Batony proteinowe dla sportowców

Już od dłuższego czasu można zaobserwować na polski rynku obecność batonów proteinowych dla sportowców, jako produkt o wysokiej zawartości składników odżywczych jak i pozytywnym wpływie na funkcjonowanie całego organizmu.

nuvia go banner

Spis treści

 1. Czym są batony proteinowe?
 2. Batony proteinowe NuviaGo – co to jest?
 3. Korzyści stosowania batonów proteinowych
 4. Batony proteinowe – skład
 5. Batony proteinowe – zarówno dla sportowców i osób odchudzających się
 6. Zalety batonów proteinowych
 7. Podsumowanie

Czym są batony proteinowe?

nuvia go baton

Można powiedzieć, że batony proteinowe to specjalistyczne batony dla sportowców, które charakteryzują się większą zawartością składników odżywczych i mniejszą ilością cukru i tłuszczu niż normalne batony dostępne w sklepach. Ich skład opiera się na obecności białka i węglowodanów, jak i składników aktywnych (zalicza się do nich witaminy, kreatynę czy aminokwasy). Można wyróżnić również:

 • batony wysokoenergetyczne (zawierają dużą ilość kalorii i węglowodanów),
 • batony wysokobiałkowe (zawierają dużą ilość białka),
 • batony białkowo-węglowodanowe (zawierają równą ilość białka i węglowodanów),
 • batony niskowęglowodanowe (zawierają małą ilość kalorii i węglowodanów) – najchętniej stosowane w przypadku osób na diecie redukcyjnej.

Batony proteinowe NuviaGo – co to jest?

Na szczególne wyróżnienie zasługują tutaj batony proteinowe NuviaGo, które zawierają dobrze dobraną kompozycję składników odżywczych stanowiącą uzupełnienie diety w kalorie, proteiny i węglowodany. NuviaGo to doskonała przekąska, dzięki której możliwe jest osiągnięcie i utrzymanie wymarzonej sylwetki, co jest możliwe poprzez zastosowanie odpowiednich składników odżywczych zapewniających  idealne wsparcie dla osób aktywnych fizycznie. Batony proteinowe NuviaGo stanowią doskonałą przekąskę na śniadanie, jak również do zjedzenia przed i po treningu, a nawet zamiennik słodkiego deseru.W sytuacji, gdy nie mamy czasu ani możliwości, by przyrządzić szybki posiłek, z pomocą przychodzą batony proteinowe mające oznaczenie “meal replacement”.

nuvia go banner

Korzyści stosowania batonów proteinowych

 • stanowią zdrową, smaczną przekąskę,
 • stanowią wsparcie podczas wyczerpującego treningu.
 • łatwe do transportu i wygodne w użyciu,
 • źródło witamin i minerałów,
 • pomagają zaspokoić zapotrzebowanie na coś słodkiego,
 • wspierają budowanie i utrzymanie masy mięśniowej,
 • wpierają organizm podczas treningów siłowych,
 • zapewniają urozmaicenie często bardzo monotonnej diety.

nuvia go baton proteinowy

Batony proteinowe – skład

Baton proteinowe zawierają w swoim składzie białko, które stanowi  od 25% nawet do niemalże 50% wartości energetycznej batona. Dostępne tutaj białko występuje w formie hydrolizatów białek serwatkowych, izolatów białek serwatkowych, białka sojowego, kazeiny, białka jaj czy L- glutaminy. W batonach proteinowych NuviaGo można znaleźć między innymi białko, składniki odżywcze i  błonnik, jak i niewielkie ilości naturalnie występującego cukru. Jednocześnie warto wspomnieć, że inne batony proteinowe mogą zawierać cukry proste, tłuszcze nasycone, tłuszcze trans, sztuczne barwniki, sztuczne substancje słodzące, konserwanty i środki wypełniające.

Batony proteinowe – zarówno dla sportowców i osób odchudzających się

Batony proteinowe  poprzez opracowaną formułę są zarówno sycące, jak i bardzo odżywcze. Z tego też powodu cieszą się uznaniem wśród sportowców, jak i osób odchudzających się. Zawarte w batonach proteinowych białko jest niezbędna do utrzymania lub przyrostu masy mięśniowej. Z tego też powodu zyskały popularność wśród osób uprawiających różnego rodzaju sporty siłowe, miłośników sportów wytrzymałościowych i szybkościowych. Warto również podkreślić, że batony proteinowe szybko dostarczają niezbędnych składników odżywczych oraz przyspieszają regenerację organizmu po wysiłku fizycznym. Nie ma się zatem, co dziwić, że cieszą się zainteresowaniem każdego sportowca. Tymczasem w przypadku osób odchudzających się, stanowią zamienniki pełnowartościowego posiłku, które zaspokajają głód i dostarczają składników odżywczych. Zawarte tutaj białko zdecydowanie przyspiesza przemianę materii, co przekłada się z kolei na redukcję masy ciała. Nie dziwmy się zatem, że batony NuviaGo mają szerokie grono usatysfakcjonowanych zwolenników.

Zalety batonów proteinowych

 • stanowią pełnowartościowy zamiennik posiłku,
 • są źródłem pełnowartościowego białka,
 • gwarantują uczucie sytości,
 • zapewniają satysfakcjonujące walory smakowe,
 • dodają energii.

nuvia go banner

Podsumowanie

Batony proteinowe cieszą się dużą popularnością wśród sportowców, gdyż zapewniają uczucie sytości, a jednocześnie przyczyniają się do budowania i utrzymania masy mięśniowej. Jest to efekt wysokiej zawartości białka, poprzez który energia dostarczana przy pomocy batonów proteinowych uwalniana jest znacznie wolniej, dodając nam sił na znacznie dłużej.  Zastanawiasz się, w jakich momentach decydować się na spożywanie batonów proteinowych? W wyniku przeprowadzonych badań można dojść do wniosku, że po batony proteinowe można sięgać w momentach, gdy mamy ochotę na coś słodkiego, a zarazem pożywnego i niezawierającego dużej ilości cukru. Batony proteinowe sprawdzają się również w sytuacjach, gdy nie mamy przy sobie odpowiednio przygotowanego przez nas posiłku, a jednocześnie chcemy trzymać się wyznaczonych ram kalorycznych. Batony NuviaGo są również sprawdzonym sposobem na podniesienie poziomu białka w diecie, dlatego też stanowią doskonałą przekąskę po zrealizowanym wyczerpującym treningu. Pamiętajmy jednak, że kluczowe okazuje się spożycie białka do 30 minut od zakończenia treningu. Nie powinien być to problem, gdyż batony proteinowe NuviaGo można znaleźć również w siłowniach i centrach fitness. Z czystym sumieniem zalecamy spożycie batonów proteinowych, aby nie pominąć potreningowego posiłku, gdyż mogłoby to spowolnić regenerację organizmu po wysiłku. Rozmawiając z każdym sportowcem jesteśmy w stanie otrzymać informację, że wyczerpujące treningi i konieczność dostarczenia sobie zwiększonej ilości energii powodują, że pomocne okazuje się sięgnięcie po batony proteinowe NuviaGo.