Czy tabletki rzeczywiście umożliwiają szybkie odchudzanie?

Magiczny sposób pozwalający błyskawicznie uporać się ze zbędnymi kilogramami to marzenie każdego, kto walczy z nadwagą lub otyłością. Często za taki sposób uchodzą suplementy diety. Czy tabletki rzeczywiście umożliwiają szybkie odchudzanie? Tak jak w znanych anegdotach: są dwie wiadomości – dobra i zła. Dobra jest taka, ze rzeczywiście tabletki na odchudzanie pomagają w walce z kilogramami. Zła natomiast – że nic nie dzieje się bez wysiłku.

afrykańskie mango efekty

Spis treści

Czym są tabletki na odchudzanie?

Pod nazwą „tabletki na odchudzanie” funkcjonują dwie zupełnie różne grupy produktów. Pierwsza to leki dostępne wyłącznie na receptę, przepisywane przez lekarzy pacjentom cierpiącym na poważną, tzw. olbrzymią otyłość. Zdarza się, że nieuczciwe osoby próbują nielegalnie handlować tego rodzaju preparatami. Absolutnie nie należy jednak korzystać z takich ofert, bo tego rodzaju tabletki na odchudzanie stosowane bez nadzoru lekarza mogą bardzo poważnie zaszkodzić!

najlepsze tabletki na odchudzanie

Całkowicie bezpieczne są natomiast preparaty odchudzające dostępne bez recepty w aptekach, a także w sklepach z odżywkami dla sportowców, a nawet w hipermarketach. To nie leki, a suplementy diety. Nazwa ta oznacza, że tabletki są jedynie produktem uzupełniającym dietę. Zdecydowanie przyspieszają odchudzanie i pomagają pokonać słabości, ale same w sobie nie poprawią sylwetki, jeśli nie zadbasz o zmiany w trybie życia. Jeśli jednak planujesz dietę to tabletki na odchudzanie rzeczywiście mogą w znacznym stopniu przyspieszyć jej efekty.

W jaki sposób tabletki umożliwiają szybkie odchudzanie?

Nawet jeśli skrupulatnie przestrzegasz zaleceń dietetyka i pilnujesz jadłospisu może zdarzyć się, że waga stoi w miejscu. Co jest tego przyczyną? Najczęściej – zbyt wolna przemiana materii. Dotyczy to przede wszystkim osób dojrzałych, bo z wiekiem tempo metabolizmu spada. Poza tym jeśli przetestowałeś na swojej skórze wiele diet odchudzających, mogło to doprowadzić do rozregulowania przemiany materii i teraz przy każdym ograniczeniu kalorii organizm zwalnia metabolizm, by nie tracić cennej energii.

odchudzanie z tabletkami

Jaką rolę odgrywają tabletki na odchudzanie? Większość tego rodzaju suplementów diety stymuluje przemianę materii i poprawia tempo metabolizmu. Warto sięgnąć szczególnie po tabletki zawierające ekstrakt z jagód Acai Berry, które łagodnie i bardzo skutecznie poprawiają metabolizm. Szybkie odchudzanie gwarantują także supresanty apetytu. Są one przeznaczone przede wszystkim dla osób, którym trudno jest przestrzegać dietetycznych ograniczeń i liczyć kalorie. Tego rodzaju tabletki na odchudzanie sprawiają, że bez problemu zrezygnujesz z dokładki i ograniczysz wielkość porcji. W tej kategorii znajdziemy np. Silvets, African Mango czy Hoodia Gordonii Plus.

afrykańskie mango i odchudzanie

Szybkie odchudzanie z suplementami diety: jak to zrobić?

Tabletki na odchudzanie pomogą Ci szybko pozbyć się zbędnych kilogramów, jeśli będziesz pamiętać o kilku zasadach:

  • ściśle stosuj się do zaleceń producenta preparatu odchudzającego. Dotyczy to nie tylko częstotliwości przyjmowania i przestrzegania dawki, ale też sposobu aplikacji. Na przykład supresanty apetytu trzeba łykać przed posiłkiem i popijać obficie wodą – jeśli zlekceważysz to zalecenie, skuteczność kuracji nie będzie zadowalająca.
  • w czasie kuracji odchudzającej dbaj o aktywność fizyczną. Nie muszą to być forsowne treningi, ale codzienna krótka gimnastyka lub nawet spacer zdecydowanie przybliżą Cię do wymarzonej wagi. Oczywiście, im więcej ćwiczeń i im większa intensywność treningu tym szybciej możesz spodziewać się uzyskania naprawdę widocznych efektów.
  • przestrzegaj zasad zdrowego żywienia. Przy czym absolutnie nie chodzi tu o stosowanie głodówki czy staranne liczenie kalorii w każdym posiłku. Najważniejsze by jeść regularnie i niewielkie porcje. Zwykle są to trzy główne posiłki i 2-3 mniejsze w ciągu dnia. Absolutnie obowiązkowe jest zjedzenie śniadania, które podkręca metabolizm na cały dzień. W czasie kuracji z suplementami diety niezbędne jest też picie co najmniej dwóch litrów niegazowanej wody dziennie.

Aby uzyskać najlepsze efekty należy przede wszystkim pamiętać o wyborze najskuteczniejszych produktów. Prezentowane w naszym rankingu tabletki na odchudzanie zostały wyselekcjonowane spośród wielu innych preparatów. Wybierając je możecie mieć pewność, że otrzymacie to, co jest najlepsze w tej klasie produktów.