Czym są zmarszczki mimiczne i jak z nimi walczyć?

Pielęgnacja twarzy należy do podstawowych czynności kosmetycznych wykonywanych przez kobiety. Niestety, nieważne ile byś się tą kwestią nie zajmowała, w pewnym wieku zaczynają się pojawiać coraz większe niedoskonałości, nie da się oszukać postępującego czasu.

CollagenSelect.com

Pierwszą oznaką starzenia się skóry twarzy są zmarszczki mimiczne. Ich występowanie może naprawdę przygnębić, jednak przy odrobienie woli da się z nimi walczyć.

Istnieje wiele sposobów na zniwelowanie zmarszczek mimicznych. Można stosować domowe metody czy kremy przeciwzmarszczkowe. Niektóre panie decydują się na specjalne zastrzyki z botoksem bądź operacje plastyczne. W poniższym artykule chciałbym przybliżyć naturę zmarszczek mimicznych oraz pokrótce wyjaśnić, w jaki sposób pozbyć się poszczególnych niedoskonałości. Mam nadzieję, że przydadzą Wam się moje rady.

Spis treści

Występowanie zmarszczek mimicznych

Zmarszczki pojawiają się dosyć wcześnie, zazwyczaj jeszcze przed trzydziestym rokiem życia. Niestety, skóra zaczyna starzeć się bardzo szybko.

Zmarszczki mimiczne są skutkiem wykonywanych przez nas ruchów mięśni twarzy, z tego powodu zawsze pojawiają się w tych samych miejscach. – pisze healthline.com

Gdy mrużymy oczy, unosimy brwi, uśmiechamy się czy nawet przekręcamy głowę, przyspieszamy ten efekt. Oznacza to, że zmarszczek mimicznych nie da się uniknąć.

zmarszczki

Istnieje kilka rodzajów zmarszczek mimicznych, w zależności od stopnia zaawansowania. W początkowej fazie bruzdy są widoczne jedynie przez kilka sekund po wykonaniu danej mimiki, na przykład po zmarszczeniu czoła. W kolejnym etapie widać je delikatnie również, gdy nie wykonujemy żadnych czynności. Z czasem stają się coraz głębsze i widoczne gołym okiem.

Powstrzymywanie powstawania zmarszczek mimicznych

Ze zmarszczkami mimicznymi ciężko walczyć, da się ich jednak uniknąć, jeśli zastosuje się odpowiednie kroki. Przede wszystkim należy unikać promieniowania UV, stosuj kremy do twarzy zawierające odpowiednie filtry. Dobrze się wysypiaj, wiele zmarszczek to oznaki przemęczenia. Stosuj zdrową, zbilansowaną dietę i pij duże ilości wody, dzięki temu poprawisz strukturę skóry. Koniecznie unikaj palenia papierosów i alkoholu, mają zgubny wpływ na cerę.

dieta przeciwko zmarszczkom

Istnieją sposoby na zmniejszenie już występujących zmarszczek mimicznych. Kurze łapki łatwo zlikwidować, wystarczy stosować krem pod oczy bogaty w witaminę E. Możesz również spróbować okładów z zielonego ogórka czy banana. Zmarszczki na czole możesz zmniejszyć wykonując delikatny masaż. Zacznij od środka czoła, a potem delikatnymi, kolistymi ruchami przechodź w stronę skroni. Zmarszczek wokół ust najciężej uniknąć, gdyż nie możemy zlikwidować nawyku mówienia czy uśmiechania się.

mimiczne zmarszczki

Warto stosować kremy zawierające kolagen, poprawiają jędrność i sprężystość skóry. Ciekawym rozwiązaniem jest również ćwiczenie z napinaniem twarzy. Należy szeroko otwierać usta, a następnie mocno je zaciskać, poprawia to elastyczność skóry. Ostatnim rodzajem zmarszczek mimicznych są te powstające na szyi. Zazwyczaj winę za ich powstawanie ponosi zły sposób spania. Należy znaleźć sobie taką pozycję snu, żeby skóra szyi była cały czas napięta. Polecam spanie na niewielkich poduszkach.

Naturalne kremy przeciwzmarszczkowy

Najlepszym sposobem na walkę ze wszystkimi rodzajami zmarszczek, a nie tylko tymi mimicznymi, jest wykorzystanie jednego z kremów przeciwzmarszczkowych. Jeśli oczekujesz wysokich rezultatów i chcesz uniknąć skutków ubocznych, polecam preparaty oparte na naturalnych składnikach. Przykładem tego rodzaju środka jest krem Collagen Select. W jego składzie znajdziemy między innymi kwas hialuronowy, który uważa się za naturalny odpowiednik botoksu. Substancja ta jest wytwarzana w śladowych ilościach przez organizm, z czasem jednak jej produkcja maleje, co przyczynia się do powstawania zmarszczek. Dzięki kremowi możesz zniwelować ten efekt. Już po kilku tygodniach wszystkie niedoskonałości cery, włącznie ze zmarszczkami mimicznymi, znikną.

Collagen Select

Dowiedz się więcej o Collagen Select!