Dlaczego najskuteczniejsze tabletki na odchudzanie są takie drogie?

Tabletki na odchudzanie często nie należą niestety do najtańszych. Czy jednak warto oszczędzać i wybierać suplementy diety kierując się niską ceną? Czy tanie preparaty mogą być równie skuteczne? A może najskuteczniejsze tabletki na odchudzanie to wcale nie te najdroższe?

Piperinox

Czas obalić kilka mitów z tym związanych i sprawdzić, za co naprawdę płacimy kupując preparaty odchudzające. Prawdą jest niestety, że najskuteczniejsze tabletki na odchudzanie to produkty z wysokiej półki cenowej. Niestety, wszystkie rankingi, porównania i badania wskazują, że preparaty odchudzające za kilkanaście złotych (bo i takie dostępne są na rynku), jeśli działają to tylko na zasadzie placebo. Dlaczego tak jest? Za co płacimy, kupując suplementy diety?

Spis treści

  1. Badania naukowe
  2. Linia produkcyjna
  3. Składniki
  4. Reklama

Badania naukowe

Zanim produkt pojawi się na rynku niezbędne jest opracowanie jego receptury. Wymaga to nie tylko stworzenia zespołu badawczego złożonego ze znakomitych naukowców, ale też nowocześnie wyposażonego laboratorium. To wszystko kosztuje bardzo dużo, ale jest podstawą opracowania innowacyjnego i naprawdę skutecznego preparatu. Warto wiedzieć, że najskuteczniejsze tabletki na odchudzanie były w fazie badań i testów nawet przez kilkanaście lat. Sporo czasu zajęło np. wyizolowanie substancji sprawiających, że jagody Acai Berry mają właściwości odchudzające.

badania naukowe

Osobnym problemem jest nadanie wyizolowanej substancji takiej postaci, by była ona łatwo przyswajalna i nie traciła swoich właściwości w czasie trawienia. W przypadku tanich preparatów nie ma szansy, by opłacić własny zespół badawczy i utrzymać laboratoria, tabletki te nie są więc innowacyjne i nie mają unikalnej receptury, a opierają się na połączeniu powszechnie znanych składników, których skuteczność odchudzająca nie należy do najwyższych.

piperinox

Linia produkcyjna

Najskuteczniejsze tabletki na odchudzanie powstają w ultra nowoczesnych fabrykach, często na specjalnie stworzonych liniach produkcyjnych. To sprawia, ze składniki zamknięte w tych niewielkich kapsułkach zachowują swoją moc. Do ich produkcji zatrudnia się wysoko wykwalifikowany personel, który gwarantuje najwyższą jakość pracy na każdym etapie produkcji.

produkcja tabletek na odchudzanie

Składniki

To właśnie ten element różni najskuteczniejsze tabletki na odchudzanie od tanich suplementów diety. W wysokiej klasy preparatach znajdują się zwykle składniki naturalne, często pochodzące z egzotycznych roślin, których sprowadzenie i pozyskanie wymaga dużych nakładów finansowych, gwarantuje jednak nie tylko wysoką skuteczność, ale też bezpieczeństwo kuracji. Należy do nich np. wyciąg z kaktusa Hoodia Gordonii czy owoców afrykańskiego mango. W tanich tabletkach znajdują się natomiast składniki powszechnie dostępne, przede wszystkim witaminy, minerały czy błonnik. Oczywiście, mogą one wspomóc szybkie odchudzanie, ale nie w takim stopniu jak nowo odkryte substancje i składniki.

african mango
Na zdjęciu afrykańskie mango (african mango).

Poszczególne preparaty odchudzające różnią się nie tylko rodzajem zastosowanych składników, ale też ich stężeniem. Na przykład tanie tabletki z zieloną herbatą będą zawierały nawet o 80% niższe stężenie wyciągu green tea niż droższy odpowiednik. Rzecz jasna, przekłada się to na skuteczność odchudzania.

Reklama

Mało kto wie, ale tanie preparaty na odchudzanie często nie różnią się składem od zwykłych preparatów witaminowych, choć są od nich wielokrotnie droższe. W przypadku tego rodzaju tabletek, znaczny procent ceny stanowi budżet przeznaczony na reklamę. Popularne środki odchudzające promowane są zwykle w masowych mediach, gdzie stawki reklamowe wymagają naprawdę dużego budżetu. Najskuteczniejsze tabletki odchudzające, choć często są kosztowne, praktycznie nie są reklamowane w telewizji czy na billboardach, wiec płacisz za skuteczność, a nie za rozbudowane działania marketingowe i kampanię promocyjną.

piperinox

Prezentowane w naszym rankingu najlepsze tabletki na odchudzanie należą do takich suplementów, których cena zależy głównie od składu (skuteczności) i technologii produkcji. Wybierając je możecie mieć pewność, że otrzymacie to co jest najlepsze w tej klasie produktów.