Naturalnie zwiększ poziom testosteronu dzięki tym pokarmom i ziołom

Spis treści

Jak naturalnie podnieść poziom testosteronu?

Czy masz silną ochotę budować mięśnie, ale po wielu wysiłkach nie jesteś w stanie wykonać zadania? Odpowiedź może nie polegać tylko na tym, ile białka spożywasz lub ile podnosisz ciężarów, ale jest więcej. Czy zwróciłeś uwagę na poziom testosteronu?

Spadek poziomu testosteronu jest głównym powodem braku budowy mięśni i jeszcze mniejszego zapotrzebowania na seks. Testosteron jest niezbędnym hormonem płciowym występującym u mężczyzn i istnieje wiele powodów, dla których on spada.

Ogólnie poziomy te spadają wraz z wiekiem, ale można je spowolnić, a nawet odwrócić proces.

Na pewno nie skupiamy się tutaj na witaminach i suplementach, ponieważ bardzo możliwe jest naturalne zwiększenie poziomu testosteronu, jeśli przestrzegasz zdrowej diety i przestrzegasz codziennej rutyny.

Testolan

Utrzymanie odpowiedniego poziomu testosteronu jest niezbędne do korzystania z wysokiej jakości stylu życia. Jeśli poziom jest niski, musisz stawić czoła przyrostowi masy ciała i negatywnemu wpływowi na skład ciała.

Najczęściej ludzie krzystają z suplementów, aby podnieść poziom testosteronu. W ten sposób popełniaja ogromny błąd. Te suplementy są niezwykle szkodliwe i będą miały tylko negatywny wpływ na twoje ciało.

Jak naturalnie podnieść poziom testosteronu

Bardzo ważne jest przestrzeganie technik, które w naturalny sposób zwiększą poziom testosteronu, a jest ich wiele. Nawet tutaj jesteśmy bardziej zaangażowani w odkrywanie naturalnych sposobów utrzymania odpowiedniego poziomu testosteronu.

Naturalne sposoby

Firmy farmaceutyczne na całym świecie zajmują się promocją swoich produktów, które są przygotowane do zwiększenia poziomu testosteronu, ale wyniki wykazały, że produkty te mogą pomóc tylko niektórym osobom.

Jeśli jesteś tym, który regularnie spożywa te suplementy, ale chcesz pozostać w formie, należy również zwrócić uwagę na naturalne techniki.

naturalne sposoby na wyższy testosteron

Te leki zdecydowanie mogą ci pomóc, ale jeśli znasz naturalne metody, szanse na sukces są znacznie większe.

Najlepszym sposobem sposobem na pozbycie się problemu ze niewłaściwym poziomem testosteronu jest przestrzeganie pewnych nawyków jakości życia. Te nawyki naturalnego zwiększania poziomu testosteronu nie tylko poprawią ogólny stan zdrowia, ale także zapewnią, że będziesz musiał brać mniej suplementów, aby podnieść poziom testowy.

Właściwy sen

Brak wystarczającej ilości snu dziennie może prowadzić do wielu poważnych problemów zdrowotnych. Może również zaburzać równowagę hormonów w naszym ciele, w tym męskiego hormonu płciowego, jakim jest testosteron.

Zostało to udowodnione na podstawie badań i wiadomo, że brak snu obniża poziom testosteronu. Badania po eksperymencie wykazały, że jeśli dana osoba nie ma wystarczającej ilości snu nawet przez siedem dni, może obniżyć poziom testosteronu u mężczyzn o 15 procent. [1]

Wszyscy wiemy, że największym problemem wśród dorosłych jest to, że wszyscy są bezsenni, co jest główną przyczyną nierównowagi hormonalnej.

sen a testosteron

Jednak niewielki spadek poziomu testosteronu wraz z wiekiem jest bardzo normalny i naturalny. Dobry sen przez co najmniej 8 godzin utrzymuje równowagę testosteronu u mężczyzn.

Dlatego ważne jest, aby sen był priorytetem, jeśli chcesz być zdrowy, co więkce, zmiana stylu życia może przynieść oczekiwane efekty, a dokładniej naturalnie podniesie poziom testosteronu. Dobry sen pomoże ci również w wielu innych aspektach zdrowotnych

Utrzymanie zrównoważonej diety

Według badań wykazano, że prawidłowe jedzenie zdrowej żywności na czas pomaga utrzymać poziom testosteronu w organizmie. Niski poziom testosteronu może nie tylko powodować problem z nadwagą, ale także zwiększać ryzyko chorób zapalnych i wielu chorób neurologicznych.

Należy właściwie utrzymywać dietę, aby w naturalny sposób zwiększyć poziom testosteronu i zrównoważyć go.

dieta na potencję dla mężczyzn

Zrównoważona dieta powinna zasadniczo składać się ze składników bogatych w makra, tj. Węglowodanów, tłuszczów i białek. Stosowanie odpowiedniej zdrowej diety spowoduje znaczny wzrost poziomu testosteronu. Pamiętaj, że zdrowa dieta oznacza również, że nie ma w niej miejsca na śmieciowe jedzenie. – https://www.bbc.co.uk/food/articles/improve_sex_foods

Zmiana wzorców żywieniowych może również wpływać na poziomy T. Przykład: nie spożywanie niczego przez wiele godzin i odwrotnie wiąże się ze skutkami ubocznymi. Udowodniono, że spożywanie małych porcji jedzenia co 2-3 godziny pomaga utrzymać wysoki wskaźnik metabolizmu. Z drugiej strony przerywany post jest również korzystny w zwiększaniu poziomu testosteronu, ponieważ wpływa na poziom cukru we krwi. Obniża również poziom leptyny, co może prowadzić do wzrostu poziomu testosteronu. Możesz również przeczytać ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak na poziom testosteronu wpływa przerywany post.

Tracić na wadze

Jak wspomniano powyżej, nadwaga może być jedną z głównych przyczyn nierównowagi hormonalnej, dlatego utrata masy ciała może również mieć na celu znaczną poprawę poziomu testosteronu u mężczyzn.

Badacze wykazali, że mężczyźni z nadwagą wykazują 50% mniej testosteronu niż mężczyźni o standardowej wadze.

tracenie na wadze

Pozostań aktywny fizycznie

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, aby w naturalny sposób zwiększyć poziom testosteronu. Nie tylko chroni Cię przed chorobami przewlekłymi, zwiększając dopływ tlenu i krwi, ale także pomaga poprawić poziom testosteronu u mężczyzn.

Wykonywanie codziennych ćwiczeń fizycznych przyniesie ci wiele korzyści, a także poprawi równowagę hormonalną. Pamiętaj, że nie powinieneś zbytnio się męczyć i zwiększać ilość ćwiczeń z czasem pod okiem lekarza, jeśli masz jakiekolwiek problemy medyczne.

Witaminy i suplementy

Jak wspomnieliśmy powyżej, dieta ze zrównoważonymi makrami jest kluczowa, ale co z mikrami, tj. Witaminami i minerałami?

Udowodniono, że przyjmowanie określonych witamin i suplementów może pomóc zwiększyć poziom testosteronu u mężczyzn.

Udowodniono, że spożycie takich pierwiastków jak cynk i witamina D kompensuje niedobór, a tym samym podnosi poziom testosteronu.

Witamina D

Witaminy D nie trzeba spożywać doustnie, ponieważ wystarczy 15 minut światła słonecznego, aby uzyskać dzienne zapotrzebowanie na witaminę D w naszym ciele. [2] Oto niektóre źródła żywności bogate w witaminę D:

 • Łosoś
 • nasiona
 • Mleko wzbogacone
 • Płatki

witaminy i mineraly na testosteron

Magnez i Cynk

Oprócz witaminy D, również magnez i cynk pomagają przywrócić optymalny poziom testosteronu do normy.

Według badań DHEA jest naturalnie produkowanym hormonem w organizmie, który jest przeznaczony do produkcji męskiego hormonu płciowego. Wraz z wiekiem poziom DHEA zaczyna spadać, podobnie jak poziom testosteronu.

Spożywanie Mg i Zn pomoże podrobić niedobór DHEA, a tym samym przyczyni się do wzrostu poziomu testosteronu.

Z codziennej diety można także uzyskać cynk i magnez. Istnieje wiele produktów bogatych w oba te elementy, takich jak:

 • Całe ziarna
 • Zielone liściaste warzywa
 • Nasiona Flex
 • Nasiona dyni
 • Mięso
 • orzechy

Jeśli masz odpowiednio utrzymaną dietę, nie będziesz potrzebować żadnych innych leków, aby zrównoważyć poziom hormonów w twoim ciele.

Kreatyna

Oprócz wszystkich wyżej wymienionych sposobów naturalnego zwiększania poziomu testosteronu, Kreatyna jest znana jako wzmacniacz męskiego hormonu płciowego zwanego. Według badań stwierdzono, że osoby, które przyjmowały suplementację kreatyną przez około dwa miesiące, miały wyższy poziom testosteronu. Można go również spożywać naturalnie, jedząc produkty bogate w kreatynę, takie jak łosoś, tuńczyk i wołowina.

Sprawdź swoje leki

Nie można zaprzeczyć, że w dzisiejszych czasach większość ludzi woli spożywać leki zamiast utrzymywać odpowiednia dietę. Tak wysokie spożycie leków alopatycznych ma na celu obniżenie poziomu testosteronu.

Według raportu, niektóre leki, które mają obniżyć poziom cholesterolu w organizmie, mogą również wpływać na poziom testosteronu.

leki a testosteron

Dlatego konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem i przeglądanie wszystkich leków, które spożywasz, jeśli podejrzewasz, że masz niski poziom testosteronu.

Pomiń spożywanie alkoholu i narkotyków

Alkohol i narkotyki i tak nie są lepsze dla organizmu ludzkiego, jeśli są spożywane regularnie. Zwłaszcza ci, którzy mają niski poziom testosteronu, powinni ściśle unikać spożywania jakichkolwiek środków odurzających, takich jak alkohol i narkotyki.

To nie tylko osłabia twoje ciało od wewnątrz, ale także przyczynia się do obniżenia poziomu testosteronu. Powodem tego jest fakt, że środki odurzające mają bardzo niekorzystny wpływ na hormony rozrodcze i gruczoły u mężczyzn.

Alkohol i narkotyki stają się barierą w produkcji testosteronu, a zatem wpływają na męskie hormony steroidowe. Ponadto, ich konsumpcja może uszkodzić komórki i wpłynąć na różne narządy ciała.

alkohol a testosteron

Jeśli chcesz zaobserwować zauważalną poprawę w męskim hormonie steroidowym w swoim ciele, powinieneś zachować umiar w kwestii alkoholu.

Porozmawiajmy teraz o niektórych produktach spożywczych, które mogą naturalnie podnieść poziom testosteronu i bez wątpienia jest to najlepszy sposób, aby dać swojemu organizmowi jego nadwyżkę.

Pokarmy, które naturalnie zwiększają poziom testosteronu

W wieku około 30 lat poziom testosteronu zaczyna się naturalnie obniżać z czasem, ale u dorosłych kluczowe znaczenie ma jego właściwy poziom. Zatem ludzie, którzy mają niski poziom testosteronu, nie muszą się martwić, ponieważ można zwiększyć jego poziom, jedząc określone pokarmy i warzywa.

Jest to najbardziej odpowiednia opcja, jeśli nie chcesz polegać na zabiegach medycznych. Witamina D i cynk mają na celu zwiększenie poziomu testosteronu

Testolan

Spójrzmy na listę produktów wzmacniających testosteron, które są bogate w te 2 elementy, które można spożywać, aby utrzymać jego poziom w organizmie.

Tuńczyk

Tuńczyk to niskokaloryczne owoce morza bogate w witaminę D, które uważa się za skuteczne w promowaniu produkcji testosteronu w naszym ciele. Jest również dobry dla zdrowia serca. Jest to jeden z naturalnych pokarmów wzmacniających testosteron, bez względu na to, jak go spożywasz, w puszkach czy na świeżo. Przyniesie korzyści w obu przyjmowanych dawkach.

Jeśli jesteś weganinem, możesz wybrać puszkę. Jedna porcja ryby wystarczy, aby zaspokoić codzienne zapotrzebowanie na witaminę D.

Jeśli nie masz żadnych problemów z jedzeniem ryb, powinieneś spróbować również łososia i sardynki. Należy przyjmować 2-3 porcje owoców morza tygodniowo i zmniejszyć spożycie rtęci, aby uzyskać znaczące wyniki.

tuńczyk

Mleko o niskiej zawartości tłuszczu wypełnione witaminą D.

Udowodniono, że spożywanie mleka poprawia stan kości w naszym ciele, ponieważ jest bogate w białko i wapń.

Nawet dzieci i kobiety od wieków spożywają mleko. Ale czy wiesz, że spożycie mleka również wzmacnia kości mężczyzn?

Mleko o niskiej zawartości tłuszczu

W tym celu należy wybrać wzbogacone mleko z witaminą D, które ostatecznie przyczyni się do zaspokojenia zapotrzebowania na witaminę D w organizmie, a tym samym w naturalny sposób zwiększy poziom testosteronu.

Wzbogacone mleko ma ten sam skład, z wyjątkiem tłuszczów nasyconych.

Imbir

Imbir był używany do różnych celów leczniczych od czasów naszych przodków. Został również wykorzystany do celów kulinarnych. Ale dzisiejsze badania wykazały, że korzeń imbiru może podnieść poziom testosteronu u mężczyzn.

Imbir

Według danych zebranych przez naszych naukowców badania wykazały, że regularne spożywanie imbiru przez trzy miesiące zwiększa poziom testosteronu o około 17,7%. Ponadto, jest on również pomocny w poprawie ogólnego stanu zdrowia plemników.

Ostrygi

Cynk jest jednym z ważnych elementów zwiększających poziom testosteronu u mężczyzn, a ostryga jest bogata w cynk. Cynk jest korzystny w poprawie zdrowia plemników i ich wydajności.

Niedobór cynku u mężczyzn może nawet prowadzić do hipogonadyzmu.

Ostrygi

Nie tylko ostrygi są bardzo polecane, ale również czerwone mięso, drób i orzechy, inne skorupiaki itp.

Uwaga: tutaj nie należy ignorować faktu, że cynku i miedzi nie należy spożywać w tym samym czasie. Gdy są wchłaniane w organizmie równocześnie to mogą być szkodliwe. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas ich spożywania, w przeciwnym razie lepiej nie spożywać żadnych innych suplementów

Wzbogacane płatki zbożowe

Jeśli chcesz również utrzymać poziom cholesterolu wraz z jedzeniem, które pomaga obniżyć T, wzmocnione zboża mogą być twoim najlepszym przyjacielem na śniadanie.

płatki zbożowe

Te wzbogacone zboża są wypełnione witaminą D, która również podnosi poziom białka w twoim ciele. Spróbuj więc wzbogacić śniadanie w płatki śniadaniowe.

fasolki

Spożywanie fasoli w posiłku może przynieść Ci znacznie więcej korzyści, niż myślisz, i na pewno w naturalny sposób zwiększy poziom testosteronu. Wszystkie rodzaje fasoli są bardzo zdrowe i zawierają białko, cynk i witaminę D.

fasolki

Wśród nich 3 cynk i witamina D pomogą Ci zwiększyć poziom testosteronu. Ponadto, białka roślinne dostarczane przez fasolę poprawią zdrowie twojego serca.

Granaty

Granaty są najlepsze wśród produktów wzmacniających testosteron, które są zatwierdzone jako środek na starość w celu rozwiązania problemów z płodnością i funkcji seksualnych u mężczyzn.

Aby to sprawdzić, naukowiec przeprowadził eksperyment, w którym 60 zdrowych osób poproszono o spożywanie czystego soku z granatów przez 14 dni, a po 14 dniach zmierzyli poziom testosteronu.

granat

Zgodnie z wynikami eksperymentu zauważalny był wzrost poziomu testosteronu w ślinie zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet. Granaty są również znane z tego, że utrzymują zdrowie serca i obniżają poziom stresu.

Zielone liściaste warzywa

Tak, wspomniałem już o zielonych warzywach liściastych. Spożywanie warzyw liściastych, takich jak szpinak i jarmuż, pomaga zwiększyć poziom testosteronu w organizmie. Są składnikiem wszystkich suplementów diety.

Zielone liściaste warzywa

Inne wegańskie produkty wzmacniające testosteron, które można spożywać, to soczewica, produkty pełnoziarniste, orzechy i nasiona. Pomogą ci one nie tylko w wykonywaniu określonej pracy, ale także pomogą utrzymać zdrowie twojego ciała.

Cebule

Jest to jedna z najbardziej wszechstronnych produktów spożywczych, które są korzystne na wiele sposobów dla naszego organizmu. Jest to wszechstronny pokarm od utrzymania zdrowia serca po odchudzanie. Oprócz tego udowodniono, że jest korzystny w podnoszeniu poziomu testosteronu w organizmie. Jest tak skuteczny, że spożywanie świeżego soku z cebuli tylko przez cztery tygodnie może prowadzić do znacznego wzrostu poziomu testosteronu.

Są to niektóre pokarmy wzmacniające testosteron, które mogą działać skutecznie. Teraz, gdy możesz spożywać te produkty w domu, nie będziesz musiał polegać na lekach doustnych.

Cebule

Wreszcie, wraz z jedzeniem, niektóre leki ziołowe mogą naturalnie zepchnąć poziom testowy bez żadnych skutków ubocznych.

Zioła w naturalny i szybki sposób zwiększają poziom testosteronu

Istnieje wiele ziół, które mogą naturalnie zwiększyć poziom testosteronu, a tutaj wymienimy wszystkie ważne:

Żeń-szeń malezyjski (Eurycoma Longifolia)

Żeń-szeń malezyjski

Stosując żeń-szeń malezyjski można naturalnie podnieść poziom testosteronu w organizmie. Roślina jest popularna ze względu na fakt, że udowodniono, że poprawia zdolności seksualne i wyniki sportowe. Stosując żeń-szeń wyeliminujesz ryzyko wystąpienia chorób przewlekłych, takich jak zaburzenia erekcji. Spożycie 600 mg żeń-szenia malezyjskiego pomoże ci pozbyć się problemów związanych z testosteronem. Jest on uważany za skuteczny lek ziołowy, który:

 • pomaga w leczeniu problemów niepłodności u mężczyzn
 • Poprawia wyniki sportowe
 • Zmniejsza wagę
 • eliminuje problemy dotyczące ciśnienia krwi

Regularne spożywanie żeń-szenia poprawi jakość nasienia i ogólny poziom sprawności.

Ashwagandha (Withania Somnifera)

Eksperci używają korzeni ashwagandha, ponieważ leczy niepłodność. Mężczyźni, którzy spożyli Ashwagandha, doświadczyli następujących zmian –

 • Jest pomocny w łagodzeniu objawów lękowych u pacjentów
 • utrzymuje funkcjonowania mózgu
 • eliminuje szans ataksji móżdżku
 • zwiększa ruchliwość plemników

Udowodniono klinicznie, że Withania Somnifera poprawia jakość życia i pragnienia seksualne. Ponadto, Somnifera jest pomocny w leczeniu zaburzeń erekcji u mężczyzn. Regularne spożywanie ashwagandha utrzymuje właściwy poziom cholesterolu.

Ashwagandha

Również korzeń i kora ashwagandha zwiększają zainteresowanie dorosłych seksem. Dlatego mieszanka siarki i rtęci jest korzystna w usuwaniu reumatoidalnego zapalenia stawów. Odpowiednią ashwagandha uważa się za najlepsze zioła wzmacniające testosteron.

Yohimbe (Pausinystalia Yohimbe)

Zioło jest jednym z najlepszych ziół wzmacniających testosteron, które są również znane jako johimbina. Regularne przyjmowanie Pausinystalia zwiększy pobudzenie seksualne u dorosłych. Może to zwiększyć zainteresowanie seksualne.

Yohimbe

Dla zauważalnych rezultatów można spożywać korę Yohimbe w herbacie. Uznawany jest jak jedno z najlepszych ziół wzmacniających testosteron. Jeśli nie masz żadnych informacji na temat tego zioła, możesz skonsultować się z profesjonalistą.

Ekstrakt z kory sosny (Pinus pinaster)

Można zdecydować się na naturalny związek złożony znany jako proantocyjanidyny. Do leku dodaje się skoncentrowany ekstrakt Pinus pinaster w celu poprawy poziomu testosteronu u mężczyzn. Kora sosnowego pinastera będzie pomocna w

 • Kontrolowaniu poziomu cholesterolu
 • Poprawieniu krążenie krwi
 • Pomocy w zwalczaniu zaburzeń erekcji
 • poprawy zdrowia układu sercowo-naczyniowego

Ekstrakt z kory sosny

Dawkowanie pinus pinaster zależy od historii zdrowia. Zanim zaczniesz pinus pinaster, przedyskutuj dawkę, którą możesz spożywać codziennie. Dawka kory sosny do 300 mg byłaby wystarczająca, aby poprawić poziom testosteronu u mężczyzn.

Zioła mają zdecydowanie do odegrania ważną rolę, jeśli chodzi o naturalny wzrost poziomu testosteronu, ale należy je spożywać we właściwy sposób.

Wniosek

Wreszcie, omówiliśmy wszystkie istotne aspekty związane z naturalnym zwiększeniem poziomu testosteronu i chodzi o właściwe przestrzeganie udostępnionych informacji w celu osiągnięcia pożądanych rezultatów.

Testolan

Te naturalne techniki wymagają cierpliwości i są z pewnością korzystne do granic możliwości. Jeśli jednak chcesz przyspieszyć proces zwiększania poziomu testosteronu, a jeśli Twoim celem jest osiągnięcie wyższych poziomów T w celu szybkiej regeneracji mięśni lub konkurowanie z profesjonalistami, zaleca się spożywanie bezpiecznych i wysokiej jakości suplementów pod odpowiednim nadzorem.


 1. The impact of sleep on female sexual response and behavior: a pilot study.
  Kalmbach DA, Arnedt JT, Pillai V, Ciesla JA.
  J Sex Med. 2015 May;12(5):1221-32. doi: 10.1111/jsm.12858. Epub 2015 Mar 16.
 2. The effect of low vitamin D status on sexual functioning and depressive symptoms in apparently healthy men: a pilot study.
  Krysiak R, Szwajkosz A, Okopień B.
 3. Krysiak R, Szwajkosz A, Okopień B. The effect of low vitamin D status on
  sexual functioning and depressive symptoms in apparently healthy men: a pilot
  study. Int J Impot Res. 2018 Oct;30(5):224-229. doi: 10.1038/s41443-018-0041-7.
  Epub 2018 Jul 5. PubMed PMID: 29973697.