Czy tabletki na trądzik to dobry wybór?

Trądzik to jedna z najbardziej znienawidzonych dolegliwości, przytrafia się ponad połowie nastolatków, często także występuje u dorosłych. Walka z nim potrafi być uciążliwa, wszystko przez groźbę nawrotów. Każdy, kto miał do czynienia z trądzikiem wie, o czym mowa.

Wypryski zwalcza się przy zastosowaniu wszelkich możliwych środków. Zazwyczaj wybiera się preparaty o zastosowaniu miejscowym, czyli różnego rodzaju maści, żele czy kremy. W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają suplementy przeciwtrądzikowe. Bierze się to pewnie ze zwiększonej świadomości konsumentów, którzy zrozumieli, że lepiej leczyć przyczyny trądziku niż tylko jego objawy. Tylko wtedy da się przywrócić naturalny stan skóry.

Spis treści

Jakie składniki są odpowiednie przy leczeniu trądziku?

Największe znaczenie przy wyborze odpowiedniego środka na trądzik są użyte w nim składniki. Skłaniałbym się ku wyborze tych produktów, które w składzie zawierają jak najwięcej naturalnych składników, są one bezpieczniejsze dla naszego organizmu i nie powodują skutków ubocznych.

tabletki na trądzik

Oto składniki, których działanie w walce z trądzikiem zostały udowodnione badaniami klinicznymi:

Koniczyna czerwona

koniczyna czerwona

Od lat wykorzystywana przy leczeniu schorzeń związanych ze skórą, występuje powszechnie w całej Europie i Azji. Swe pozytywne działanie zawdzięcza fitoestrogenom, które wpływają na kondycję skóry, ale także na układ krwionośny.

Liść pokrzywy

liść pokrzywy

To kolejna roślina występująca powszechnie na całym świecie. Zawiera flawonoidy, garbniki, sole mineralne i chlorofil, a także witaminy B, C i K. Pokrzywa korzystnie wpływa na przemianę materii oraz pomaga w odtruwaniu organizmu. Oczyszcza pory, sprawia, że skóra staje się ujednolicona. Przy okazji likwiduje łupież, dlatego składnik ten często jest spotykany w różnego rodzaju maściach. – podaje zdrowie.trojmiasto.pl

SarsaparillaSarsaparilla

Zawiera beta-sisterol, który wykazuje silne działanie przeciwzapalne oraz usuwa niedoskonałości skóry. Dodatkowo wykazuje właściwości oczyszczające. – czytamy na healthline.com

Ekstrakt z pestek winogronpestki winogron

Pomaga w eliminacji trądziku i zapobiega dalszym zmianom skórnym, a także regeneruje naczynka krwionośne.

To tylko kilka z najlepszych substancji do walki z trądzikiem. Pewnie myślisz, że nie da się znaleźć środka, który zawierałby je wszystkie. Też tak sądziłem, ale byłem w błędzie. Po długich poszukiwaniach udało mi się trafić na kapsułki Nonacne firmy Key Player Ltd. Ich formuła zawiera wszystkie wymienione wyżej substancje oraz jeszcze parę innych wspomagających kurację. W praktyce sprawdzają się świetnie, już po kilku tygodniach stosowania można zauważyć całkowite wyleczenie objawów trądziku, warto jednak potem kontynuować terapię w celach profilaktycznych.

nonacne

Dowiedz się więcej o Nonacne!

Gdzie kupować tabletki na trądzik?

Pierwsze miejsce, które przychodzi na myśl, to apteka. Farmaceuci pomogą Ci wybrać najodpowiedniejszy dla Ciebie środek i poinformują Cię o odpowiednich dawkach. Według mnie, apteka to nie jest jednak najlepsze miejsce do kupowania tabletek na trądzik. Suplementy tego typu o wiele lepiej nabywać w specjalistycznych sklepach internetowych. Ceny będą znacznie niższe, do tego będziesz miał o wiele większy zasób asortymentu. O każdym preparacie możesz poczytać opinie osób, które go stosowały. To chyba lepsze rekomendacje niż zdanie jednego farmaceuty. W polskim Internecie w ostatnich latach otwarto mnóstwo sklepów internetowych z szerokim dostępem do suplementów opartych na naturalnych składnikach. Myślę, że warto zainteresować się ofertą jednego z nich i tam dokonać zakupu.

nonacne

Tabletki na trądzik a inne metody

Wyżej omówiłem ogólną specyfikę tabletek na trądzik, pora przejść do porównania z innymi sposobami walki z wypryskami. Według mnie, największa przewaga tabletek nad kremami i maściami polega na tym, że zwalczają nie tylko widoczne objawy trądziku, ale także likwidują źródło problemu. Mało który krem to potrafi. Zazwyczaj środki nanoszone na twarz działają tylko miejscowo, nie docierają do głębszych warstw skóry, nie mówiąc już nawet o dostarczeniu organizmowi niezbędnych składników odżywczych pomocnych w kuracji. Do tego stosowanie tabletek na trądzik jest niewidoczne dla otoczenia, nie powodują skrępowania, można je także zażywać profilaktycznie, czego nie można powiedzieć o innych środkach na trądzik.