Dlaczego coraz więcej osób wybiera afrykańskie mango?

Nadwaga czy otyłość przytrafia się coraz większej ilości osób. Sylwetka taka nie wpisuje się jednak w dzisiejsze kanony piękna, osoby takie będą uważane za mniej atrakcyjne pod względem. Ponadto, nadwaga może prowadzić do wielu chorób związanych z sercem czy układem krwionośnym. Naprawdę warto spróbować zrzucić niepotrzebne kilogramy, zyskasz wtedy w oczach innych oraz będziesz czuł się lepiej.

Co jednak, jeżeli brakuje motywacji, ciągle chce się jeść? Nie da się z dnia na dzień porzucić starych nawyków żywieniowych, do tego dochodzi jeszcze efekt jo-jo. Całe szczęście istnieją rośliny, które mają działanie obniżające łaknienie. Jedną z nich jest mango afrykańskie – owoc zdobywający olbrzymią popularność za granicą, od paru lat dostępny również w Polsce.

afrykańskie mango efekty

Spis treści

Czym jest mango afrykańskie?

Owoc ten od lat występował w diecie plemion żyjących na południu Afryki. Jego zażywanie pozwoliło im wytrzymać głód. Naukowcy zainteresowali się mango afrykańskim niecałe dwadzieścia lat temu, podejrzewali, że roślina ta pomaga w obniżeniu cholesterolu. Przeprowadzone badania wykazały, że owoc pomaga również w odchudzaniu, osoby go stosujące straciły kilka kilogramów w ciągu miesiąca, bez zmiany normalnego trybu życia.

Czemu afrykańskie mango zawdzięcza swoją popularność?

Mango afrykańskie stało się tak popularne dzięki swojej niezwykłej skuteczności przy odchudzaniu. Jego działanie opiera się głównie na ograniczeniu łaknienia. Dzieje się tak dzięki zwiększeniu poziomu leptyny. Hormon ten jest odpowiedzialny za uczucie głodu. Jego niedobór sprawia, że do mózgu wysyłany jest sygnał odbierany jako potrzeba zjedzenia posiłku. Składniki zawarte w afrykańskim mango utrzymują ilość leptyny na wysokim poziomie, dzięki temu rzadziej odczuwamy konieczność zajrzenia do lodówki. Z tego powodu owoc zaliczany jest do grupy najskuteczniejszych supresantów apetytu.

działanie african mango

Co więcej, mango afrykańskie przyspiesza metabolizm. Jako, że jemy mniej, a organizm potrzebuje więcej energii do działania, spalane zostają zbędne tłuszcze. Już po paru tygodniach stosowania można stwierdzić znaczący spadek ilości tłuszczu względem ogólnej masy ciała. – https://www.drugs.com/npp/african-mango.html

Mango afrykańskie ma również wpływ na ogólny stan organizmu. Obniża cholesterol, dzięki czemu zmniejsza ryzyko chorób serca. Nie doprowadza do wahań nastrojów i spadku energii- skutków ubocznych często spotykanych przy stosowaniu różnych diet. Wysoka zawartość błonnika pozwala na oczyszczenie organizmu z wszelkich niepożądanych toksyn.

Gdzie dostać afrykańskie mango?

Jako, że roślina ta rośnie wyłącznie na południu Afryki, raczej nie jest eksportowana do sklepów na całym świecie. Zapotrzebowanie na owoc nie jest aż tak wysokie, żeby mogło to się opłacać. Zazwyczaj mango afrykańskie spotkamy w różnej maści tabletkach i kapsułkach na odchudzanie. Taka forma przyjmowania rośliny nie wpływa negatywnie na jej działanie, wręcz przeciwnie, zawarte w wielu środkach substancje dodatkowe potęgują efekty. Który produkt wybrać? Z przeprowadzonych przeze mnie obserwacji wynika, że najlepiej spisują się kapsułki o prostej nazwie African Mango. Ich regularne zażywanie pozwala na zrzucenie nawet pięciu procent masy ciała w ciągu miesiąca. Ciężko osiągnąć takie rezultaty standardowymi metodami.

african mango

Czytaj na oficjalnej stronie producenta!

Podsumowanie

Widząc mnogość efektów wynikających z korzystania z mango afrykańskiego oraz szybki spadek masy ciała, nie można się dziwić, że roślina ta zdobyła tak olbrzymią popularność. Dzięki niej jesz rzadziej i mniej, a czy jest prostszy sposób, żeby zrzucić zbędne kilogramy? Nie ma co się wahać, afrykańskie mango to prawdopodobnie najlepszy naturalny supresant apetytu dostępny obecnie na rynku.