Jak pozbyć się przebarwień po trądziku?

Przez trądzik przechodzi ponad połowa nastolatków w okresie dorastania, jest on związany głównie ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi w młodym organizmie. Zdarza się jednak, że trądzik dotyka także osoby starsze, nawet te będące około czterdziestki. Na szczęście istnieje wiele sposobów, żeby zwalczyć niepożądane wypryski.

Nonacne

Skutkiem ubocznym choroby mogą być przebarwienia zostające na twarzy po wyleczeniu dolegliwości. O ile u osoby młodej ryzyko takich przebarwień jest niewielkie ze względy na szybko regenerującą się skórę, o tyle u innych osób może dojść do pozostawienia śladów po trądziku. Mogą one przybrać postać szpecących plam bądź drobnych blizn. W poniższym artykule postaram się odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób pozbyć się wszelkich przebarwień będących wynikiem działania trądziku.

Spis treści

Przyczyny powstawania trądziku i przebarwień

Jak już wyżej wspomniałem, głównym winowajcą występowania trądziku jest zaburzenie gospodarki hormonalnej. Stąd też dolegliwość ta dotyka głównie osoby w okresie dorastania, którym, jak to się zwykło popularnie mówić, buzują hormony. To jednak nie jedyna przyczyna powstawania trądziku. Jeśli masz cerę skłonną do przetłuszczania się, powinieneś zadbać o jej odpowiednią higienę. Korzystaj z mydła nie podrażniającego skóry, najlepiej takiego o naturalnym odczynie. Ogranicz niezdrowe jedzenie, może ono doprowadzić do nadmiernego pocenia się i wydzielania zbyt dużej ilości toksyn. Z podobnych powodów staraj się nie jeść ostrych potraw.

przebarwienia po trądziku

Poza tym dobrym pomysłem jest ograniczenie palenia i alkoholu. Pomyśl także o zmniejszeniu stresu w codziennym życiu. Wszystkie wymienione wyżej czynniki mogą wywołać wypryski i wągry. A skąd się biorą charakterystyczne zaczerwienienia? To ślady charakterystyczne dla miejsc, w których atakował trądzik. Wyciskanie krostek, wydrapywanie, mają wpływ na powstawanie blizn po trądziku.

Domowe sposoby na usunięcie przebarwień po trądziku

Jeśli przebarwienia są niewielkie, możesz spróbować domowych sposobów na ich likwidację. Według wielu sprawdzają się całkiem nieźle, a przy tym są bardzo tanie. Nie są przeznaczone jednak do leczenia poważnych przebarwień ani blizn. Możesz spróbować zastosować maseczkę z utartego korzenia chrzanu – przywraca skórze naturalny kolor. Robienie okładów przy pomocy naparu z bratka również przynosi zbawienne rezultaty.

utarty chrzan

Świetnie nadaje się do korygowania koloru skóry i przy tym zapobiega przetłuszczaniu się cery. Dawniej stosowano także maseczkę z cebuli z odrobiną mąki ziemniaczanej, świetnie sprawdza się do poprawy kondycji skóry. Przygotowanie powyższych maseczek i naparów jest bardzo proste, nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. Polecamy te metody każdej osobie z drobnymi przebarwieniami po trądziku, a które nie chcą wydawać na leczenie dużych kwot.

Środki na przebarwienia

Przy leczeniu przebarwień konsumenci zazwyczaj swoje kroki kierują w stronę apteki. Przeważnie kupują specjalne kremy i maści zawierające substancje pozwalające na wyleczenie skóry twarzy. Według mnie to dobry wybór, gdyż regularne okłady pozwalają zredukować wszelkie niedoskonałości. Z pewnością lepiej przy użyciu tego rodzaju środków leczyć przebarwienia niż sam trądzik.

Innym rodzajem preparatów do walki z trądzikiem i jego konsekwencjami są specjalne suplementy diety. Uważam to za świetne rozwiązanie, gdyż w trakcie leczenia trądziku likwidują nie tylko widoczne skutki, ale też źródło dolegliwości, dzięki temu zapobiegają nawrotom. Jeśli zacznie się je zażywać już po zakończeniu kuracji przeciwtrądzikowej, to nie tylko będą działać profilaktycznie, ale także zlikwidują obecne niedoskonałości skóry. Przy wyborze odpowiedniego środka radzę kierować się składem, im więcej w nim naturalnych substancji, tym lepiej. Ze swojej strony mogę szczerze polecić kapsułki Nonacne, ich formuła pozwala szybko i skutecznie rozprawić się z trądzikiem.

nonacne

Dowiedz się więcej o Nonacne!