Najczęstsze przyczyny zaburzeń erekcji

Erekcja nazywana jest inaczej wzwodem i polega na stwardnieniu penisa na skutek zwiększonego napływu krwi w okolice prącia. Zdarza się jednak, że na skutek różnych sytuacji nie może dojść do wzwodu. Jakie są najczęstsze przyczyny zaburzeń erekcji i jakie są metody, by im przeciwdziałać?

semaxin

Spis treści

Diagnoza

Jeżeli chodzi o problemy ze wzwodem, najważniejszą rzeczą jest postawienie właściwej diagnozy, ponieważ jest to gwarantem osiągnięcia satysfakcji. Trzeba też pamiętać, że chwilowe problemy z osiągnięciem erekcji nie oznaczają, że mężczyzna jest impotentem. Większość mężczyzn powyżej 40 roku życia miewa bowiem okresowe zaburzenia erekcji, spowodowane różnymi czynnikami.

rozmowa z doktorem

Przyczyny

Przyczyny zaburzeń wzwodu w ok. 80 proc. mają pochodzenie organiczne, a tylko w 20 proc. – psychogenne. Czasami traumatyczne doświadczenia potrafią w skuteczny sposób pozbawić mężczyznę radości z życia intymnego. Wtedy problem nie leży w penisie, ale w męskiej głowie.  Ponieważ jest to problem złożony, tylko wyspecjalizowany lekarz  – psycholog lub seksuolog jest w stanie ustalić jego przyczynę i dobrać skuteczne i bezpieczne dla zdrowia środki farmakologiczne.

semaxin

Większość mężczyzn sporadycznie doświadcza okresów impotencji, która nie jest powodowana żadną chorobą organiczną, lecz wiąże się ze stresem, zmęczeniem etc. Impotencja organiczna może być spowodowana chorobą serca, cukrzycą, stwardnieniem rozsianym. Przyczyną może być zarówno stresujący styl życia, jak i nadciśnienie czy choroba wieńcowa. – podaje poradnikzdrowie.pl

stres

Urazy, m.in kręgosłupa mogą być również przyczyną zaburzeń wzwodu – czasami trwałą. To samo dotyczy nerwów okolicy krocza – zmniejszone czucie w tym obszarze może prowadzić do zaniku erekcji.

Portal abczdrowie.pl podaje, że Alkohol i narkotyki również  źle wpływają na erekcję – spożywane w nadmiarze powodują niezdolność do odbycia satysfakcjonującego stosunku.

Skoro zarówno przyczyn, jak i rodzajów zaburzeń jest wiele, nie ma także jednego, uniwersalnego sposobu leczenia.

Leczenie

Jeżeli u podłoża impotencji leżą czynniki psychologiczne pomocna może okazać się psychoterapia. W impotencji psychogennej stosuje się metody treningowe ze współudziałem partnerki, hipnozę, psychoterapię indywidualną i partnerską, a w przypadku fobii – desensyblizację (odczulanie w wyobraźni).

W impotencji neurogennej wykorzystuje się różne metody, np. pompy próżniowe, elektroterapię, leki stymulujące układ nerwowy, masaż.

W impotencji na tle krążeniowym zaleca się obecnie najczęściej iniekcje w ciała jamiste członka, przeważnie Prostaglandynę, ale nie tylko. Niedawno na polskim rynku pojawił rewelacyjny suplement diety o nazwie Virility EX. Dzięki niemu skutecznie zostanie zwiększone libido, poprawi się życie seksualne każdego mężczyzny. Zastosowano w nim specjalna mieszankę ziół, które są w 100 % naturalne, nie wywołują skutków ubocznych i są w całkowicie bezpieczne. Dodatkowo zapewnia długotrwałe uczucie przyjemności i spełnienia podczas stosunku.

semaxin

Niepodjęcie leczenia zaburzeń wzwodu nie tylko nasila problem, lecz także wywołuje depresję, powoduje brak akceptacji samego siebie i niską samoocenę. Zatem, aby poprawić swoje samopoczucie, warto poddać się leczeniu, a przynajmniej zdiagnozować problem.