5 skutecznych sposobów na pozbycie się tłuszczu z brzuchu bez wychodzenia z domu!

Dzięki nim możesz w końcu zapomnieć o niechcianym nadbagażu. Poniżej znajdziesz skuteczne sposoby na pozbycie się tłuszczu z brzucha. I naprawdę można je wykorzystać nie ruszając się z domu.

Spis treści

 1. Dlaczego pozbycie się tłuszcza z brzucha jest trudne?
 2. Woda, woda, woda
 3. Podnoś temperaturę jedzenia
 4. Postaw na konkretne minerały i witaminy
 5. Ćwicz w domu
 6. Zadbać o motywację

Dlaczego pozbycie się tłuszcza z brzucha jest trudne?

To pytanie, które wielokrotnie przewija się prze grupy facebookowe, fora internetowe z grupy „zdrowie i uroda”. Bo faktycznie ogromna liczba osób ma problemy z pozbyciem się nadmiaru tkanki tłuszczowej właśnie z tej części ciała. I też trzeba sobie szczerze powiedzieć. Nadmiar kilogramów w tym miejscu wygląda najgorzej.

Dlaczego więc trudno pozbyć się tkanki tłuszczowej właśnie z tego miejsca? Odpowiedzi jest kilka. Ale jedna jest najważniejsza i de facto z niej wynikają pozostałe. Tłuszcz, który gromadzi się w poszczególnych częściach ciała nie jest taki sam. Dokładniej chodzi o jego receptory. To alfa i beta. W różnych częściach ciała stosunek jednej grupy do drugiej jest różny. Przewaga pierwszych wymienionych to zła informacja. Z takiego miejsca zdecydowanie trudniej pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. A na brzuchu tak właśnie jest.

Dlaczego nie możesz schudnąć:

 • Dieta źle dobrana do wieku (im starsi jesteśmy, tym trudniej pozbyć się nadwagi)
 • Stosowanie głodówek (w dłuższej perspektywie efekt jo-jo gwarantowany)
 • Nieodpowiednio skonstruowany jadłospis (pod względem kcal, ale też i pewnych składników)
 • Brak ruchu
 • Pewne problemy zdrowotne (te mogą wymagać nieco bardziej rozbudowanej drogi odchudzania)
 • Nadmiar stresu

To najczęściej pojawiające się przyczyny problemów z pozbyciem się tłuszczu również z brzucha. Natomiast warto rozważyć zastosowanie poniższych sposobów. Dzięki nim pozbędziesz nadmiaru tkanki tłuszczowej bez angażowania ogromnych sił i czasu.

1. Woda, woda, woda

To bez wątpienia jednocześno z częściej podawanych rozwiązań w kontekście sposobów na pozbycie się tłuszczu z brzucha. I to faktycznie bez wychodzenia z domu. Dlaczego picie wody jest tak ważne? Po pierwsze nawadniasz swój organizm. Co też nie pozostaje bez znaczenia z perspektywy skutecznego odchudzania. Aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu z brzucha, organizm musi działać w 100%.

woda a odchudzanie

Woda dodatkowo pozwala trochę ten ostatni oszukać. A dokładniej rzecz biorąc uczucie głodu. Pijąc regularnie wodę w ciągu dnia, unikniesz podjadania. A to wciąż nie wszystko. Woda wspomaga rozruszanie metabolizmu. Dlatego między innymi poleca się ją pić rano. Co do ilości wody w codziennym menu. Bardzo często pojawia się 2,5 litra. I taka ilość może przerazić. Tak naprawdę wystarczy około 1,5 litra. Mając jeszcze na uwadze, że wodę dostarczasz też przez jedzenie (na przykład warzywa, owoce).

2. Podnoś temperaturę jedzenia

Nie chodzi tutaj o obróbkę termiczną, a pewien bardzo prosty trick związany z pewną specyficzną grupą przypraw. Chodzi o te ostre. Taki jak czarny pieprz i chili. Z jednej strony, jeśli chcesz pozbyć tłuszczu z brzucha z Twojego jadłospisu musi zniknąć sól. Najczęściej stosowana przyprawa. Obecna w praktycznie każdym daniu i w kupowanych w produktach. I to w ilościach znacznie przekraczających normy. Ale sól ma ogromną zaletę. Podkreśla smak i też wyciąga walory produktów użytych w potrawie.

czarny pieprz

Dlatego, kiedy ograniczysz jej ilość w menu, postaw na inne przyprawy. W tym właśnie wspomniane ostre. W chilli znajduje się kapsaicyna. Odpowiada między innymi za smak tej przyprawy. A jak to wygląda z punktu widzenia pozbywania się tłuszczu z brzucha? Kapsaicyna wspomaga tego ostatniego. Dzięki niej cały proces staje się zdecydowanie bardziej efektywny. Kapsaicyna podkręca również metabolizm (sprawdź koniecznie co na temat kapsaicyny mówią badania).

W taki sam sposób działa czarny pieprzy i zawarta w nim piperyna. Natomiast przyprawa ta ma jedna zasadniczą przewagę na chili i kapsaicyną. Ta ostatnia w dużych ilościach źle działa na żołądek. Jeśli dodatkowo masz osłabiony układ pokarmowy, będzie niedobrze. Z piperyną takich problemów nie ma.

3. Postaw na konkretne minerały i witaminy

Takie, które mają bezpośrednie przełożenie na proces odchudzania. Na różnych poziomach. Czy to wspomagając metabolizm, lub przyspieszając spalanie tkanki tłuszczowej. Na początek pierwiastki, które pomogą Ci się pozbyć tłuszczu z brzucha, ale i pozostałych części ciała.

Minerały, które powinny być w menu:

 • Magnez – wpływa przede wszystkim na układ nerwowy. Ogranicza stres, a ten ostatni może bardzo mocno utrudnić odchudzanie. Magnez ma też bezpośredni wpływa na procesy energetyczne organizmu i metabolizm. Jest obecny między innymi kaszach gruboziarnistych.
 • Cynk – ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania całego organizmu. Nas jednak tutaj najbardziej interesuje to, że wpływ na pracę trzustki i bierze udział w przemianach węglowodanów, białek i tłuszczy. Cynk to przede wszystkim owoce morza, ale też kasze i rośliny strączkowe.
 • Chrom – odpowiada między innymi za regulację gospodarki tłuszczowej. Wspomaga spalanie tej ostatniej. Ma też wpływ na przemiany węglowodanów i białek. Chrom obecny jest w wątróbce, rybach i jajkach.

Witaminy pomocne w odchudzaniu:

 • Grupa B – ma ona wpływa na funkcjonowanie tak naprawdę całego organizmu. Nas interesuje między innymi to, że wspomaga układ nerwowy (mniejszy stres = bardziej efektywne odchudzanie). Brak odpowiedniej ilości witamin z grupy B, to też dużo mniej wydajna przemiana materii. Składniki te znajdziecie między innymi w roślinach strączkowych, zielonych warzywach i orzechach.
 • Witamina C – bez niej będzie Ci się bardzo trudno pozbyć tłuszczu z brzucha. Witamina ta wspomaga prawidłowe działanie organizmu (poprzez dbanie o odporność). Ale składnik te ma też ogromne znaczenie dla procesu spalania tkanki tłuszczowej. Wspomaga ją, a wręcz przyspiesza. Witaminę tę znajdziesz w warzywach i owocach.
 • Witamina D – w tym wypadku zasada jest dość prosta. Odpowiednia ilość tego składnika w organizmie równa się skuteczne pozbywanie się nadwagi. Dla jej zdobycia warto jednak wyjść z domu. Najlepszym źródłem witaminy D jest kontakt z promieniami słońca.

4. Ćwicz w domu

Aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu z okolic brzucha nie musisz od razu iść na siłownię i wydawać krocie na karnet. Bo wystarczy zestaw podstawowych ćwiczeń, jaki z powodzeniem możesz wykonać w swoim mieszkaniu. Istotne jest tak naprawdę to, aby robić to regularnie. Tylko i wyłącznie dzięki takiemu podejściu uda Ci się skutecznie pozbyć nadwagi.

Wybierając rodzaj aktywności, pamiętaj przede wszystkim o jednej sprawie. Doskonale rozumiemy, że efekt w postaci pozbycie się tłuszcza z brzucha, chcesz osiągnąć bardzo szybko. Jednak, jeśli do tej raczej unikaliście kontaktu z ruchem, wybierzcie coś na miarę Waszych możliwości. Również kondycyjnych. Dzięki temu unikniecie kontuzji. A więc również i spowolnienia procesu spalania tkanki tłuszczowej. Na poniższym filmie znajdziesz podstawowy zestaw ćwiczeń.

5. Zadbać o motywację

To wbrew pozorom bardzo istotna kwestia przy odchudzania. Nierzadko jednak pomijana lub ograniczania do szczupłej sylwetki. I uzyskanie tej ostatniej oczywiście dobrą motywacją. Ale jeszcze lepszą są korzyści zdrowotne jakie idą za zmniejszeniem swojej wagi. To przede wszystkim działanie profilaktyczne, które pozwala chronić Twój organizm przed najczęściej występującymi problemami zdrowotnymi. Takimi jak miażdżyca, udar i zawał.

Pozbycie się tłuszczu z brzucha (oczywiście nie tylko z tego miejsca) to też bardzo dobra informacja dla układu kostnego. A o ten warto zadbać jak najwcześniej, tak by na starość nie zmagać się z problemami, chociażby dotyczącymi poruszania się.

motywacja do odchudzania

I jeszcze jedna sprawa. Pozbycie się nadwagi ma też wpływ na nasze samopoczucie, a patrząć szerzej – na postrzeganie własnej osoby. Samoocena, ale też kwestie związane z relacjami. Osoby z nadwagą wciąż są traktowane gorzej. I nie będziemy się tutaj skupiali na ocenie samego tego zjawiska. To osobista sprawa, co kto ze swoim organizmem robi. Natomiast faktem jest, że wspomniane wyżej plusy z punktu widzenia postrzegania swojej osoby i tego jak reagują na nas inni, może być bardzo dobrą motywacją do pozbycia się „nadbagażu”.

I naprawdę możesz to zrobić nie wychodząc z domu. Natomiast warto byłoby jednak czasem się przejść. Rekreacja na powietrzu również wspomaga usuwanie zbędnego tłuszczyku.