African Mango – opinie z forum

Pierwsze wzmianki o potencjalnym odchudzającym działaniu wyciągów z African Mango pojawiły się stosunkowo niedawno, toteż nie znając go stosunkowo niewiele osób, do tej pory, zdecydowało się na wypróbowanie suplementów z tym owocem. Co za tym idzie opinii o African Mango raczej próżno by szukać na polskojęzycznych forach. Głównym źródłem informacji tego typu pozostają wciąż fora anglojęzyczne, choć sądząc po popularności tego preparatu sytuacja ta niedługo może się zmienić. Nie czekając na te zmiany postanowiliśmy przedstawić wam najbardziej reprezentatywne opinie o African Mango opublikowane na forach zagranicznych.

afrykańskie mango i odchudzanie

Spis treści

Opinie

Podobnie jak w większości dyskusji wśród negatywnych opinii o mango przeważają wypowiedzi typu „nie wierzę by jakiekolwiek owoce / tabletki odchudzały”. Ze sformułowania tego wynika, że rzecz cała opiera się na wierze, tymczasem faktyczne działanie środków wspomagających odchudzanie, z African Mango włącznie, z wiarą nie ma nic wspólnego. To czysta biochemia i oddziaływanie na fizjologię. Jedyne rzeczowe wypowiedzi oceniające negatywnie African Mango pochodziły od osób, które najwyraźniej sięgając po suplementy liczą na to, że schudną bez żadnego wysiłku i bez jakichkolwiek innych działań ze swojej strony lub też liczą na to, że efekty działania mango pojawią się natychmiastowo.

african mango opinie

Przykład 1 – wypowiedź Luizy:

„Od paru miesięcy staram się zdrowo odżywiać i nawet mi to wychodzi, ale dziwię się, że nie chudnę, większość osób chudnie po zmianie modelu odżywiania a ja nie, zależy mi na zrzuceniu paru kilogramów i pozbyciu się paru centymetrów z brzucha. Postanowiłam wypróbować african mango i, jakie było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że w ogóle na mnie nie działa. […] Uznałam , że dieta niepotrzebna skoro się zdrowo odżywiam”.

Przykład 2 – wypowiedź Adama:

„Odkąd przestałem chodzić na siłownię mam problem z oponą na brzuchu. Nie mogę się jej pozbyć i wydaje mi się, że stale się powiększa. Kupiłem mango i stosuję od dwóch tygodni ale nie widzę żadnych zmian. Porażka?”.

Odnosząc się do powyższych przykładów łatwo zauważyć, że obie osoby popełniają jeden podstawowy błąd. Przeceniają szybkość i intensywność działania mango. Przede wszystkim – nie jest ono cudownym środkiem odchudzającym – bez zmian dietetycznych nikogo nie odchudzi, a poza tym działanie mango polega niejako na przeprogramowaniu mechanizmów przyczyniających się do tycia. Mango wywiera wpływ na gospodarkę insuliną i leptyną, ale wymaga czasu. W typowej otyłości brzusznej dochodzi jeszcze kortyzol. Zanim hormony zaczną pracować prawidłowo musi minąć trochę czasu. W przypadku Adama dochodzi jeszcze kwestia zaprzestania treningów – całkowite zaniechanie aktywności na pewno nie sprzyja odchudzaniu.

afrykańskie mango efekt

Opinie o wydźwięku pozytywnym podkreślają jednoznacznie skuteczność mango w sytuacjach, w których inne środki wspomagające odchudzanie okazywały się zawodne. Mango często traktowane jest jako ostatnia deska ratunku – i na szczęście jest to deska, która nie zawodzi. Co ciekawe rozsądne podejście do odchudzania, tj. połączenie stosowania African Mango z dietą i nieco większą niż zwykle aktywnością fizyczną, przynosi doskonałe rezultaty u wszystkich – niezależnie od tego, jakie czynniki warunkują niemożność schudnięcia. Pozytywne opinie o mango znajdziecie już na polskich stronach, nie przytaczamy ich bowiem chcieliśmy przedstawić rozsądną alternatywę dla peanów na cześć mango. Mamy nadzieję, że tym sposobem udało nam się rozwiać przynajmniej część waszych wątpliwości.