walkę z kilogramami. Elementem zdrowej diety jest także picie odpowiedniej ilości płynów, przede wszystkim wody mineralnej. Są to minimum dwa litry dziennie, przy czym ilość tę należy zwiększyć w czasie upałów oraz wzmożonego wysiłku fizycznego. Choć woda sama w sobie nie odchudza, przyspiesza oczyszczanie organizmu z toksyn i pomaga zapanować nad głodem.

piperinox

Zacznij się ruszać! Aktywność fizyczna to podstawa

Nawet jeśli drastycznie ograniczysz kalorie trudno ci będzie szybko schudnąć i utrzymać efekty diety, jeśli zapomnisz o aktywności fizycznej. Dlaczego to takie ważne? Przede wszystkim ćwiczenia pomagają uzyskać tzw. ujemny bilans energetyczny, który polega na zużywaniu większej liczby kalorii, niż dostarczasz ich w posiłkach. W zależności do rodzaju treningu, w ciągu godziny możesz spalić nawet kilkaset kalorii! Oczywiście, aby szybko schudnąć nie musisz wcale trenować jak sportowiec i każdego dnia poświęcać na to mnóstwo czasu. Ważne, by ćwiczenia były regularne. Już krótka gimnastyka każdego dnia, połączona z zastąpieniem windy chodzeniem po schodach i regularnymi spacerami bardzo pozytywni odbije się na Twojej sylwetce.

regularne ćwiczenia

Warto też pamiętać o zasadzie 3 – 30 – 130. Oznacza to trzy trzydziestominutowe treningi tygodniowo, podczas których utrzymujesz tętno 130/min. To najlepsza metoda, by szybko schudnąć, spalając nadmiar tkanki tłuszczowej i modelując sylwetkę.

Jak szybko schudnąć? Przyspiesz metabolizm, ogranicz łaknienie

piperinox

Tabletki na odchudzanie to twój największy sojusznik w walce ze zbędnymi kilogramami. Warto jednak pamiętać, ze odchudzające suplementy diety stanowią dopiero trzeci filar skutecznego odchudzania i nie przyniosą oczekiwanych efektów, gdy zapomnisz o ćwiczeniach i diecie. Jaka jest zatem ich rola? Przede wszystkim tabletki na odchudzanie poprawiają przemianę materii i sprawiają, że metabolizm jest nawet o 70% szybszy! Poza tym skutecznie hamują apetyt, pomagając wytrwać na diecie. Dodatkowo preparaty na odchudzanie stymulują spalanie tkanki tłuszczowej i sprawiają, że ćwiczenia fizyczne są bardziej efektywne. Suplementy diety dodają też energii niezbędnej do regularnych treningów, a to wszystko przekłada się na skuteczne i szybkie odchudzanie bez efektu jo jo.