Jak działają tabletki z zielonej kawy?

Kwa kojarzy ci się wyłącznie z parującym i gorącym napojem o barwie głębokiego brązu? W takim razie zaskoczeniem będzie dla Ciebie, że istnieje coś takiego, jak zielona kawa. Co więcej, może ona mieć postać tabletek. Do czego służą? Otóż jest to bardzo skuteczny i naturalny odchudzający suplement diety. Sprawdź, jak działają tabletki z zielonej kawy i raz na zawsze skończ z poszukiwaniami cudownej diety.

Zielona kawa to w rzeczywistości ta sama kawa, jaką każdy z nas dobrze zna. Skąd więc ten nietypowy kolor? Otóż w stanie naturalnym ziarna kawy mają właśnie barwę zieloną. I w takiej właśnie formie są najbogatsze w składniki, które skutecznie i naturalnie pomagają pozbyć się nadmiaru kilogramów.

Green Coffee 5K

Spis treści

Jak działają tabletki z zieloną kawą?

O tym, że kawa ma właściwości odchudzające wiadomo od dawna. Odpowiada za to przede wszystkim kofeina, która w ziarnach kawy występuje w wysokim stężeniu. Sama w sobie kofeina jest przede wszystkim jednym z najsilniejszych znanych naturalnie spalaczy tłuszczu. Sprawia ona, że podnosi się tak zwana termogeneza organizmu, co sprzyja szybkiemu i intensywnemu spalaniu komórek tłuszczowych. Co więcej, pod wpływem kofeiny organizm zaczyna czerpać energię właśnie z tkanki tłuszczowej, a nie z rezerw cukru. Dodatkowo kofeina podkręca cały metabolizm, a jak powszechnie wiadomo, szybka przemiana materii to najlepsza recepta na zgrabną i szczupłą sylwetkę.

tabletki z zielonej kawy

Wysoka skuteczność zielonej kawy wynika jednak nie tylko z obecności kofeiny, ale z jej połączenia z kwasem chlorogenowym. To duet, który bardzo celnie uderza w przyczyny nadwagi. W jaki sposób? Otóż substancje te sprawiają, że maleje stopień przyswajania cukrów prostych z pożywienia, a to one odpowiadają najczęściej za kaloryczność posiłków. Mówiąc wprost – tabletki z zieloną kawą sprawią, że Twój organizm pochłonie mniej kalorii, a ty nie musisz zmniejszać porcji. Poza tym te dwie substancje poprawiają gospodarkę insulinową w organizmie i sprawiają, że insulina wydzielana jest równomiernie. Dlaczego to takie ważne? Skoki insulinowe odpowiadają za nagłe spadki energii i złe samopoczucie połączone z ogromną potrzebą zjedzenia czegoś słodkiego. Tabletki z zieloną kawa w ten sposób pomagają zwalczyć apetyt na słodycze i pokonać niezdrowy nawyk sięgania w ciągu dnia po kaloryczne przekąski. Połączenie tych wszystkich czynników oznacza, że tabletki z zieloną kawą nie tylko pomagają schudnąć, ale też bardzo skutecznie zapobiegają ponownemu przybraniu na wadze, co znane jest jako efekt jo jo.

Dlaczego tabletki z zieloną kawą, a nie po prostu kawa?

W tym miejscu możesz zadać sobie pytanie, dlaczego inwestować w tabletki z zieloną kawą, zamiast po prostu codziennie parzyć sobie kilka filiżanek tego pysznego napoju. Otóż zielona kawa ma silniejsze działanie odchudzające niż kawa czarna, robiona z ziaren poddawanych procesowi palenia. Poza tym zielona kawa jest znacznie łagodniejsza od kawy czarnej, nie wpływa też negatywnie na wzrost ciśnienia tętniczego. To jednak nie wszystko – zielona kawa też może być podana w formie naparu. Najważniejsze jest jednak stężenie substancji odchudzających. Tabletki z zieloną kawą zawierają równowartość kilkunastu filiżanek mocnego naparu. To dlatego warto sięgać po tabletki z zieloną kawą jako suplementy diety, bo stężenie substancji aktywnych gwarantuje wysoką skuteczność kuracji odchudzającej.

zielona kawa na odchudzanie

Dla kogo są tabletki z zieloną kawą?

Green Coffee 5K

Tabletki z zieloną kawą to naturalny i bezpieczny suplement diety dla osób, które chcą pozbyć się nadmiaru kilogramów. Trzeba jedynie pamiętać, że jako suplementy diety tabletki z zieloną kawą nie służą do leczenia zaawansowanej otyłości, co wymaga stosowania medykamentów. Znakomicie natomiast radzą sobie z nadwagą i wspierają utratę zbędnych kilogramów, pomagając w osiągnięciu idealnej sylwetki. Jest to środek bardzo uniwersalny, dzięki czemu można go zarekomendować osobom mającym nadwagę o bardzo różnorodnych przyczynach. Jednak nie oznacza to, że absolutnie każdy, bez żadnego wyjątku, może łykać tabletki z zieloną kawą. Tak jak w przypadku innych odchudzających suplementów diety są one przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych. Nie powinny z nich też korzystać kobiety w ciąży oraz podczas karmienia piersią. Należy także przerwać stosowanie, jeśli pojawią się w asie kuracji jakiekolwiek objawy alergii.